Canon EOS R5, R6 i EOS-1 X Mark III otrzymają funkcje z modelu R3

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Canoniarze mają powód do świętowania. Z sprawą nowego firmware’u użytkownicy modeli R5 i R6 i lustrzankowej „jedynki” otrzymają dostęp do szeregu funkcji z topowego EOS-a R3.

Canon EOS R3 wprowadza wiele udogodnień w zakresie wygody i skuteczności pracy z aparatem. Od teraz wieloma z nowych funkcji będą mogli także cieszyć się użytkownicy plasowanych niżej modeli R5 i R6 oraz lustrzankowego EOS-a 1D X Mark III. Za takie podejście producentowi należą się brawa, a my otrzymujemy kolejne potwierdzenie dla naszych przypuszczań na temat tego, że producent nieprędko planuje aktualizację swoich korpusów, o czym pisaliśmy niedawno w osobnym artykule na temat sytuacji rynkowej.

Jeżeli zaś chodzi o same nowości, które pojawiają się wraz z aktualizacją firmware’u, część z nich trafia do obydwu modeli a część otrzymuje tylko wyżej plasowany R5. Otrzymujemy więc. rozszerzone możliwości systemu AF, wraz ze śledzeniem obiektów oraz udoskonalonym rozpoznawaniem twarzy i oczu czy też opcję ustawienia manualnego balansu bieli w trybie LiveView. Do tego szereg pomniejszych udogodnień, które znacznie usprawnią pracę. O wszystkich dowiecie się z poniższej tabelki.

Aktualizacja oprogramowania pojawi się w grudniu. Nowe wersje firmware’u możecie pobrać ze strony wsparcia Canon.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy DJI pracuje nad nowym dronem FPV?
Czy DJI pracuje nad nowym dronem FPV?
W sieci pojawiły się doniesienia na temat kolejnej premiery DJI. Tym razem ma być to niewielki filmowy dron FPV.
0
Cinema 4K Raw i ulepszony AF  - nowe oprogramowanie dla Leica SL2 i SL2-S
Cinema 4K Raw i ulepszony AF - nowe oprogramowanie dla Leica SL2 i SL2-S
Leica udostępniła aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Leica SL2 i SL2-S. Zmiany są istotne…
5
DJI Mini 3 Pro - nowy mistrz wagi lekkiej
DJI Mini 3 Pro - nowy mistrz wagi lekkiej
DJI pokazuje nowego drona z kompaktowej serii Mini. Mimo niewielkich rozmiarów, to niezła bestia, która spodoba się nawet bardzie wymagającym twórcom.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)