Canon EOS R5, R6 i EOS-1 X Mark III otrzymają funkcje z modelu R3

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Canoniarze mają powód do świętowania. Z sprawą nowego firmware’u użytkownicy modeli R5 i R6 i lustrzankowej „jedynki” otrzymają dostęp do szeregu funkcji z topowego EOS-a R3.

Canon EOS R3 wprowadza wiele udogodnień w zakresie wygody i skuteczności pracy z aparatem. Od teraz wieloma z nowych funkcji będą mogli także cieszyć się użytkownicy plasowanych niżej modeli R5 i R6 oraz lustrzankowego EOS-a 1D X Mark III. Za takie podejście producentowi należą się brawa, a my otrzymujemy kolejne potwierdzenie dla naszych przypuszczań na temat tego, że producent nieprędko planuje aktualizację swoich korpusów, o czym pisaliśmy niedawno w osobnym artykule na temat sytuacji rynkowej.

Jeżeli zaś chodzi o same nowości, które pojawiają się wraz z aktualizacją firmware’u, część z nich trafia do obydwu modeli a część otrzymuje tylko wyżej plasowany R5. Otrzymujemy więc. rozszerzone możliwości systemu AF, wraz ze śledzeniem obiektów oraz udoskonalonym rozpoznawaniem twarzy i oczu czy też opcję ustawienia manualnego balansu bieli w trybie LiveView. Do tego szereg pomniejszych udogodnień, które znacznie usprawnią pracę. O wszystkich dowiecie się z poniższej tabelki.

Aktualizacja oprogramowania pojawi się w grudniu. Nowe wersje firmware’u możecie pobrać ze strony wsparcia Canon.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)