Yongnuo zaprezentuje swój własny aparat z łącznością 4G

Yongnuo zaprezentuje swój własny aparat z łącznością 4G

Czy to już czas na aparaty na stałe podłączone do internetu? Tak najwyraźniej twierdzi Yongnuo, zapowiadając premierę bezlusterkowca, któremu niedaleko do smartfona.

Próby zespolenia technologii mobilnych z aparatami fotograficznymi nie są niczym nowym. Większość tego typu pomysłów umierała jednak w zarodku, lub nigdy nie zdobyła takiej popularności, na jaką liczyli ich twórcy. Wystarczy wspomnieć chociażby aparat Polaroid Socialmatic, Panasonic CM10 czy bezkorpusowce pokroju modeli Olympus Air i Sony QX.

Projekty te okazały się niepraktyczne z prostego względu - trudno było im dorównać wygodą zwykłym smartfonom, które większości osób służą za główny aparat i które korzystają ze wszystkich dobrodziejstw, jaki oferuje świat aplikacji mobilnych. Być może jednak projekty te zadebiutowały zwyczajnie zbyt wcześnie. Dopiero co Zeiss zaprezentował swój oryginalny kompakt ZX1, który będzie na stałe połączony z siecią i który będzie oferować program Adobe Lightroom na pokładzie, a coraz więcej producentów rozbudowuje opcje łączności aparatów, oferując na przykład automatyczny transfer zdjęć.

Czy nadchodzi era smart-aparatów?

W ideę tę wierzy na pewno Yonguno - producent, który dał nam się poznać za sprawą lamp błyskowych, a później taniej, mocno wzorowanej na konstrukcjach systemowych, optyki. Na swoim facebookowym profilu firma opublikowała niedawno zapowiedź nowego aparatu Yonguno YN450, który oferować będzie łączność komórkową, dotykowy ekran Full HD a zarządzany będzie systemem Android 7.1. Tak przynajmniej możemy wnioskować po udostępnionym zdjęciu oraz proponowanych przez producenta nazwach: 4G Camera, lub Smart Camera.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat specyfikacji urządzenia, oprócz tego, że będzie ono pozwalało na podłączenie pełnoklatkowych obiektywów oraz na rejestrację wideo 4K z prędkością 30 kl/.s. Na pokładzie znajdzie się dodatkowo 32 GB przestrzeni dyskowej, slot na kartę SD, a także złącze mikrofonowe i słuchawkowe. Aparat może okazać się więc ciekawą propozycją dla vlogerów. Na dużą matrycę raczej nie ma się jednak co nastawiać. Czy więc będziemy mieli do czynienia z sensorem Mikro Cztery Trzecie, jak w przypadku pokazanego niedawno bezkorpusowca Yonguno YN43, który ciągle jeszcze nie trafił na rynek, czy może czymś mniejszym?

Więcej szczegółów już na początku roku

Tego dowiedzieć mamy się na początku stycznia, gdy aparat zostanie oficjalnie zaprezentowany. Prawdopodobnie wiec wynalazek Yongnuo będziemy mogli oglądać podczas przyszłorocznych tagów CES 2019.

Więcej informacji znajdziecie na profilu Yongnuo w serwisach Facebook i Weibo.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8