Yongnuo YN450M 4G - nadchodzi chiński aparat z matrycą m43 i Androidem na pokładzie

4

Autor: Andrzej Wencel

13 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jak donoszą plotki, już niedługo zobaczymy nowy aparat firmy Yongnuo - kolejną próba połączenia telefonu z aparatem systemowym. Czy możliwość włożenia karty sim do aparatu jest aż tak istotna?

Nietypowy aparat Yonguno, o którym usłyszeliśmy w 2018 roku, nie daje o sobie zapomnieć. Jak donosi serwis Photorumors, już niebawem zobaczymy jego drugą, bardziej przemyślaną odsłonę.

M jak mocowanie

Na razie niewiele wiadomo na temat drugiej wersji YN450M, opatrzonej dodatkową literką M na końcu, mimo to różnice są istotne już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim zmienia się... mocowanie obiektywu. Wcześniej mieliśmy do czynienia z mocowaniem Canon EF, teraz otrzymujemy bardziej przystosowane do smartfonowych realiów mocowanie Mikro Cztery Trzecie. Z kolei pojemność wewnętrznej pamięci, matryca (Mikro Cztery Trzecie), gniazdo karty sim, Bluetooth i Android pozostają bez zmian.

Komu potrzebny taki aparat?

Czy w takim razie urządzenie to wnosi cokolwiek nowego? Obiektywy pełnoklatkowe Canona są zdecydowanie większe od tych do systemu system M4/3. Może użytkownicy poprzedniej wersji (jeśli ktokolwiek tego używał) oczekiwali systemu, który jest bardziej kieszonkowy? A Może mieli problem z dobieraniem ogniskowych przy używaniu pełnoklatkowych obiektywów i stosowaniu przelicznika x2 dla tak małej matrycy? Tego nie wiemy.

Wydaje mi się, że to, po co powstał ten aparat wiedzą tylko konstruktorzy zatrudnieni w Yongnuo. Przy tak dużym rynku dostępnych korpusów z tym samym mocowaniem i możliwości bezproblemowego połączenia prawie każdego nowego aparatu ze smartfonem, nie widzę żadnych zalet w rozwiązaniu zaproponowanym przez Chińczyków.

Jeśli jednak jesteście ciekawi, jak urządzenie to działa w praktyce i jakie funkcje oferuje, możecie zobaczyć to na poniższym filmie, przedstawiającym poprzednika. powodu chcecie sobie przypomnieć, jak działał i jakie miał funkcje poprzednik to zobaczcie ten film.

Cena i dostępność

Jak na razie nie wiemy kiedy ani w jakiej cenie aparat zadebiutuje na rynku, biorąc pod uwagę wyciek materiałów promocyjnych, należałoby się jednak spodziewać, że jest to kwestia najwyżej kilku tygodni.

Więcej informacji o sprzęcie Yongnuo znajdziecie pod adresem hkyongnuo.com.

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Aparaty Olympus z funkcją kamery internetowej. Nowe obiektywy na horyzoncie
Aparaty Olympus z funkcją kamery internetowej. Nowe obiektywy na horyzoncie
Choć już niedługo dział obrazowania Olympusa przejdzie w inne ręce, producent cały czas zapowiada nowości. Nadchodzą nowe ciekawe szkła, a korpusów OM-D będziecie...
0
0
Ważna aktualizacja systemu Fujifilm GFX - szybszy AF, doskonalszy tethering, zapis filmów RAW
Ważna aktualizacja systemu Fujifilm GFX - szybszy AF, doskonalszy tethering, zapis filmów RAW
Fujifilm udostępnia największą w historii aktualizację średnioformatowego systemu GFX. Znaczące usprawnienia otrzymują modele GFX 50S, 50R i oczywiście...
9
0
Sony A7S III zostanie pokazany jeszcze tego lata
Sony A7S III zostanie pokazany jeszcze tego lata
Już wydawało się, że ten dzień nigdy nie nadejdzie. Najdłużej oczekiwany aparat ostatnich lat już niebawem trafi na rynek. Możemy spodziewać się mocnej...
23
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)