DxO One - przystawka fotograficzna, która stała się aparatem

Autor: Michał Chrzanowski

4 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma DxO zaprezentowała rewolucyjną aktualizację, która zmienia cyfrową przystawkę fotograficzną DxO One w samodzielnie działający aparat.

DxO One zadebiutował w połowie 2015 roku jako cyfrowa przystawka fotograficzna do iPhone’a. Jednak za sprawą najnowszej aktualizacji przeszła ona niemałą rewolucję. Do tej pory, aby zrobić zdjęcie trzeba było podpiąć DxO One do smartfonu. Teraz za sprawą nowego softu taka czynność jest już zupełnie niepotrzebna. Co więcej za pomocą niewielkiego monochromatycznego ekranu OLED będziemy w stanie podejrzeć komponowane ujęcie. Niestety wyświetlacz jest miniaturowy a podgląd bardzo uproszony, dlatego też nie możemy liczyć na wiele. Niemniej jednak powinno to wystarczyć podczas kadrowania. Z kolei migawkę wyzwalamy za pomocą dwustopniowego spustu.

Jednak to nie wszystkie zmiany, które wprowadza nowa aktualizacja. Po jej zainstalowaniu DxO One zapamięta wcześniej wybrane parametry ekspozycji - nawet po wyłączeniu aparatu. Niestety, aby zmienić jakiekolwiek ustawienia - w tym przysłonę, czas naświetlania, czułość matrycy - będziemy potrzebować iPhone’a. Ponadto po podłączeniu DxO One do smartfonu lub tabletu wszystkie zdjęcia zostaną automatycznie wyświetlone. Co więcej będziemy mogli wybrać poszczególne kadry i zapisać je na urządzeniu mobilnym lub podzielić się z nimi ze światem.

Poniższy film dokładnie demonstruje najnowsze funkcje modelu DxO One.

Serce DxO One stanowi 1-calowa matryca BSI CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela i obiektyw o ekwiwalencie 32 mm i świetle f/1.8, wyposażonym w 6-listkową przysłonę. Aparat pozwala na fotografowanie w zakresie czułości ISO 100-51200, z czasami 1/8000 s - 15 s. Zdjęcia możemy wykonywać zarówno w formacie JPEG, jak i RAW. Producent udostępnia także specjalnie opracowany format DxO SuperRAW. Urządzenie pozwala też na nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 30 kl/s. Natomiast za ustawianie ostrości odpowiada system AF oparty o detekcję kontrastu. Pliki zapisywane są na kartach microSD.

Czy nowa aktualizacja sprawi, że znajdzie się więcej chętnych na DxO One? Model jest dostępny w sprzedaży w cenie około 2400 zł. Więcej informacji, jak i najnowszą aktualizację oprogramowania znajdziecie na stronie www.dxo.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
9
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły