DxO One - przystawka fotograficzna, która stała się aparatem

0
Michał Chrzanowski
4 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma DxO zaprezentowała rewolucyjną aktualizację, która zmienia cyfrową przystawkę fotograficzną DxO One w samodzielnie działający aparat.

DxO One zadebiutował w połowie 2015 roku jako cyfrowa przystawka fotograficzna do iPhone’a. Jednak za sprawą najnowszej aktualizacji przeszła ona niemałą rewolucję. Do tej pory, aby zrobić zdjęcie trzeba było podpiąć DxO One do smartfonu. Teraz za sprawą nowego softu taka czynność jest już zupełnie niepotrzebna. Co więcej za pomocą niewielkiego monochromatycznego ekranu OLED będziemy w stanie podejrzeć komponowane ujęcie. Niestety wyświetlacz jest miniaturowy a podgląd bardzo uproszony, dlatego też nie możemy liczyć na wiele. Niemniej jednak powinno to wystarczyć podczas kadrowania. Z kolei migawkę wyzwalamy za pomocą dwustopniowego spustu.

Jednak to nie wszystkie zmiany, które wprowadza nowa aktualizacja. Po jej zainstalowaniu DxO One zapamięta wcześniej wybrane parametry ekspozycji - nawet po wyłączeniu aparatu. Niestety, aby zmienić jakiekolwiek ustawienia - w tym przysłonę, czas naświetlania, czułość matrycy - będziemy potrzebować iPhone’a. Ponadto po podłączeniu DxO One do smartfonu lub tabletu wszystkie zdjęcia zostaną automatycznie wyświetlone. Co więcej będziemy mogli wybrać poszczególne kadry i zapisać je na urządzeniu mobilnym lub podzielić się z nimi ze światem.

Poniższy film dokładnie demonstruje najnowsze funkcje modelu DxO One.

Serce DxO One stanowi 1-calowa matryca BSI CMOS o rozdzielczości 20,2 megapiksela i obiektyw o ekwiwalencie 32 mm i świetle f/1.8, wyposażonym w 6-listkową przysłonę. Aparat pozwala na fotografowanie w zakresie czułości ISO 100-51200, z czasami 1/8000 s - 15 s. Zdjęcia możemy wykonywać zarówno w formacie JPEG, jak i RAW. Producent udostępnia także specjalnie opracowany format DxO SuperRAW. Urządzenie pozwala też na nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 30 kl/s. Natomiast za ustawianie ostrości odpowiada system AF oparty o detekcję kontrastu. Pliki zapisywane są na kartach microSD.

Czy nowa aktualizacja sprawi, że znajdzie się więcej chętnych na DxO One? Model jest dostępny w sprzedaży w cenie około 2400 zł. Więcej informacji, jak i najnowszą aktualizację oprogramowania znajdziecie na stronie www.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
5
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18
Powiązane artykuły