Przystawka DxO One nadchodzi w wersji na smartfony z Androidem. Wzbogacono ją też o nowe funkcje

2
Maciej Luśtyk
17 Październik 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Od prezentacji tej fotograficznej przystawki do iPhone'a minęły już ponad 2 lata. I choć w tym czasie otrzymała ona ciekawe aktualizacje, trudno powiedzieć by wzięła szturmem świat fotografii mobilnej. Czy zmieni się to wraz z wersją na system Android?

Zaprezentowana w połowie 2015 roku przystawka DxO One miała przynieść rewolucję w temacie fotografowania smartfonem. 1-calowa matryca BSI CMOS o rozdzielczości 20,2 Mp, jasny obiektyw f/1.8 czy specjalny format Super RAW oferują jakość, do której daleko nawet współczesnym flagowym smartfonom. W międzyczasie aparat otrzymał też aktualizację, która m.in. pozwalała na podgląd sceny na monochromatycznym wyświetlaczu LCD, umożliwiając całkiem wygodne korzystanie z przystawki bez podłączania do smartfona.

Czy wersja na Androida pozwoli dotrzeć do mas?

Mimo to urządzenie nie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem, jakiego życzyliby sobie twórcy, głównie ze względu na dość wysoką cenę jak na akcesorium do smartfona (2295 zł) i dość niepewny sposób podłączania go do smartfona (jedynym punktem zaczepienia było złącze Lightning w iPhonie). Być może jednak to, czego brakowało aparatowi, to możliwość dotarcia do większej rzeszy odbiorców, a taką szansę już niedługo ma przynieść producentowi wersja stworzona pod kątem urządzeń z systemem Android.

W ciągu najbliższych tygodni DxO uruchomi program testowy nowej wersji kamerki, dając możliwość sprawdzenia jej pierwszym użytkownikom. Aparat będzie jednak współpracować jedynie ze smartfonami wyposażonymi w złącze USB-C, co oznacza zawężenie kompatybilności jedynie do nowszych urządzeń. Niemożliwym będzie bowiem uruchomienie aparatu za pośrednictwem adaptera USB-C - microUSB. Nie wiemy też dokładnie kiedy nowa wersja przystawki trafi do normalnej sprzedaży.

Firmware v. 3.0 - streaming i filmy poklatkowe

Ale to nie jedyne nowości związane z DxO One. Producent przygotował także uaktualnienie oprogramowania (wersja 3.0). Od teraz, dzięki urządzeniu będziemy mogli przesyłać relacje na żywo do serwisu Facebook Live, a za pomocą dedykowanej aplikacji będziemy mogli sterować także standardowymi aparatami smartfona, co na przykład w przypadku iPhone'a pozwoli na dostęp do manualnych ustawień. Oprócz tego, otrzymujemy wsparcie dla sekwencji poklatkowych, które aparat automatycznie złoży filmy 4K i zadba o wyrównanie ekspozycji.

Producent aktualizuje także ofertę o nowe akcesoria. W sprzedaży pojawi się m.in. battery pack, który pomieści 2 dodatkowe baterie, z których każda pozwoli na przedłużenie pracy urządzenia o dodatkową godzinę (59 euro), a nowe zestawy będą wyposażone w dodatkową podstawkę oraz kabel pozwalający na większą swobodę fotografowania z obudową ochronną.

Więcej informacji o przystawce znajdziecie pod adresem dxo.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
0
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
94
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły