Peak Design Micro Clutch - miniaturowy uchwyt do mniejszych aparatów

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Lipiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Po serii ciepło przyjętych toreb, plecaków, pasków i akcesoriów, Peak Design prezentuje Micro Clutch - pierwszy pasek na rękę zaprojektowany specjalnie do pracy z mniejszymi aparatami.

Informacja prasowa

Wraz z rozwojem technologicznym większość urządzeń codziennego użytku nieustannie zmniejsza swoje rozmiary. Ta ewolucja nie omija również rynku foto, gdzie niewielkie kompakty wyposażane są coraz częściej w pełnoklatkowe matryce, a możliwości i inne udogodnienia z dużych korpusów stają się standardem niezależnym od rozmiaru.

Nic więc dziwnego, że udział maluchów w rynku stale się zwiększa, a wraz z nimi zapotrzebowanie na akcesoria - bo to, co małe niekoniecznie oznacza wygodne w użyciu. Peak Design jako pierwsza firma na rynku na poważnie wzięła się za zadanie poprawy komfortu pracy z mniejszymi aparatami. W efekcie powstał jedyny w swoim rodzaju pasek Micro Clutch - wielozadaniowy, ochronny oraz łatwy w obsłudze pasek na rękę.

Co wyróżnia pasek Peak Design Micro Clutch?

W przeciwieństwie do tradycyjnych pasków do aparatów dociskających środkową część dłoni do korpusu urządzenia, wyściełana przepaska Micro Clutch zapewnia miejsce na 2-4 palce, lepiej dostosowując się do wielkości urządzenia i dłoni operatora. Takie rozwiązanie tworzy doskonałe połączenie przyczepności i zwiększonego komfortu, a przy tym nie ogranicza dostępu do przednich, tylnych i górnych elementów sterujących aparatu.

Bazę dla paska stanowi płaska aluminiowa płytka skrywająca wewnątrz ukryte narzędzie do regulacji dołączonej śrubki, dzięki czemu dostęp do baterii jest zawsze szybki i banalnie prosty.  Tylko jaką wartość ma szybko zdejmowana płytka, jeśli ogranicza ona możliwość mocowania akcesoriów do aparatu?

Nie zapominając o kompatybilności z oprzyrządowaniem fotograficznym typu uchwyt Capture, czy statywy w standardzie Arca, Micro Clutch ma w zestawie specjalnie zaprojektowaną szybkozłączkę łączącą się magnetycznie z płytką i mocowaną za pomocą uniwersalnej śrubki. Nie ograniczając możliwości mocowania pasków aparatowych, w płytkę wbudowano punkt mocowania dla kotwicy Anchor Links pozwalający na podpięcie do aparatu dowolnego paska Peak Design.

Uniwersalność to podstawa, a nie każdy mały aparat wygląda tak samo, dlatego Micro Clutch dostępny jest w dwóch wersjach: z płytką L do aparatów bezlusterkowych z wyraźnym uchwytem ręcznym oraz model z płytką I do aparatów z niewielkim uchwytem ręcznym lub bez niego.

Cena i dostępność

Pasek Micro Clutch w obydwu wersjach kosztuje 329 zł. Paski, tak samo jak wszystkie inne akcesoria PD objęte są wieczystą gwarancją.

Więcej informacji znajdziecie na stronie peakdesign.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)