Peak Design Micro Clutch - miniaturowy uchwyt do mniejszych aparatów

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Lipiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Po serii ciepło przyjętych toreb, plecaków, pasków i akcesoriów, Peak Design prezentuje Micro Clutch - pierwszy pasek na rękę zaprojektowany specjalnie do pracy z mniejszymi aparatami.

Informacja prasowa

Wraz z rozwojem technologicznym większość urządzeń codziennego użytku nieustannie zmniejsza swoje rozmiary. Ta ewolucja nie omija również rynku foto, gdzie niewielkie kompakty wyposażane są coraz częściej w pełnoklatkowe matryce, a możliwości i inne udogodnienia z dużych korpusów stają się standardem niezależnym od rozmiaru.

Nic więc dziwnego, że udział maluchów w rynku stale się zwiększa, a wraz z nimi zapotrzebowanie na akcesoria - bo to, co małe niekoniecznie oznacza wygodne w użyciu. Peak Design jako pierwsza firma na rynku na poważnie wzięła się za zadanie poprawy komfortu pracy z mniejszymi aparatami. W efekcie powstał jedyny w swoim rodzaju pasek Micro Clutch - wielozadaniowy, ochronny oraz łatwy w obsłudze pasek na rękę.

Co wyróżnia pasek Peak Design Micro Clutch?

W przeciwieństwie do tradycyjnych pasków do aparatów dociskających środkową część dłoni do korpusu urządzenia, wyściełana przepaska Micro Clutch zapewnia miejsce na 2-4 palce, lepiej dostosowując się do wielkości urządzenia i dłoni operatora. Takie rozwiązanie tworzy doskonałe połączenie przyczepności i zwiększonego komfortu, a przy tym nie ogranicza dostępu do przednich, tylnych i górnych elementów sterujących aparatu.

Bazę dla paska stanowi płaska aluminiowa płytka skrywająca wewnątrz ukryte narzędzie do regulacji dołączonej śrubki, dzięki czemu dostęp do baterii jest zawsze szybki i banalnie prosty.  Tylko jaką wartość ma szybko zdejmowana płytka, jeśli ogranicza ona możliwość mocowania akcesoriów do aparatu?

Nie zapominając o kompatybilności z oprzyrządowaniem fotograficznym typu uchwyt Capture, czy statywy w standardzie Arca, Micro Clutch ma w zestawie specjalnie zaprojektowaną szybkozłączkę łączącą się magnetycznie z płytką i mocowaną za pomocą uniwersalnej śrubki. Nie ograniczając możliwości mocowania pasków aparatowych, w płytkę wbudowano punkt mocowania dla kotwicy Anchor Links pozwalający na podpięcie do aparatu dowolnego paska Peak Design.

Uniwersalność to podstawa, a nie każdy mały aparat wygląda tak samo, dlatego Micro Clutch dostępny jest w dwóch wersjach: z płytką L do aparatów bezlusterkowych z wyraźnym uchwytem ręcznym oraz model z płytką I do aparatów z niewielkim uchwytem ręcznym lub bez niego.

Cena i dostępność

Pasek Micro Clutch w obydwu wersjach kosztuje 329 zł. Paski, tak samo jak wszystkie inne akcesoria PD objęte są wieczystą gwarancją.

Więcej informacji znajdziecie na stronie peakdesign.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)