Calibrite Display Plus HL, Display Pro HL i Display SL - dokładniejsza kalibracja i pełna obsługa najnowszych ekranów

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Czerwiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Calibrite prezentuje nowe kolorymetry, które mają wyznaczać współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Modele Display Plus HL, Display Pro HL i Display SL są bardziej czułe i zapewnią jeszcze dokładniejszą kalibrację barw naszych monitorów. Różnicę odczuć mają zwłaszcza osoby pracujące na ekranach HDR.

Informacja prasowa:

Calibrite rozpoczyna nową erę w technologii pomiaru wyświetlaczy za pomocą trzech zupełnie nowych urządzeń. Nowe kalibratory Display Plus HL i Display Pro HL wyposażone są w przełomowe czujniki o wysokiej luminancji, zaprojektowane z myślą o dokładniejszej kalibracji i profilowaniu wyświetlaczy, włączając najnowsze ekrany mini-LED i OLED. Nowy Display Plus HL firmy Calibrite umożliwia pomiar bardzo jasnych wyświetlaczy o jasności sięgającej 10 000 nitów (cd/m2).

W ramach uzupełnienia oferty Calibrite unowocześnił również swoje podstawowe urządzenie. Display SL jest przeznaczony dla monitorów SDR (standardowy zakres dynamiczny), umożliwiając pomiar do 1000 nitów.

Zupełnie nowe urządzenia, całkiem nowe oprogramowanie - Calibrite wyznacza nowy standard

Nowe technologie wyświetlania wymagają urządzeń pomiarowych o znacznie większej dokładności niż kiedykolwiek. Calibrite jest w czołówce firm szybko adaptujących się do nowych realiów.

Calibrite Display Plus HL

Calibrite Display Plus HL umożliwia pomiar do 10 000 nitów (5x więcej niż obecne urządzenie Display Plus), co czyni go doskonałym wyborem do kalibracji mini-LED, OLED i bardzo jasnych wyświetlaczy, w tym technologii Apple XDR.

Display Plus HL to najnowocześniejsze rozwiązanie dla filmowców, montażystów, projektantów, fotografów i twórców kreatywnych treści, którzy muszą dokładnie ocenić zacienione obszary podczas przygotowywania plików wideo lub zdjęć dla urządzeń z najnowszą technologią wyświetlania.

Obsługuje standardy emisyjne wideo, NTSC, PAL SECAM i ITU-R Rec.709, a także krzywą tonalną BT.1886 dla Rec.2020 – standard dla HDTV. Calibrite zaleca również wykorzystanie Display Plus HL do zastosowań SDR i HDR. Jest to doskonałe narzędzie dla najbardziej wymagających profesjonalistów, którzy wymagają najlepszych efektów.

Calibrite Display Pro HL

Nowy Calibrite Display Pro HL charakteryzuje się imponującymi możliwościami pomiarowymi luminancji, umożliwiając dokładny pomiar wyświetlaczy o jasności do 3000 nitów, w tym technologii Apple XDR – to trzykrotnie więcej niż obecne urządzenie Display Pro. Calibrite Display Pro HL jest idealnym rozwiązaniem dla fotografów i artystów korzystających z zaawansowanych technologicznie monitorów do edycji zdjęć, w tym wyświetlaczy producentów, oferujących własne oprogramowanie, którzy potrzebują urządzenia pomiarowego do kalibracji i tworzenia profili.

Nowy Calibrate Profiler

Najnowsze oprogramowanie Calibrite PROFILER obsługuje trzy zupełnie nowe urządzenia, umożliwiając do 30% szybszą kalibrację niż poprzednie oprogramowanie. Najnowszą funkcją PROFILERA jest kalibracja projektora. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć użytkownicy mogą bez wysiłku utworzyć niestandardowy profil dla projektorów lub dużych wyświetlaczy panelowych, zapewniając wyjątkową dokładność kolorów i jakość obrazu.

Calibrite PROFILER oferuje również w pełni konfigurowalne funkcje dla nowych urządzeń Plus HL i Pro HL. Użytkownicy mogą precyzyjnie kontrolować punkt bieli, luminancję, współczynnik kontrastu i gamma, wykorzystując w pełni możliwości nowych sensorów HL.

Wszystkie trzy urządzenia posiadają złącze USB-C, gwarantujące kompatybilność z nowoczesnymi komputerami oraz są wyposażone w adapter USB-A do obsługi starszych modeli. Wygodny pokrowiec do przechowywania/przenoszenia jest dostarczany z każdym urządzeniem, zapewniając łatwy dostęp i ochronę podczas transportu urządzenia Calibrite. Firma Calibrite wyeliminowała również wszystkie plastikowe i duże elementy opakowania, a zamiast tego zdecydowała się na mniejsze, w pełni nadające się do recyklingu pudełka, minimalizując ilość odpadów i zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.

Cena i dostępność

Nowe urządzenia Calibrite Display trafią do sprzedaży 3 lipca 20223 roku. Ceny nowych kalibratorów zaczynają się od 845 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie  Calibrite.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)