Nowa generacja kart Samsung Pro Plus i Evo Plus - nośniki dla twórców teraz bardziej wydajne

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Samsung zaprezentował najnowsze karty pamięci microSD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus, stworzone dla profesjonalistów, entuzjastów fotografii, filmowców i twórców treści. Nowa generacja charakteryzuje się wyższą wydajnością i gotowością do produkcji wideo 4K.

Informacja prasowa

Zoptymalizowane pod kątem użytku profesjonalnego karty pamięci Karty pamięci Samsung serii PRO Plus, zapewniają błyskawiczną prędkość odczytu do 160 megabajtów na sekundę (MB/s) i zapisu do 120 MB/s, pozwalając na płynne przechwytywanie treści w rozdzielczości 4K (UHD) i Full HD (FHD). Nośniki pamięci z serii EVO Plus oferują natomiast do 1,3 x wyższą wydajność niż ich poprzednia generacja, zapewniając transfer danych do 130 MB/s. Dzięki temu jest to idealny wybór, zarówno dla fotografów profesjonalistów, jak i dla zwykłych użytkowników.

Karty Samsung Pro Plus i Evo Plus - główne cechy:

  • Błyskawiczny odczyt do 160 MB/s w przypadku wersji PRO
  • 3 x wyższa wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji (w przypadku wersji EVO)
  • 10-letnia ograniczona gwarancja
  • 7-elementowa ochrona w przypadku kart pełnowymiarowych i 6-elementowa w przypadku microSD

Dzięki 10-letniej ograniczonej gwarancji, zwiększonej trwałości i pojemności do pół terabajta, nowe karty pamięci zapewniają wystarczająco dużo miejsca na zdjęcia sferyczne oraz filmy 4K UHD rejestrowane przez kamery sportowe lub nagrywane przy użyciu dronów.

Karty pamięci microSD

Pamięci microSD PRO Plus i EVO Plus firmy Samsung obsługują klasę szybkości wideo V30 i klasę wydajności obsługi aplikacji A2, aby umożliwić przechwytywanie wysokiej jakości treści w szerokiej gamie aplikacji, od urządzeń mobilnych i kamer sportowych, po drony. Za sprawą 6-elementowej ochrony, nośniki pamięci Samsung microSD są odporne na wodę, ekstremalne temperatury, promieniowanie rentgenowskie, zużycie, upadki i działanie magnesów. Karty pamięci Samsung microSD PRO Plus będą dostępne w pojemnościach 128 GB, 256 GB i 512 GB, a linia Samsung EVO Plus w pojemnościach od 64 GB do 512 GB.

Karty pamięci SD

Pełnowymiarowe karty pamięci Samsung SD PRO Plus i EVO Plus zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno fotografów - hobbystów, profesjonalistów, jak i twórców innych treści. Karty pamięci SD najnowszej generacji są kompatybilne z różnymi urządzeniami, w tym lustrzankami cyfrowymi, aparatami bezlusterkowymi i kompaktowymi, kamerami oraz komputerami PC, co czyni z nich idealną opcję do tworzenia i przechowywania wysokiej jakości zdjęć oraz materiałów wideo.

Karty pamięci Samsung SD PRO Plus i EVO Plus zapewniają 7-elementową ochronę przed wstrząsami, wodą, ekstremalnymi temperaturami, promieniowaniem rentgenowskim, zużyciem, upadkami i działaniem magnesów. Nowe pamięci SD obsługujące klasę wydajności V30 są idealne do rejestrowania treści w rozdzielczości 4K UHD i FHD oraz do płynnego odtwarzania i edycji filmów.

Karty pamięci Samsung SD dostępne są w szerokiej gamie pojemności od 32 GB do 256 GB, a także w nowej 512 GB, w linii PRO Plus.

Cena i dostępność

Karty pamięci Samsung PRO Plus i EVO Plus microSD oraz pełnowymiarowe karty pamięci SD z przeprojektowaną konstrukcją Blue Wave, mają teraz nowy, świeży wygląd. Dostępne będą w sprzedaży na początku czwartego kwartału 2021r.

Cen na razie nie znamy, ale prawdopodobnie należy spodziewać się pułapu zbliżonego do kart z wcześniejszej generacji kart Pro Plus i Evo Plus. Jednym słowem powinny być przystępne cenowo.

Więcej informacji o oferowanych kartach pamięci microSD firmy Samsung znaleźć można na stronie samsung.com/memorycard.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)