Samsung SSD T7 Shield - odporny, szybki i superkompaktowy przenośny dysk SSD

Autor: Maciej Luśtyk

27 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy kieszonkowy dysk Samsunga ma być odpowiedzią na potrzeby twórców pracujących w terenie T7 Shield oferuje odporną obudowę, transfery na poziomie 1050 MB/s i jest wielkości karty kredytowej.

Samsung SSD T7 Shield to wzmocniona wersja kompaktowego dysku SSD producenta, która może pochwalić się dużą prędkością, większa wytrzymałością na upadki i wstrząsy, a także bardzo dobrą wydajnością.

Nowy dysk mierzy raptem 88 x 59 x 13 mm, waży 98 gramów i jest odporny na wstrząsy od upadków z wysokości do trzech metrów, a dzięki stopniowi ochrony IP65 pozostaje także pyłoszczelny i wodoodporny. Ponadto, mimo kompaktowej konstrukcji został zoptymalizowany tak, by nie ulegać przegrzewaniu ani spadkom wydajności nawet podczas wykonywania obciążających, długotrwałych zadań takich jak nagrywanie, edycja, kodowanie i renderowanie plików wideo w wysokiej jakości.

Samsung SSD T7 Shield dostępny jest w wariantach o pojemności 1 i 2 TB i oferuje prędkości transferu na poziomie kolejno 1050 MB/s dla odczytu i 1000 MB/s dla zapisu. Oferuje tez opcje 256-bitowego szyfrowania AES i pozwala na pracę w zakresie temperatur od 0°C do 60°C.

Całość działająca w oparciu o interfejs UBS-C (USB 3.2 Gen 2). W zestawie znajdziemy tez przejściówkę na tradycyjne złącze USB A, trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku starszych komputerów nie uzyskamy pełnej oferowanej prędkości przesyłu danych.

Cena i dostępność

Dysk Samsung SSD T7 Shield dostępny jest w sprzedaży w cenach 879 zł (wariant 1 TB) oraz 1569 zł (wariant 2 TB).

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie na stronie samsung.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3”  - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności i mobilności
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3” - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności...
Apple przedstawia M2 Ultra - nową generację procesora i wprowadza do oferty trzy nowe komputery: stacje robocze Mac Pro i Mac Studio oraz nowy laptop MacBooka Air z 15,3-calowym wyświetlaczem
1
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)