Samsung SSD T7 Shield - odporny, szybki i superkompaktowy przenośny dysk SSD

Autor: Maciej Luśtyk

27 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy kieszonkowy dysk Samsunga ma być odpowiedzią na potrzeby twórców pracujących w terenie T7 Shield oferuje odporną obudowę, transfery na poziomie 1050 MB/s i jest wielkości karty kredytowej.

Samsung SSD T7 Shield to wzmocniona wersja kompaktowego dysku SSD producenta, która może pochwalić się dużą prędkością, większa wytrzymałością na upadki i wstrząsy, a także bardzo dobrą wydajnością.

Nowy dysk mierzy raptem 88 x 59 x 13 mm, waży 98 gramów i jest odporny na wstrząsy od upadków z wysokości do trzech metrów, a dzięki stopniowi ochrony IP65 pozostaje także pyłoszczelny i wodoodporny. Ponadto, mimo kompaktowej konstrukcji został zoptymalizowany tak, by nie ulegać przegrzewaniu ani spadkom wydajności nawet podczas wykonywania obciążających, długotrwałych zadań takich jak nagrywanie, edycja, kodowanie i renderowanie plików wideo w wysokiej jakości.

Samsung SSD T7 Shield dostępny jest w wariantach o pojemności 1 i 2 TB i oferuje prędkości transferu na poziomie kolejno 1050 MB/s dla odczytu i 1000 MB/s dla zapisu. Oferuje tez opcje 256-bitowego szyfrowania AES i pozwala na pracę w zakresie temperatur od 0°C do 60°C.

Całość działająca w oparciu o interfejs UBS-C (USB 3.2 Gen 2). W zestawie znajdziemy tez przejściówkę na tradycyjne złącze USB A, trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku starszych komputerów nie uzyskamy pełnej oferowanej prędkości przesyłu danych.

Cena i dostępność

Dysk Samsung SSD T7 Shield dostępny jest w sprzedaży w cenach 879 zł (wariant 1 TB) oraz 1569 zł (wariant 2 TB).

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie na stronie samsung.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)