Canon imagePROGRAF PRO-1000 - zaprojektowana dla profesjonalistów

0
Michał Chrzanowski
21 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Canon zaprezentowała nową zaawansowaną drukarkę. Model imagePROGRAF PRO-1000 to rozwiązanie dla profesjonalnych fotografów, którzy w swoim domowym zaciszu chcą wykonywać wydruki najwyższej jakości.
Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-1000 została wyposażona w system 12 atramentów pigmentowych, który oferuje rozszerzoną gamę kolorów i tym samym bardzo wysoką jakość. Nowa seria atramentów LUCIA PRO obejmuje fotograficzny czarny, matowy czarny, szary i fotograficzny szary. W połączeniu ze specjalistycznym tuszem Chroma Optimizer ma zapewniać wysokiej jakości wydruki monochromatyczne ze zwiększoną gęstością czerni i jednolitym połyskiem. imagePROGRAF PRO-1000 oferuje także wydruki o płynnej gradacji kolorów i zmniejszonej ziarnistości. Drukarka wykorzystuje także nowy system przetwarzania obrazu L-COA PRO, który ma oferować właściwy balans i odpowiednią kompozycję atramentów, a także precyzyjne nanoszenie tuszu na papier. Ponadto, imagePROGRAF PRO-1000 obsługuje zdjęcia o rozdzielczości 1200 ppi, dzięki temu otrzymywane wydruki będą jeszcze bardziej szczegółowe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Użytkownicy drukarki będą mogli wybierać spośród 17 profili ICC obejmujących różne typy nośników Canon, w tym podłoża błyszczące, półbłyszczące i matowe. Dzięki temu, dopasowanie papieru do konkretnych potrzeb będzie jeszcze łatwiejsze. Drukarka obsługuje również papier cięty w formacie A2, co pozwoli na tworzenie wydruków w formacie do 17 cali. Z kolei za sprawą wtyczki Canon Print Studio Pro można będzie drukować z zaawansowanych programów do edycji, takich jak Adobe Photoshop i Lightroom. Natomiast dzięki łączności Wi-Fi zdjęcia można będzie drukować bezprzewodowo z laptopów, komputerów, tabletów, smartfonów i aparatów. Dodatkowo, model PRO-1000 umożliwia wydruk fotografii bezpośrednio z popularnych serwisów w chmurze, takich jak np. Dropbox czy Google Drive, a integrując drukarkę z profesjonalnym środowiskiem pracy, fotografowie będę mogli produkować swoje prace w sposób bardziej wydajny i z większą dokładnością.

Canon imagePROGRAF PRO-1000 jest kompaktowym urządzeniem - wymiary 723 x 433 x 285 mm - dzięki czemu drukarka może być zainstalowana na przykład na biurku w niewielkim studio fotograficznym. Model PRO-1000 będzie dostępny w Europie na początku 2016 r. Cena jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji o sprzęcie możecie dowiedzieć się na stronie www.canon-europe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły