Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon imagePROGRAF PRO-1000 - zaprojektowana dla profesjonalistów

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Canon zaprezentowała nową zaawansowaną drukarkę. Model imagePROGRAF PRO-1000 to rozwiązanie dla profesjonalnych fotografów, którzy w swoim domowym zaciszu chcą wykonywać wydruki najwyższej jakości.

Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-1000 została wyposażona w system 12 atramentów pigmentowych, który oferuje rozszerzoną gamę kolorów i tym samym bardzo wysoką jakość. Nowa seria atramentów LUCIA PRO obejmuje fotograficzny czarny, matowy czarny, szary i fotograficzny szary. W połączeniu ze specjalistycznym tuszem Chroma Optimizer ma zapewniać wysokiej jakości wydruki monochromatyczne ze zwiększoną gęstością czerni i jednolitym połyskiem. imagePROGRAF PRO-1000 oferuje także wydruki o płynnej gradacji kolorów i zmniejszonej ziarnistości. Drukarka wykorzystuje także nowy system przetwarzania obrazu L-COA PRO, który ma oferować właściwy balans i odpowiednią kompozycję atramentów, a także precyzyjne nanoszenie tuszu na papier. Ponadto, imagePROGRAF PRO-1000 obsługuje zdjęcia o rozdzielczości 1200 ppi, dzięki temu otrzymywane wydruki będą jeszcze bardziej szczegółowe.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Użytkownicy drukarki będą mogli wybierać spośród 17 profili ICC obejmujących różne typy nośników Canon, w tym podłoża błyszczące, półbłyszczące i matowe. Dzięki temu, dopasowanie papieru do konkretnych potrzeb będzie jeszcze łatwiejsze. Drukarka obsługuje również papier cięty w formacie A2, co pozwoli na tworzenie wydruków w formacie do 17 cali. Z kolei za sprawą wtyczki Canon Print Studio Pro można będzie drukować z zaawansowanych programów do edycji, takich jak Adobe Photoshop i Lightroom. Natomiast dzięki łączności Wi-Fi zdjęcia można będzie drukować bezprzewodowo z laptopów, komputerów, tabletów, smartfonów i aparatów. Dodatkowo, model PRO-1000 umożliwia wydruk fotografii bezpośrednio z popularnych serwisów w chmurze, takich jak np. Dropbox czy Google Drive, a integrując drukarkę z profesjonalnym środowiskiem pracy, fotografowie będę mogli produkować swoje prace w sposób bardziej wydajny i z większą dokładnością.

Canon imagePROGRAF PRO-1000 jest kompaktowym urządzeniem - wymiary 723 x 433 x 285 mm - dzięki czemu drukarka może być zainstalowana na przykład na biurku w niewielkim studio fotograficznym. Model PRO-1000 będzie dostępny w Europie na początku 2016 r. Cena jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji o sprzęcie możecie dowiedzieć się na stronie www.canon-europe.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły