Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale

Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Finiszuje tegoroczna, 13 już edycja największego na świecie konkursu astrofotografii Astronomy Photographer of the Year. Z tej okazji organizatorzy udostępniają galerię kilkudziesięciu zdjęć finałowych, które powalczą o nagrody w kategoriach i oczywiście o nagrodę główną, której laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. funtów (ok. 53 tys. złotych). Na nagrody pieniężne (od 250 do 1500 funtów) mogą liczyć także zwycięzcy i finaliści poszczególnych kategorii.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4500 prac z 75 krajów świata. Spośród nich jurorzy prezentują ok. 70 zdjęć, które zakwalifikował się do finału. Jak nauczyły nas wcześniejsze edycje, prezentowane prace nie są koniecznie wszystkimi, spośród których selekcjonowane będą kadry na podium, niemniej jednak oferują one fantastyczny wgląd w różnorodność tegorocznych zgłoszeń. Poniżej możecie zobaczyć selekcję 25 najciekawszych naszym zdaniem prac z tegorocznej edycji.

Astronomy Photographer of the Year 2021 - zdjęcia nominowane do finału

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Miło nam poinformować, że już 3 raz z rzędu do finału dostaje się Marcin Zając, który zdobył już m.in. wyróżnienie w zeszłorocznej edycji, ale do tej pory nie stanął na podium. Być może więc szczęście uśmiechnie się tym razem? Trzymamy kciuki.

Zwycięzców poznamy już we wrześniu

Ostateczny wygranych konkursu Astronomy Photographer of the Year 2021 poznamy podczas wirtualnej gali finałowej 16 września 2021 roku. Natomiast już 18 września w londyńskim National Maritime Museum otworzy się  wystawa pokonkursowa, na której obok nagrodzonych zdjęć zawisną także prace finałowe.

Więcej informacji na stronie rmg.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Konkurs IPPA od 2007 roku nagradza najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami Apple. Oto galeria tegorocznych finalistów, wśród których znalazły się także fotografki z...
60
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Za nami kolejna edycja konkursu Female In Focus, który stawia sobie za cel promowanie kobiecej fotografii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji, której...
14
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
Za nami 3 edycja World Sports Photography Awards 2022 - jedynego międzynarodowego konkursu fotograficznego, skupiającego się w całości na fotografii sportowej. Oto...
28
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)