Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale

Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Finiszuje tegoroczna, 13 już edycja największego na świecie konkursu astrofotografii Astronomy Photographer of the Year. Z tej okazji organizatorzy udostępniają galerię kilkudziesięciu zdjęć finałowych, które powalczą o nagrody w kategoriach i oczywiście o nagrodę główną, której laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. funtów (ok. 53 tys. złotych). Na nagrody pieniężne (od 250 do 1500 funtów) mogą liczyć także zwycięzcy i finaliści poszczególnych kategorii.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4500 prac z 75 krajów świata. Spośród nich jurorzy prezentują ok. 70 zdjęć, które zakwalifikował się do finału. Jak nauczyły nas wcześniejsze edycje, prezentowane prace nie są koniecznie wszystkimi, spośród których selekcjonowane będą kadry na podium, niemniej jednak oferują one fantastyczny wgląd w różnorodność tegorocznych zgłoszeń. Poniżej możecie zobaczyć selekcję 25 najciekawszych naszym zdaniem prac z tegorocznej edycji.

Astronomy Photographer of the Year 2021 - zdjęcia nominowane do finału

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Miło nam poinformować, że już 3 raz z rzędu do finału dostaje się Marcin Zając, który zdobył już m.in. wyróżnienie w zeszłorocznej edycji, ale do tej pory nie stanął na podium. Być może więc szczęście uśmiechnie się tym razem? Trzymamy kciuki.

Zwycięzców poznamy już we wrześniu

Ostateczny wygranych konkursu Astronomy Photographer of the Year 2021 poznamy podczas wirtualnej gali finałowej 16 września 2021 roku. Natomiast już 18 września w londyńskim National Maritime Museum otworzy się  wystawa pokonkursowa, na której obok nagrodzonych zdjęć zawisną także prace finałowe.

Więcej informacji na stronie rmg.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Cieszący się dużym uznaniem konkurs fotograficzny Leica Oskar Barnack Award odbywa się po raz 41. Właśnie udostępniono shortlistę finalistów, z których zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii...
21
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
14. Edycja konkursu iPhone Photography Awards udowadnia, że smartfony coraz bardziej są w stanie zastąpić zwykłe aparat. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej...
24
Ian Weldon: „Nie jestem fotografem ślubnym”
Ian Weldon: „Nie jestem fotografem ślubnym”
Jego fotografię (nie)ślubną odkrył i zaprezentował szerokiej publiczności sam Martin Parr. Brytyjski dokumentalista Ian Weldon mówi, że nie interesują go etykietki i...
77
Powiązane artykuły