Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale

Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Finiszuje tegoroczna, 13 już edycja największego na świecie konkursu astrofotografii Astronomy Photographer of the Year. Z tej okazji organizatorzy udostępniają galerię kilkudziesięciu zdjęć finałowych, które powalczą o nagrody w kategoriach i oczywiście o nagrodę główną, której laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. funtów (ok. 53 tys. złotych). Na nagrody pieniężne (od 250 do 1500 funtów) mogą liczyć także zwycięzcy i finaliści poszczególnych kategorii.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4500 prac z 75 krajów świata. Spośród nich jurorzy prezentują ok. 70 zdjęć, które zakwalifikował się do finału. Jak nauczyły nas wcześniejsze edycje, prezentowane prace nie są koniecznie wszystkimi, spośród których selekcjonowane będą kadry na podium, niemniej jednak oferują one fantastyczny wgląd w różnorodność tegorocznych zgłoszeń. Poniżej możecie zobaczyć selekcję 25 najciekawszych naszym zdaniem prac z tegorocznej edycji.

Astronomy Photographer of the Year 2021 - zdjęcia nominowane do finału

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Miło nam poinformować, że już 3 raz z rzędu do finału dostaje się Marcin Zając, który zdobył już m.in. wyróżnienie w zeszłorocznej edycji, ale do tej pory nie stanął na podium. Być może więc szczęście uśmiechnie się tym razem? Trzymamy kciuki.

Zwycięzców poznamy już we wrześniu

Ostateczny wygranych konkursu Astronomy Photographer of the Year 2021 poznamy podczas wirtualnej gali finałowej 16 września 2021 roku. Natomiast już 18 września w londyńskim National Maritime Museum otworzy się  wystawa pokonkursowa, na której obok nagrodzonych zdjęć zawisną także prace finałowe.

Więcej informacji na stronie rmg.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Konkurs Red Bull Illume co dwa lata nagradza najlepsze ujęcia sportów ekstremalnych i związanej z nimi kultury. W tym roku po raz pierwszy w historii nagrodę główną otrzymała kobieta,...
8
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
20
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)