Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale

Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Finiszuje tegoroczna, 13 już edycja największego na świecie konkursu astrofotografii Astronomy Photographer of the Year. Z tej okazji organizatorzy udostępniają galerię kilkudziesięciu zdjęć finałowych, które powalczą o nagrody w kategoriach i oczywiście o nagrodę główną, której laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. funtów (ok. 53 tys. złotych). Na nagrody pieniężne (od 250 do 1500 funtów) mogą liczyć także zwycięzcy i finaliści poszczególnych kategorii.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4500 prac z 75 krajów świata. Spośród nich jurorzy prezentują ok. 70 zdjęć, które zakwalifikował się do finału. Jak nauczyły nas wcześniejsze edycje, prezentowane prace nie są koniecznie wszystkimi, spośród których selekcjonowane będą kadry na podium, niemniej jednak oferują one fantastyczny wgląd w różnorodność tegorocznych zgłoszeń. Poniżej możecie zobaczyć selekcję 25 najciekawszych naszym zdaniem prac z tegorocznej edycji.

Astronomy Photographer of the Year 2021 - zdjęcia nominowane do finału

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Miło nam poinformować, że już 3 raz z rzędu do finału dostaje się Marcin Zając, który zdobył już m.in. wyróżnienie w zeszłorocznej edycji, ale do tej pory nie stanął na podium. Być może więc szczęście uśmiechnie się tym razem? Trzymamy kciuki.

Zwycięzców poznamy już we wrześniu

Ostateczny wygranych konkursu Astronomy Photographer of the Year 2021 poznamy podczas wirtualnej gali finałowej 16 września 2021 roku. Natomiast już 18 września w londyńskim National Maritime Museum otworzy się  wystawa pokonkursowa, na której obok nagrodzonych zdjęć zawisną także prace finałowe.

Więcej informacji na stronie rmg.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
8
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Głośny projekt wraca po 7 latach - "Postrzyżyny" w formie książki fotograficznej
Głośny projekt wraca po 7 latach - "Postrzyżyny" w formie książki fotograficznej
"Postrzyżyny" w nowej odsłonie. Michał Solarski i Tomasz Liboska wydają książkę fotograficzną zwieńczającą głośny projekt, którego pierwszą odsłonę mieliśmy okazję oglądać w 2014 roku. Wesprzyj...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)