Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale

Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Finiszuje tegoroczna, 13 już edycja największego na świecie konkursu astrofotografii Astronomy Photographer of the Year. Z tej okazji organizatorzy udostępniają galerię kilkudziesięciu zdjęć finałowych, które powalczą o nagrody w kategoriach i oczywiście o nagrodę główną, której laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. funtów (ok. 53 tys. złotych). Na nagrody pieniężne (od 250 do 1500 funtów) mogą liczyć także zwycięzcy i finaliści poszczególnych kategorii.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4500 prac z 75 krajów świata. Spośród nich jurorzy prezentują ok. 70 zdjęć, które zakwalifikował się do finału. Jak nauczyły nas wcześniejsze edycje, prezentowane prace nie są koniecznie wszystkimi, spośród których selekcjonowane będą kadry na podium, niemniej jednak oferują one fantastyczny wgląd w różnorodność tegorocznych zgłoszeń. Poniżej możecie zobaczyć selekcję 25 najciekawszych naszym zdaniem prac z tegorocznej edycji.

Astronomy Photographer of the Year 2021 - zdjęcia nominowane do finału

Zobacz wszystkie zdjęcia (25)
 

Miło nam poinformować, że już 3 raz z rzędu do finału dostaje się Marcin Zając, który zdobył już m.in. wyróżnienie w zeszłorocznej edycji, ale do tej pory nie stanął na podium. Być może więc szczęście uśmiechnie się tym razem? Trzymamy kciuki.

Zwycięzców poznamy już we wrześniu

Ostateczny wygranych konkursu Astronomy Photographer of the Year 2021 poznamy podczas wirtualnej gali finałowej 16 września 2021 roku. Natomiast już 18 września w londyńskim National Maritime Museum otworzy się  wystawa pokonkursowa, na której obok nagrodzonych zdjęć zawisną także prace finałowe.

Więcej informacji na stronie rmg.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Jonathan Jasberg w 2010 roku po raz pierwszy wyruszył w daleką podróż. To, co zaczęło się jako przygoda, z czasem przekształciło się w pełnoetatowe życie na drodze, zwłaszcza po utracie pracy w...
4
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych konkursów fotograficznych na świecie. Galeria finałowa Portrait of Humanity Vol. 6 to jak zwykle ujmujący portret ludzkości minionego...
4
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)