Wildlife Photographer of the Year 2017 - zdjęcia finalistów

Wildlife Photographer of the Year 2017 - zdjęcia finalistów

Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku pozwala nam wejrzeć w piękno dzikiego życia na naszej planecie. Nazwiska zwycięzców poznamy 13 października, ale już teraz otrzymujemy przedsmak w postaci zdjęć 13 finalistów.

Wildlife Photographer of the Year to prestiżowy konkurs, którego celem - jak mówią organizatorzy - jest pokazanie piękna przyrody w najczystszej postaci. Pogrążone w zabawie foki , przenikliwe portrety drapieżników czy konik morski uchwycony w niecodziennej sytuacji to tylko kilka z niemal 50 tys. zdjęć, zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu przez fotografów z 92 krajów.

Przyroda w najczystszej postaci

Prace rywalizowały ze sobą w kilkunastu podkategoriach sekcji profesjonalnej, oraz w kategoriach poświęconych projektom dokumentalnym i młodym twórcom. Listę laureatów poznamy dopiero 17 października podczas gali finałowej w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, ale organizatorzy już teraz uchylają nam rąbka tajemnicy i prezentują fotografie 13 spośród tegorocznych finalistów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma 10 000 funtów, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości 7500 funtów. Z kolei na laureatów poszczególnych kategorii czeka od 500 (sekcja Youth) do 1250 funtów (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

Wystawa pokonkursowa - 100 najlepszych zdjęć przyrodniczych tego roku, do obejrzenia także w Polsce

Pełną galerię 100 zwycięskich i wyróżnionych prac będziemy mogli obejrzeć zaraz po ogłoszeniu oficjalnych wyników, a także na objazdowej wystawie pokonkursowej, która startuje już 20 października i jak co roku dotrze także zapewne do Polski. Póki co, nie znamy jeszcze jednak szczegółów odnośnie planowanych ekspozycji w kraju. Wiadomo jednak, że będzie na co popatrzeć. Finałowe zdjęcia, udostępniane co roku przez organizatorów, rzadko są tymi, które koniec końców zwyciężają w danych kategoriach. Najlepsze więc jeszcze przed nami.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nhm.ac.uk.

(fot. okładkowa: Klaus Nigge, "Bold Eagle" / Wildlife Photographer of the Year 2017)

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polaroid Pop - konkurent kwadratowego Instaksa już na polskim rynku
22 Lis 2017
Miłośnicy natychmiastowych wydruków w kwadratowym formacie otrzymują ciekawą alternatywę dla klasycznych polaroidów i wkładów Instax. Polaroid Pop to 20-megapiskelowy kompakt, który także szybko wydrukuje nasze zdjęcia.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2018 - nabór zgłoszeń tylko do niedzieli!
22 Lis 2017
Sekcja Grand Prix Fotofestiwal to okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie osobistych, unikalnych projektów. Jeśli jeszcze nie zdążyliście nadesłać swojego zgłoszenia, radzimy się spieszyć. Nabór trwa tylko do niedzieli, 26 listopada.
0
Zobacz nieznane życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce
22 Lis 2017
Jacek Fota jako pierwszy fotograf w Polsce podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki. W efekcie w 2015 roku powstał album PKiN. Jednak projekt wciąż trwa. Nowe, nieprezentowane wcześniej zdjęcia będzie można oglądać na wystawie we wrocławskim MpM14.
0
B+W prezentuje nowy uchwyt na filtry 100 mm
22 Lis 2017
Jeżeli planujecie zakup systemu mocowań do filtrów 100 mm, to mamy dobrą wiadomość. Nowy uchwyt B+W pozwoli na jednoczesne skorzystanie z trzech filtrów prostokątnych o szerokości 100 mm.
0