Wildlife Photographer of the Year 2013 - Polak nagrodzony

Dziś poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu fotografii przyrodniczej - Wildlife Photographer of the Year 2013. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii 15-17 lat zdobył Polak - Mateusz Piesiak.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Październik 2013
Artykuł na: 2-3 minuty

Dziś ogłoszono wyniki konkursu Wildlife Photographer of the Year 2013, który w Polsce prezentowany jest poprzez cykl wystaw zatytułowanych "Fotografia Dzikiej Przyrody".

Pierwsze miejsce w kategorii 15-17 lat zdobył Polak - Mateusz Piesiak. Gratulujemy!

Nagrodzona praca przedstawia sowę uszatą siedzącą na świerku, którą udało się Mateuszowi sfotografować pewnego mroźnego wieczoru w Austrii. Mateusz pracował aparatem Canon 40D z obiektywem 400mm. Zdjęcie zarejestrował na przesłonie 5.6 i czasie 1/125, przy korekcji ekspozycji -1EV. Fotograf użył ISO 640.

Główną nagrodę (tytuł Wildlife Photographer of the Year) zdobył Greg du Toit z RPA, a zwycięzcą kategorii Young Phootgrapher of the Year 2013 został Udayan Rao Pawar z Indii.

Sto najlepszych zdjęć będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie od 18 października 2013 do 23 marca 2014. Na początku przyszłego roku prezentacja trafi zapewne do Polski. Na prestiżowy konkurs fotografii przyrodniczej napłynęło w tym roku 43 tysiące prac z 96 krajów.

Najlepsze prace z zeszłorocznej edycji możecie zobaczyć w naszej galerii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
8
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
8
0
„Nowhere to Go but Everywhere” - intymny portret codzienności rodziny żyjącej w żółtym autobusie
„Nowhere to Go but Everywhere” - intymny portret codzienności rodziny żyjącej w żółtym autobusie
Fotograf Dotan Saguy spotkał ich w dniu, w którym przybyli do Los Angeles w odrestaurowanym żółtym autobusie szkolnym, służącym im za dom. Rodzina Reis to mormoni z Brazylii - mama, tata i trójka...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)