Wildlife Photographer of the Year 2013 - Polak nagrodzony

Dziś poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu fotografii przyrodniczej - Wildlife Photographer of the Year 2013. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii 15-17 lat zdobył Polak - Mateusz Piesiak.
0
Marcin Grabowiecki
16 Październik 2013
Artykuł na: 2-3 minuty


Dziś ogłoszono wyniki konkursu Wildlife Photographer of the Year 2013, który w Polsce prezentowany jest poprzez cykl wystaw zatytułowanych "Fotografia Dzikiej Przyrody".

Pierwsze miejsce w kategorii 15-17 lat zdobył Polak - Mateusz Piesiak. Gratulujemy!

Nagrodzona praca przedstawia sowę uszatą siedzącą na świerku, którą udało się Mateuszowi sfotografować pewnego mroźnego wieczoru w Austrii. Mateusz pracował aparatem Canon 40D z obiektywem 400mm. Zdjęcie zarejestrował na przesłonie 5.6 i czasie 1/125, przy korekcji ekspozycji -1EV. Fotograf użył ISO 640.

Główną nagrodę (tytuł Wildlife Photographer of the Year) zdobył Greg du Toit z RPA, a zwycięzcą kategorii Young Phootgrapher of the Year 2013 został Udayan Rao Pawar z Indii.

Sto najlepszych zdjęć będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie od 18 października 2013 do 23 marca 2014. Na początku przyszłego roku prezentacja trafi zapewne do Polski. Na prestiżowy konkurs fotografii przyrodniczej napłynęło w tym roku 43 tysiące prac z 96 krajów.

Najlepsze prace z zeszłorocznej edycji możecie zobaczyć w naszej galerii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie...
22
0
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
24
1
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Główną nagrodę w piątej edycji konkursu zdobył Brytyjczyk Jonathan Banks za zdjęcie “A Boy in the Crowd”, które okazało się najlepsze spośród fotografii zgłoszonych przez autorów ze 161...
87
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)