Startuje konkurs Wildlife Photographer of the Year 2016

Startuje konkurs Wildlife Photographer of the Year 2016

Od dzisiaj do do 25 lutego 2016 roku można zgłaszać prace do kolejnej edycji prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year. Na zwycięzcę czeka 10 tys. funtów.

Tak jak poprzednie edycje, plebiscyt Wildlife Photographer of the Year 2016 został podzielony na dwie główne sekcje. W konkursie Adult competition pojedyncze zdjęcia będą rywalizować ze sobą w łącznie 17 podkategoriach poświęconych różnorodności fauny i flory naszej planety. Osobnej ocenie podlegać będą projekty dokumentalne oraz portfolia fotografów. Przygotowano także nagrodę za najlepszy film time-lapse.

Sekcja Youth Competition przygotowana została dla początkujących fotografów w wieku do 17 lat. Tutaj zdjęcia oceniane będą w ramach 3 kategorii wiekowych, a na uczestników czeka też specjalna nagroda WILD-I, w której wyłonione zostanie najlepsze zdjęcie wykonane za pomocą smartfona lub tabletu.

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma £10,000, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości £7,500. Na laureatów poszczególnych kategorii czeka od £500 (sekcja Youth) do £1250 (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

Prace można nadsyłać od 4 stycznia do 25 lutego 2016 roku, za pośrednictwem strony internetowej konkursu. W przypadku kategorii profesjonalnej obowiązuje wpisowe w wysokości £30. Zgłoszenie do kategorii młodzieżowej jest bezpłatne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
7
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5