Startuje konkurs Wildlife Photographer of the Year 2016

0
Maciej Luśtyk
4 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Od dzisiaj do do 25 lutego 2016 roku można zgłaszać prace do kolejnej edycji prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year. Na zwycięzcę czeka 10 tys. funtów.

Tak jak poprzednie edycje, plebiscyt Wildlife Photographer of the Year 2016 został podzielony na dwie główne sekcje. W konkursie Adult competition pojedyncze zdjęcia będą rywalizować ze sobą w łącznie 17 podkategoriach poświęconych różnorodności fauny i flory naszej planety. Osobnej ocenie podlegać będą projekty dokumentalne oraz portfolia fotografów. Przygotowano także nagrodę za najlepszy film time-lapse.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Sekcja Youth Competition przygotowana została dla początkujących fotografów w wieku do 17 lat. Tutaj zdjęcia oceniane będą w ramach 3 kategorii wiekowych, a na uczestników czeka też specjalna nagroda WILD-I, w której wyłonione zostanie najlepsze zdjęcie wykonane za pomocą smartfona lub tabletu.

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma £10,000, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości £7,500. Na laureatów poszczególnych kategorii czeka od £500 (sekcja Youth) do £1250 (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

Prace można nadsyłać od 4 stycznia do 25 lutego 2016 roku, za pośrednictwem strony internetowej konkursu. W przypadku kategorii profesjonalnej obowiązuje wpisowe w wysokości £30. Zgłoszenie do kategorii młodzieżowej jest bezpłatne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Kolejny raz wspólnie z magazynem Digital Camera Polska zapraszamy Was do wzięcia udziału w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, w którym możecie głosować...
16
0
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
14
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
22
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)