Tytuł Instagram Photographer of the Year 2015 powędrował w ręce Stacy Kranitz

Tegorocznym laureatem Instagram Photographer of the Year 2015 została amerykańska fotografka i dokumentalistka Stacy Kranitz. Za pomocą popularnego serwisu prezentuje biedę i trudne warunki mieszkańców regionu Appalachian.

Autor: Michał Chrzanowski

18 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Magazyn TIME nagrodził Stacy Kranitz tytułem Instagram Photographer of the Year 2015. Zdaniem redakcji, amerykańska dokumentalistka ”używa aplikacji do takich celów, do jakich została zaprojektowana”. Kranitz ma wyjątkowe podejście do Instagrama. Traktuje go jako miejsce, w którym może akcentować problemy jednego z biedniejszych terenów USA - regionu Appalachian. Powstałe fotografie są bardzo osobiste i ukazują bezpośrednie spojrzenie na to miejsce i jego mieszkańców.

"Zaczęłam podróżować, by zobaczyć i poczuć czym tak naprawdę jest bieda w regionie Appalachia. Spotykałam się z ludźmi i nawiązywałam znajomości. Chciałam poznać lepiej te osoby, ich problemy oraz zbliżyć się do nich z aparatem. To był główny cel mojego projektu.” - mówi Stacy Kranitz. ”Zdałam sobie sprawę, że ubóstwo wiejskich terenów ma podłoże historyczne. Zaczęłam więc czytać o regionie i o jego kulturowym otoczeniu. Mając okazję być świadkiem biedy i problemów tamtejszej ludności zaczęłam zadawać coraz więcej pytań - nawet tych związanych z moją pracy.” - dodaje.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z Instagrama Stacy Kranitz.

Parking lot drama

A photo posted by Stacy Kranitz (@stacykranitz) onSometimes I come across a stranger and see myself inside of them.

A photo posted by Stacy Kranitz (@stacykranitz) onA photo posted by Stacy Kranitz (@stacykranitz) on

Wex's School of Wrestling

A photo posted by Stacy Kranitz (@stacykranitz) onRoyal Blue

A photo posted by Stacy Kranitz (@stacykranitz) onTytuł Instagram Photographer of the Year jest przyznawany przez magazyn TIME od 2013 roku. Redakcja co roku nagradza fotografa, który - za pomocą popularnej platformy - prezentuje ważne aspekty i wydarzenia współczesnego świata. Pierwszym laureatem został David Guttenfelder. Wyróżnienie przyznano mu za zdjęcia z Korei Północnej. Rok później tytuł powędrował w ręce dokumentalisty Matta Blacka, który prezentuje rolnicze zakątki zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych używając przy tym funkcji geotagowania. W tym roku prestiżowe wyróżnienie otrzymała Stacy Kranitz, której zdjęcia możecie znaleźć na stronie stacykranitzprojects.com lub na jej Instagramie.
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Hasselblad Masters 2021 - poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu
Hasselblad Masters 2021 - poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu
Po wyjątkowej, 3-letniej przerwie powrócił konkurs Hasselblad Masters. Oto zdjęcia 12 laureatów, którzy zostali wyselekcjonowani wspólnie przez jury i publiczność...
10
"Trzymam się z dala od świata fotografii, by uniknąć wpływów". Magia dzieciństwa oczami Alain Laboile
"Trzymam się z dala od świata fotografii, by uniknąć wpływów". Magia dzieciństwa oczami Alain...
Urodzony w 1968 roku w Bordeaux we Francji, Alain Laboile jest rzeźbiarzem, fotografem i ojcem sześciorga dzieci. Od lat przedstawia na zdjęciach swoją rodzinę, zamrażając w kadrach chwile...
26
100 najlepszych zdjęć 2021 roku wg magazynu Time. To trzeba zobaczyć!
100 najlepszych zdjęć 2021 roku wg magazynu Time. To trzeba zobaczyć!
Jak każdej jesieni, Time publikuje listę 100 najciekawszych zdjęć reportażowych z całego świata. To najlepsze zdjęcia, jakie zobaczycie w tym roku!
31
Powiązane artykuły