5-bój fotopolis.pl 2011 rozstrzygnięty!

Znamy już zwycięzców V rundy jubileuszowego pięcioboju fotopolis.pl. Tym samym okazało się, kto został zdobywcą Grand Prix. Szczegóły w naszym artykule.

W jury ostatniej rundy oprócz redaktorów fotopolis.pl zasiadł Łukasz Gniadek - ubiegłoroczny laureat pięcioboju fotopolis.pl. Cieszyliśmy się, że większość uczestników naszego konkursu, którzy mieli już na swoim koncie punkty zmobilizowała się i przygotowała interesujące zestawy. Niestety nie każdemu mogliśmy przyznać taką samą liczbę punktów, dlatego musieliśmy zdecydować, która praca była naszym zdaniem najlepsza.

Daniel Gąszewski o swojej koncepcyjnej pracy pisze: Kłamstwo na czyjś temat może mieć bardzo dotkliwe skutki. Bywa, że osoba będąca ofiarą czyjegoś pomówienia czuje się zaszczuta i wytykana palcami, a szczególnie widoczne jest to w małych społecznościach. Zdjęcia, które zrobiłem są próbą pokazania takiej sytuacji i bezbronności jej ofiary. Izabela Urbaniak dostrzega źródło obłudy w mediach, a Dawid Furkot pisze o naszych karcących, pełnych pogardy spojrzeniach, które są sądem nad bliźnim.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Daniel Gąszewski


2. miejsce oraz 8 punktów: Izabela Urbaniak

3. miejsce oraz 6 punktów: Dawid Furkot


4. miejsce oraz 4 punkty: Agata Krzywosz i Piotr Gajewski
5. miejsce oraz 2 punkty: Jarosław Respondek i Marcin Opałczyński


6. miejsce oraz 1 punkt: Marek Konończuk

Klasyfikacja po piątej rundzie 5-boju 2011 prezentuje się następująco:
 1. Izabela Urbaniak, 28 pkt.
 2. Agata Krzywosz i Piotr Gajewski, 22 pkt.
 3. Dawid Furkot 16 pkt.
 4. Grzegorz Lityński, 14 pkt.Daniel Gąszewski, 14 pkt.
 5. Jarosław Respondek i Marcin Opałczyński, 12 pkt
 6. Marek Konończuk, 11 pkt.
 7. Anna Kopeć, 10 pkt.
 8. Karolina Jonderko, 8 pkt.Milena Banaszewska, 8 pkt.
 9. Daniel Gąszewski i Bartek Głowacki, 4 pkt.
 10. Michał Kawka, 2 pkt.Bartłomiej Busz, 2 pkt.Małgorzata Biniek, 2 pkt.
 11. Maciej Zdun, 1 pktTomasz Zalewski, 1 pkt


 12. Z powyższej klasyfikacji wynika jednoznacznie, że Grand Prix trafia do Izabeli Urbaniak, która kończy rywalizację z 28 punktami na koncie! Serdecznie gratulujemy laureatce i cieszymy się, że nagroda trafiła nareszcie do kobiety. Dziękujemy również wszystkim innym, którzy wzięli udział w konkursie.

  Izabela Urbaniak otrzyma lustrzankę Canon EOS 7D z obiektywem EF 85mm f/1.8 USM i lampą Speedlite 320 EX oraz drukarkę Epson Stylus Photo R3000.

  Ponadto laureatka będzie miała możliwość zaprezentowania swoich prac podczas festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie w 2012 roku. Pakiet dziesięciu wydruków A1 zrealizowany zostanie w technologii Epson DigiGraphie. Pozostałe nagrody, które trafią do Izabeli Urbaniak to: rozbudowany kurs fotografii cyfrowo-analogowej w Akademii Fotografii, foto album CeWe oraz wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka.

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2011 roku podczas 10. urodzin fotopolis.pl. Szczegóły już wkrótce!
Komentarze
Polecane artykuły
Ważna aktualizacja platformy Phase One IQ4 Infinity. Wraz z nią otrzymamy m.in wieloklatkowy zapis RAW
26 Cze 2019
Tryb Automated Frame Averaging łączący wiele zdjęć w jeden plik RAW o lepszej jakości i szczegółowości obrazu - to największa nowość jaka w przyszłym tygodniu ma zostać wprowadzona do średnioformatowego systemu Phase One IQ4 Infinity.
0
Rusza Kino Letnie WJF VOL. 5. Pierwszy pokaz filmowy już najbliższy czwartek
26 Cze 2019
Kino Letnie WJF to cykl pokazów skierowany do miłośników fotografii. W ramach piątej edycji zostaną pokazane cztery filmy. Pierwszy seans już w najbliższy czwartek (27 czerwca).
0
„Do broni“ Agnieszki Rayss - wernisaż już dziś w Poznaniu
26 Cze 2019
W projekcie „Do broni” Agnieszka Rayss odwołuje się do rekonstrukcji historycznych, szczególnie rekonstrukcji XX-wiecznych wojen, które ze zjawiska niszowego stały się w ostatnich latach nowym modelem zachowań kulturowych. Wernisaż już dziś w poznańskiej Centrali.
0
Vintage Grand Prix - konkurs fotografii analogowej czeka na Twoje zgłoszenia
25 Cze 2019
Jeszcze do 10 lipca możecie nadsyłać swoje projekty do konkursu Vintage Grand Prix. Za zwycięzcę czeka 2500 zł oraz prezentacja swoich prac w formie wystawy w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival.
0