5-bój fotopolis.pl 2011 rozstrzygnięty!

Znamy już zwycięzców V rundy jubileuszowego pięcioboju fotopolis.pl. Tym samym okazało się, kto został zdobywcą Grand Prix. Szczegóły w naszym artykule.

W jury ostatniej rundy oprócz redaktorów fotopolis.pl zasiadł Łukasz Gniadek - ubiegłoroczny laureat pięcioboju fotopolis.pl. Cieszyliśmy się, że większość uczestników naszego konkursu, którzy mieli już na swoim koncie punkty zmobilizowała się i przygotowała interesujące zestawy. Niestety nie każdemu mogliśmy przyznać taką samą liczbę punktów, dlatego musieliśmy zdecydować, która praca była naszym zdaniem najlepsza.

Daniel Gąszewski o swojej koncepcyjnej pracy pisze: Kłamstwo na czyjś temat może mieć bardzo dotkliwe skutki. Bywa, że osoba będąca ofiarą czyjegoś pomówienia czuje się zaszczuta i wytykana palcami, a szczególnie widoczne jest to w małych społecznościach. Zdjęcia, które zrobiłem są próbą pokazania takiej sytuacji i bezbronności jej ofiary. Izabela Urbaniak dostrzega źródło obłudy w mediach, a Dawid Furkot pisze o naszych karcących, pełnych pogardy spojrzeniach, które są sądem nad bliźnim.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Daniel Gąszewski


2. miejsce oraz 8 punktów: Izabela Urbaniak

3. miejsce oraz 6 punktów: Dawid Furkot


4. miejsce oraz 4 punkty: Agata Krzywosz i Piotr Gajewski
5. miejsce oraz 2 punkty: Jarosław Respondek i Marcin Opałczyński


6. miejsce oraz 1 punkt: Marek Konończuk

Klasyfikacja po piątej rundzie 5-boju 2011 prezentuje się następująco:
 1. Izabela Urbaniak, 28 pkt.
 2. Agata Krzywosz i Piotr Gajewski, 22 pkt.
 3. Dawid Furkot 16 pkt.
 4. Grzegorz Lityński, 14 pkt.Daniel Gąszewski, 14 pkt.
 5. Jarosław Respondek i Marcin Opałczyński, 12 pkt
 6. Marek Konończuk, 11 pkt.
 7. Anna Kopeć, 10 pkt.
 8. Karolina Jonderko, 8 pkt.Milena Banaszewska, 8 pkt.
 9. Daniel Gąszewski i Bartek Głowacki, 4 pkt.
 10. Michał Kawka, 2 pkt.Bartłomiej Busz, 2 pkt.Małgorzata Biniek, 2 pkt.
 11. Maciej Zdun, 1 pktTomasz Zalewski, 1 pkt


 12. Z powyższej klasyfikacji wynika jednoznacznie, że Grand Prix trafia do Izabeli Urbaniak, która kończy rywalizację z 28 punktami na koncie! Serdecznie gratulujemy laureatce i cieszymy się, że nagroda trafiła nareszcie do kobiety. Dziękujemy również wszystkim innym, którzy wzięli udział w konkursie.

  Izabela Urbaniak otrzyma lustrzankę Canon EOS 7D z obiektywem EF 85mm f/1.8 USM i lampą Speedlite 320 EX oraz drukarkę Epson Stylus Photo R3000.

  Ponadto laureatka będzie miała możliwość zaprezentowania swoich prac podczas festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie w 2012 roku. Pakiet dziesięciu wydruków A1 zrealizowany zostanie w technologii Epson DigiGraphie. Pozostałe nagrody, które trafią do Izabeli Urbaniak to: rozbudowany kurs fotografii cyfrowo-analogowej w Akademii Fotografii, foto album CeWe oraz wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka.

  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2011 roku podczas 10. urodzin fotopolis.pl. Szczegóły już wkrótce!
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0