Epson Stylus Photo R3000

Autor: Michal Grzegorczyk

17 Styczeń 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Epson zaprezentował nową drukarkę fotograficzną obsługującą format A3+. Urządzenie wykorzystuje atramenty UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta. Producent zwraca też uwagę na niewielkie wymiary drukarki.

Epson Stylus Photo R3000 to nowa drukarka fotograficzna obsługująca format A3+. Urządzenie zastępuje w ofercie stosunkowo popularny model R2880. Stylus Photo R3000 wykorzystuje 8-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta oraz może drukować na różnych podłożach: od rolek, przez arkusze, aż po karton o grubości do 1,3 mm, a papier artystyczny FineArt może być ładowany od przodu. Producent podaje, że wydruk jednego zdjęcia w formacie A3+ zajmuje około 195 sekund.

Drukarka może wykorzystywać połączenie USB lub sieciowe - WiFi lub po kablu. Obsługę ulatwia 2,5-calowy, kolorowy ekran LCD. Producent zwraca też uwagę na niewielkie wymiary drukarki. Wiemy już ile nowy Epson będzie kosztował. Sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 3099 złotych. Do sprzedaży trafi pod koniec marca tego roku. Poniżej prezentujemy informację prasową Epsona:

Epson Stylus Photo R3000, czyli nowa jakość w druku fotograficznym

Nowy model z linii wysokiej jakości drukarek fotograficznych A3+ wykorzystuje atramenty UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta do bezkonkurencyjnego odwzorowywania skali szarości.


17 stycznia 2011 -
{ITL|Epson Stylus Photo R3000 to najnowsza drukarka fotograficzna A3+ przeznaczona dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. Wydajne wkłady atramentowe idealnie nadają się do druku średnionakładowego, a dzięki kompaktowym wymiarom drukarka mieści się na biurku.

W odpowiedzi na oczekiwania fotografów i projektantów firma Epson opracowała nowe opcje modelu R3000, mając na względzie przede wszystkim komfort obsługi. Podawanie papieru artystycznego FineArt od przodu ułatwia pracę, obniża ryzyko uszkodzenia podłoża oraz eliminuje konieczność pozostawiania przestrzeni z tyłu drukarki. Przeglądanie instrukcji i poleceń oraz sprawdzanie poziomu atramentu nie sprawia najmniejszego kłopotu, dzięki 2,5-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi LCD. Wydajne wkłady atramentowe o pojemności 25,9 ml umożliwiają druk średnionakładowy przy optymalnym koszcie za stronę.

Reputacja marki Epson zyskana dzięki doskonałej jakości wydruków fotograficznych z użyciem atramentów UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta to gwarancja, że każdy kolejny wydruk będzie wierną kopią oryginału. Dzięki trzem gęstościom czerni atramenty 
te zapewniają bezkonkurencyjne odwzorowanie skali szarości - tak ważne zarówno w wydrukach kolorowych, jak i czarno-białych. W zależności od użytego nośnika drukarka automatycznie stosuje standardową czerń fotograficzną lub czerń matową wraz z jasną czernią i czernią bardzo jasną, tworząc naturalne, czarno-białe obrazy. Oprócz poprawy balansu szarości i wyeliminowania przebarwień, takie połączenie czarnych atramentów tworzy bardziej wyrównany i naturalny zakres tonalny, idealny do portretów.

Jak mówi Mark Boehmer, menedżer produktów w Epson Europe "Model R3000 jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Urządzenie adresowane jest do fotografików i artystów. Oferuje szeroką gamę możliwości z wykorzystaniem atramentów UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta, aby zaspokoić rozmaite potrzeby użytkowników. Drukarka R3000 pozwala skorzystać z oferowanej tylko przez nas możliwości indywidualnego ustawienia tonacji wydruków w czerni i bieli - od ciepłej, przez naturalną, po zimną - 
i dostosowania jej do własnych potrzeb i preferencji. Ustawienia można bez problemu zmienić i zachować dzięki temu, że sterownik drukarki R3000 stworzono przede wszystkim z myślą o komforcie obsługi".

Użytkownicy - fotograficy, projektanci czy architekci - mają także możliwość skorzystania z fabrycznie zapisanych, profesjonalnych profili ICC w aplikacji do edycji zdjęć, które pozwalają tworzyć obrazy o profesjonalnej jakości we własnym, niepowtarzalnym stylu i bez konieczności polegania na fotolabie. W ten sposób mogą koncentrować się na znalezieniu tego idealnego ujęcia, a nie na zdobywaniu umiejętności drukarskich. Ponadto, dzięki temu, że wydruk wysokiej jakości zdjęcia A3+ zajmuje zaledwie 195 sekund, nie muszą długo wyczekiwać na wyniki swojej pracy.

Wszechstronny model R3000 umożliwia drukowanie na różnych nośnikach - od rolek, przez arkusze, aż po karton o grubości do 1,3 mm - stanowiąc tym samym doskonały wybór dla tych, którzy pragną całkowitej wolności wyrazu bez uszczerbku na jakości.

Drukarka Epson Stylus Photo R3000 trafi do sprzedaży pod koniec marca 2011 roku.

Podsumowanie najważniejszych cech:

- Wydruk w formacie do A3+

- Niewielkie rozmiary urządzenia

- Wydajne wkłady atramentowe o pojemności 25,9 ml do druku średnionakładowego

- Podawanie papieru artystycznego FineArt od przodu

- Automatyczne przełączanie między atramentami czerni fotograficznej i matowej

- Łączność USB, Wi-Fi i 10/100 Ethernet

- 8-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome K3 z technologią Vivid Magenta do niezawodnego drukowania w kolorze oraz tworzenia realistycznej czerni i bieli

- Drukowanie na różnych nośnikach, w tym na papierze w rolce, papierze ilustracyjnym, FineArt oraz innych nośnikach o grubości do 1,3 mm

- 2,5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD

- Panel sterowania z podświetlanym LCD

- Obsługa profili ICC

- Wydruk wysokiej jakości zdjęcia w formacie A3+ trwa ok. 195 sekund

- Niskie zużycie energii i obniżenie kosztów dzięki zgodności z normą ENERGY STAR

- Obsługa standardu PictBridge do łatwego wydruku jednorazówek lub stykówek

- Drukowanie bez marginesów

- Drukowanie na CD/DVD

- Technologia zmiennej wielkości kropli z systemem Ultra MicroDot dla kropli o minimalnym rozmiarze 2 pl

- Optymalizacja rozdzielczości do 5760 x 1440 dpi za pomocą systemu RPM (Resolution Performance Management)

- Sugerowana cena 3099 PLN

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
120 watów mocy, wysokie odwzorowanie kolorów i różne opcje zasilania. Godox informuje o premierze nowej lampy Godox ML100Bi.
10
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)