Epson Stylus Photo R2880 - A3+ dla półprofesjonalistów

Segment półprofesjonalnych drukarek fotograficznych radzących sobie z formatem A3+ cały czas zyskuje na popularności. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Epson, która zaprezentowała dziś model Stylus Photo R2880, czyli następcę popularnego R2400. W dzisiejszej premierze znajdziemy oczywiście sztandarowe technologie Epsona: głowicę Micro Piezo i system atramentów UltraChrome K3.
Epson Stylus Photo R2880 to następca obecnego na rynku od trzech lat modelu R2400. Dzisiejsza premiera jest przeznaczona dla zaawansowanych amatorów, półprofesjonalistów i części profesjonalistów - wszystkich, którzy potrzebują od czasu do czasu wydrukować fotografie w rozmiarze sięgającym A3+. Producent informuje o zastosowaniu nowego sterownika dającego użytkownikom pełniejszą kontrolę nad przejściami tonalnymi na wydruku. Epson twierdzi, że daje to podobny efekt co stosowanie w analogowej fotografii różnych kombinacji chemii i papieru w ciemni. Użytkownik ma możliwość zachowania własnych ustawień.


Wśród technologicznych nowości wymieniana jest też nowa głowica {ITL|Epson Micro Piezo. Druk opiera się na sprawdzony systemie Epson UltraChrome K3, na który składa sie dziewięć różnych atramentów (w tym Vivid Magenta).

Na razie nie wiemy kiedy drukarka trafi do sklepów. W Wielkiej Brytanii będzie kosztowała 570 funtów. Polskiej ceny nie znamy.] Poniżej prezentujemy przesłaną informację prasową:

Wydruki o jakości wystawowej - nowa drukarka Epson Stylus Photo R2880

Epson wprowadza kolejne innowacje w technologii druku wielkoformatowego, wyznaczając tym samym nowe standardy druku fotograficznego A3.

2 czerwca 2008 - Epson
wprowadza do sprzedaży profesjonalną drukarkę fotograficzną formatu A3+ - Stylus Photo R2880. Przeznaczone dla zawodowych fotografów i zapalonych amatorów urządzenie wykorzystuje zaawansowane atramenty pigmentowe UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta. Tym samym zapewnia najwyższą jakość dostępną w profesjonalnym druku atramentowym. Ponadto jakość wydruku zwiększona jest dzięki zgodnym z normami światowymi algorytmom tablic wyszukiwawczych (LUT1), które umożliwiają dokładniejsze dopasowywanie kolorów i gwarantują, że każde zdjęcie zostanie wydrukowane według standardów wystawienniczych.

Tomasz Kuciński, menadżer ds. urządzeń ProPhoto w Epson Polska powiedział: "40 lat badań Epsona i równie długie doświadczenie w dziedzinie przetwarzania i druku zdjęć pozwoliły na opracowanie urządzeń, które spełniają najwyższe wymagania druku artystycznego, a nowy Stylus Photo R2880 jest tego kolejnym dowodem". Unikatowy tryb sterownika drukarki zapewnia kreatywną kontrolę nad tonami czarno-białymi oraz gradacją, przypominając tym samym profesjonalny dobór odpowiednich papierów i chemikaliów w tradycyjnych ciemniach.

Ulepszony, konfigurowalny interfejs użytkownika umożliwia łatwe wyszukiwanie i zmienianie ustawień druku, zapisywanie ich, a nawet współdzielenie. Dzięki temu fotografowie uzyskują żądany wynik już za pierwszym razem, co ogranicza zużycie atramentów i podłoży. Ponadto drukarka osiąga 85-procentowe pokrycie gamy kolorów Pantone z wykorzystaniem zaledwie ośmiu wkładów z atramentem, a nie 10 lub 12, jak w przypadku konkurencyjnych systemów.

Epson Stylus Photo R2880 jest wyposażony we wszystkie dodatkowe funkcje, do których przywykli użytkownicy drukarek Epsona. Są to m.in. umieszczone z przodu łącze USB PictBridge, a także podwójny port USB2 z tyłu drukarki. Stylus Photo R2880 może drukować na płytach CD i DVD, papierze artystycznym, papierze w rolce oraz sztywnych nośnikach, takich jak karton. Drukarka oferuje też druk bez marginesów, często wykorzystywany przez fotografów podczas drukowania zdjęć na wystawy.

Dzięki wysokiej precyzji drukarka Stylus Photo R2880 jest idealna dla fotografów, którzy chcą tworzyć trwałe wydruki przeznaczone na sprzedaż, na wystawę lub do zawodowego portfolio. Stylus Photo R2880 zapewnia dobrą jakość i dużą szybkość druku dzięki głowicy Epson MicroPiezo, która jest pokryta teflonem, aby zagwarantować niezrównaną dokładność rozmieszczania kropli. Atramenty pigmentowe Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta zapewniają ścisłą kontrolę nad paletą barwną: brak przebarwień, ulepszone odcienie niebieskiego, purpury i czerwieni, praktyczny brak zmienności kolorów oraz znakomity balans tonalny. W połączeniu z ulepszoną technologią LUT, Stylus Photo R2880 sprawia, że niemal idealna reprodukcja kolorów staje się rzeczywistością.

Tomasz Kuciński, menadżer ds. urządzeń ProPhoto w Epson Polska stwierdził: "Drukarka Stylus Photo R2880 zastępuje udany model Stylus Photo R2400. Stanowi szczytowe osiągnięcie w dziedzinie druku atramentowego i jest przeznaczona dla fotografów, którzy wymagają najwyższej jakości, potrzebując jednocześnie urządzenia o mniejszych rozmiarach, nadającego się do druku w niższych nakładach".

Epson Stylus Photo R2880 - kluczowe cechy i funkcje:

- Doskonała jakość wydruków
- Nowa głowica Epson MicroPiezo: Nowa powłoka nie przyciągająca atramentu poprawia rozmieszczenie kropli, co z kolei zwiększa jakość druku.
- Trwałe wydruki na szerokiej gamie nośników
- Ulepszony sterownik drukarki zapewnia łatwą kontrolę nad tonami czarno-białymi, co przypomina wybór, jaki mają użytkownicy tradycyjnych ciemni
- Doskonałe atramenty UltraChrome K3+ z kolorem Vivid Magenta
- Sugerowana cena detaliczna: 3 606 zł z VAT'em

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1