Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Epson Stylus Photo R2400 - A3+ z rozmachem

0

Autor: Łukasz Kacperczyk

10 Maj 2005
Artykuł na: 6-9 minut
Na razie najniższym modelem drukarki, która będzie korzystała z najnowszej technologii Epsona UltraChrome K3 jest Stylus Photo R2400 umożliwiający druk do formatu A3+. Producent chwali się nie tylko nowymi atramentami, ale też znacznie ulepszonym sterownikiem i rozszerzoną gamą obsługiwanych formatów.

Na razie najniższym modelem drukarki, która będzie korzystała z najnowszej technologii Epsona UltraChrome K3 jest Stylus Photo R2400 umożliwiający druk do formatu A3+. Producent chwali się nie tylko nowymi atramentami, ale też znacznie ulepszonym sterownikiem i rozszerzoną gamą obsługiwanych formatów.

Epson Stylus Photo R2400

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej obszernej informacji prasowej producenta.

Epson Stylus Photo R2400

Profesjonalne drukowanie w formatach od A3+ do A0

Warszawa, 10 maja 2005 r. Epson rewolucjonizuje rynek drukarek fotograficznych w formatach od A3+ do A0. Rodzinę otwiera drukarka Epson Stylus Photo R2400, nowy model do zastosowań półprofesjonalnych. Drukarka Stylus Photo R2400 została wyposażona w najnowszą, rewolucyjną technologię firmy Epson - atramenty UltraChrome K3. Nowe drukarki zapewniają po raz kolejny najwyższą jakość druku czarno-białego i barwnego. Technologia Epson UltraChrome K3 obejmuje 9 oddzielnych wkładów atramentowych, w tym cztery różne odmiany czarnego atramentu: czarny do papierów matowych i czarny do papierów błyszczących, atrament Light Black oraz nowość - atrament Light Light Black. Pozostałe atramenty to Cyan, Light Cyan, Magenta, Light Magenta i Yellow. Trzeci odcień czarnego atramentu, "Light Light Black", to doskonały balans szarości i stopniowanie wartości tonalnych, a zatem najwyższej jakości druk czarno-biały.

Nową rodzinę tworzą oprócz tego:

 • Epson Stylus Pro 4800
 • Epson Stylus Pro 7800
 • Epson Stylus Pro 9800

Jedną z najważniejszych innowacji drukarki R2400 jest możliwość pełnej kontroli wartości tonalnych. Epson uzyskał to przez wyraźne ulepszenie funkcjonalności sterownika. Z drugiej strony, istnieje możliwość stosowania pigmentów do druku czarno-białego w druku barwnym oraz pigmentów do druku kolorowego w druku czarno-białym. Odcienie kolorów skóry odtwarzane są z dużo większą naturalnością, a stopniowanie szarości jest dużo bardziej precyzyjne. Nowy system atramentów zapewnia dużo bardziej zrównoważony balans szarości, zaś druk kolorowy wygląda dużo bardziej efektownie niż dotychczas. Nowa drukarka Stylus Photo R2400 zawiera w sobie całe doświadczenie firmy Epson w dziedzinie druku wielkoformatowego. Dlatego też jakość i charakterystyka wydruków z drukarki Stylus Photo R2400 jest w 100 procentach zgodna z podobnymi parametrami profesjonalnych drukarek wielkoformatowych.

Koniec poszukiwań partnera

Drukarka Epson Stylus Photo R2400 to idealny partner do przejścia na profesjonalny druk fotograficzny lub rozpoczęcie pracy w tej klasie druku. Drukarka Stylus Photo R2400 obsługuje papiery w formatach od 10 x 15 cm do DIN A3+, tworząc wysokiej jakości wydruki czarno-białe i kolorowe. Można drukować między innymi na wysokiej klasy papierach fotograficznych, papierach z rolki, papierach matowych oraz papierach do druku artystycznego. W stosunku do poprzedniego modelu, Epson Stylus Photo 2100, Epson znacznie poszerzył - jak widać - możliwości obsługi papieru.

Bardzo obszerny pakiet oprogramowania znacząco ułatwia całą organizację pracy, od wyboru zdjęć aż do ostatecznego wydruku. Oprogramowanie "Epson Creativity Suite" obejmuje następujące funkcjonalności:

 • Epson RAW Print
 • Epson Easy Photo Print
 • Epson File Manager
 • Epson Darkroom Print

Drukarka Epson Stylus Photo R2400 jest także wyposażona w technologię druku Epson Micro Piezo: atrament jest wystrzeliwany przez mikroskopijne dysze, których średnica jest ułamkiem średnicy ludzkiego włosa. Gwarantuje to wierne i bogate w szczegóły odwzorowanie obrazu na papierze. Ponadto, technologia zmiennej wielkości kropli atramentu zapewnia precyzyjne odwzorowanie odcieni barw i najdrobniejszych szczegółów.

Ceny i dostępność

Epson Stylus Photo R2400
Dostępna od czerwca 2005 r.
Sugerowana cena detaliczna: 899,00 euro łącznie z podatkiem VAT

Epson Stylus Photo R2400 - przegląd cech

 • Fotografie w formacie do DIN A3+
 • Druk na różnych mediach: wysokiej jakości papiery fotograficzne, papiery do druku artystycznego, papiery matowe, papiery z rolki
 • Technologia Epson Micro Piezo - doskonałe odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów
 • Pakiet oprogramowania Epson Creativity Suite obejmuje aplikację Epson RAW-Print, która umożliwia szybki i łatwy wydruk plików w formacie RAW. Pozostałe aplikacje to Epson RAW Print, Epson File Manager i Epson Darkroom Print do usprawnienia i ułatwienia organizacji pracy, od wyboru zdjęć aż do gotowych wydruków.

Szczegóły technologii atramentów UltraChrome K3

 • 3 odcienie czerni to zrównoważone i precyzyjne wydruki czarno-białe
 • Duża przestrzeń barwna to dokładne odwzorowanie nasyconych kolorów, takich jak czerwień, zieleń i odcienie błękitu
 • Wydruki próbne zgodne ze standardem przemysłowym
 • Znacząco mniejszy efekt wpływu warunków oświetlenia na wygląd wydruków
 • Stabilność barw po 30 minutach od wydruku
 • Rozszerzony tryb druku czarno-białego umożliwia kontrolę odcienia barwnego i wartości tonalnych w wydrukach czarno-białych
 • Trwałość wydruków barwnych do 70 lat, wydruków czarno-białych do ponad 150 lat na papierze błyszczącym i do 200* lat na papierze matowym.

*Warunki testu można znaleźć pod adresem www.epson.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
19
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły