"Księgi piasku" Piotra Wenclewskiego w Warszawie

Zapraszamy do Warszawy na wystawę zdjęć Piotra Wenclewskiego. Prezentacja zatytułowana "Księgi piasku" zostanie otwarta 13 października 2011 o godz. 19:00 w księgarni BookOff w Warszawie. Zobaczymy na niej prace, które wyrosły z fascynacji autora wydmami.
fot. Piotr Wenclewski

Galeria Red Tree serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć Piotra Wenclewskiego "Księgi Piasku". Wernisaż odbędzie się w czwartek, 13 października 2011 o godz. 19:00 w księgarni BookOff w Warszawie.

O pracach z serii "Księgi Piasku" opowiada autor:

Fotografie składające się na wystawę "Księgi Piasku" powstały w ciągu dwóch dni. To tylko tyle, bądź aż tyle. Podczas spaceru po wydmach nagle znalazłem się pomiędzy przeszłością a przyszłością i miałem wrażenie, że czas się zatrzymał. Słońce, wiatr i ogromna ilość piasku wokół mnie. Miałem wrażenie, że jest on wszędzie łącznie z wnętrzem mojej kamery. Przez ten czas byłem jedną z wydm. Fotografie powstały same, bez mojego udziału.

Piotr Wenclewski. Urodzony w Warszawie (1964). Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Pracę dyplomową w dziedzinie fotografii artystycznej wykonał pod kierunkiem dr.Izabeli Jaroszewskiej w ramach Pracowni Fotografii Ekspresyjnej i Kreacyjnej. Od 2009 roku prowadzi zajęcia i warsztaty w EAF w ramach autorskiej Pracowni Fotografii Kontemplacyjnej. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Obecnie zajmuje się głównie fotografią krajobrazu. Często poza tradycyjnym sprzętem wykorzystuje do fotografowania własnej konstrukcji kamery otworkowe. W programie prowadzonej pracowni łączy fotografię z rysunkiem ekspresyjnym oraz z elementami treningu medytacyjnego.

Więcej zdjęć autora na stronach: www.piotrwenclewski.pl i www.piotrwenclewski.blogspot.com.


Piotr WenclewskiKsięgi Piasku
Wenisaż: 13.10.2011, godz. 19:00
Termin: 14.10-30.11.2011
pn-pt: godz. 11-19, sb: godz. 12-16

Galeria Red Tree w księgarni BookOff
Łucka 14
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18