"Księgi piasku" Piotra Wenclewskiego w Warszawie

Zapraszamy do Warszawy na wystawę zdjęć Piotra Wenclewskiego. Prezentacja zatytułowana "Księgi piasku" zostanie otwarta 13 października 2011 o godz. 19:00 w księgarni BookOff w Warszawie. Zobaczymy na niej prace, które wyrosły z fascynacji autora wydmami.
fot. Piotr Wenclewski

Galeria Red Tree serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć Piotra Wenclewskiego "Księgi Piasku". Wernisaż odbędzie się w czwartek, 13 października 2011 o godz. 19:00 w księgarni BookOff w Warszawie.

O pracach z serii "Księgi Piasku" opowiada autor:

Fotografie składające się na wystawę "Księgi Piasku" powstały w ciągu dwóch dni. To tylko tyle, bądź aż tyle. Podczas spaceru po wydmach nagle znalazłem się pomiędzy przeszłością a przyszłością i miałem wrażenie, że czas się zatrzymał. Słońce, wiatr i ogromna ilość piasku wokół mnie. Miałem wrażenie, że jest on wszędzie łącznie z wnętrzem mojej kamery. Przez ten czas byłem jedną z wydm. Fotografie powstały same, bez mojego udziału.

Piotr Wenclewski. Urodzony w Warszawie (1964). Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Pracę dyplomową w dziedzinie fotografii artystycznej wykonał pod kierunkiem dr.Izabeli Jaroszewskiej w ramach Pracowni Fotografii Ekspresyjnej i Kreacyjnej. Od 2009 roku prowadzi zajęcia i warsztaty w EAF w ramach autorskiej Pracowni Fotografii Kontemplacyjnej. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Obecnie zajmuje się głównie fotografią krajobrazu. Często poza tradycyjnym sprzętem wykorzystuje do fotografowania własnej konstrukcji kamery otworkowe. W programie prowadzonej pracowni łączy fotografię z rysunkiem ekspresyjnym oraz z elementami treningu medytacyjnego.

Więcej zdjęć autora na stronach: www.piotrwenclewski.pl i www.piotrwenclewski.blogspot.com.


Piotr WenclewskiKsięgi Piasku
Wenisaż: 13.10.2011, godz. 19:00
Termin: 14.10-30.11.2011
pn-pt: godz. 11-19, sb: godz. 12-16

Galeria Red Tree w księgarni BookOff
Łucka 14
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13