"Księgi piasku" Piotra Wenclewskiego w Warszawie

Zapraszamy do Warszawy na wystawę zdjęć Piotra Wenclewskiego. Prezentacja zatytułowana "Księgi piasku" zostanie otwarta 13 października 2011 o godz. 19:00 w księgarni BookOff w Warszawie. Zobaczymy na niej prace, które wyrosły z fascynacji autora wydmami.
fot. Piotr Wenclewski

Galeria Red Tree serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć Piotra Wenclewskiego "Księgi Piasku". Wernisaż odbędzie się w czwartek, 13 października 2011 o godz. 19:00 w księgarni BookOff w Warszawie.

O pracach z serii "Księgi Piasku" opowiada autor:

Fotografie składające się na wystawę "Księgi Piasku" powstały w ciągu dwóch dni. To tylko tyle, bądź aż tyle. Podczas spaceru po wydmach nagle znalazłem się pomiędzy przeszłością a przyszłością i miałem wrażenie, że czas się zatrzymał. Słońce, wiatr i ogromna ilość piasku wokół mnie. Miałem wrażenie, że jest on wszędzie łącznie z wnętrzem mojej kamery. Przez ten czas byłem jedną z wydm. Fotografie powstały same, bez mojego udziału.

Piotr Wenclewski. Urodzony w Warszawie (1964). Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Pracę dyplomową w dziedzinie fotografii artystycznej wykonał pod kierunkiem dr.Izabeli Jaroszewskiej w ramach Pracowni Fotografii Ekspresyjnej i Kreacyjnej. Od 2009 roku prowadzi zajęcia i warsztaty w EAF w ramach autorskiej Pracowni Fotografii Kontemplacyjnej. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Obecnie zajmuje się głównie fotografią krajobrazu. Często poza tradycyjnym sprzętem wykorzystuje do fotografowania własnej konstrukcji kamery otworkowe. W programie prowadzonej pracowni łączy fotografię z rysunkiem ekspresyjnym oraz z elementami treningu medytacyjnego.

Więcej zdjęć autora na stronach: www.piotrwenclewski.pl i www.piotrwenclewski.blogspot.com.


Piotr WenclewskiKsięgi Piasku
Wenisaż: 13.10.2011, godz. 19:00
Termin: 14.10-30.11.2011
pn-pt: godz. 11-19, sb: godz. 12-16

Galeria Red Tree w księgarni BookOff
Łucka 14
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4