fotopolis EXPO 2009 - kolejne doniesienia ze stoisk

0

Autor: Michal Grzegorczyk

19 Październik 2009
Artykuł na: 6-9 minut
fotopolis EXPO 2009. Przekazujemy kolejną dawkę informacji na temat stoisk, które pojawią się na zbliżających targach fotopolis EXPO. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali dla Was producenci i dystrybutorzy sprzętu fotograficznego.

Więcej doniesień ze stoisk

Kilka dni temu przekazaliśmy pierwsze informacje na temat stoisk Olympusa, Epsona, Medikona i Adobe. Pisaliśmy także o RINGU aparatów fotograficznych oraz o bogatym programie warsztatów i spotkań. Dziś prezentujemy opis atrakcji, jakie będą na was czekały na stoiskach innych producentów.

Koncern Sony skupi uwagę odwiedzających na dwóch zagadnieniach: najnowszych Cyber-shotach z funkcją panoramy - HX1, WX1 i TX1 i szybkiej amatorskiej lustrzance - A550. Oczywiście nie zabraknie też innych kompaktów i lustrzanek, w tym skierowanej do profesjonalistów pełnoklatkowej A850. Szybkość działania aparatów będzie można sprawdzić na ułożonym na stoisku torze samochodowym. Specjalną atrakcją dla miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni będzie obecność mistrzyni kaligrafii japońskiej, która w sobotę i niedzielę będzie pełniła całodniowe dyżury na stoisku Sony.

Na stoisku Canona powstanie studio fotograficzne, w którym profesjonaliści i amatorzy będą mogli sprawdzić zgromadzony sprzęt - a będzie co sprawdzać! Canon zapowiada, że pokaże praktycznie wszystkie lustrzanki EOS i kompakty - od zaawansowanych modeli PowerShot, po stylowe aparaty Digital IXUS, łącznie z najnowszymi, premierowymi produktami! Nie zabraknie też drukarek fotograficznych Pixma. Entuzjaści fotografii będą mogli wziąć udział w wykładzie na temat fotoreportażu, a zyskaną wiedzę wykorzystać na spacerze fotograficznym Canon Photo Walk. Najmłodsi goście fotopolis EXPO z pewnością zatrzymają się w Kąciku Creative Park, gdzie na sprzęcie Canona będzie można wydrukować plansze do wycinania i składania/sklejania przeróżnych form - domków, zwierzątek, ramek na zdjęcia itp.

wszystkie stoiska sprzętowa zlokalizowane zostaną na I piętrze w Hali 2

Mamy też dokładniejsze wieści od Nikona. Na odwiedzających będą czekały wszystkie najnowsze aparaty, w tym szczególnie interesujący Coolpix S1000pj z wbudowanym projektorem i (jeszcze przedprodukcyjny) Nikon D3S. Oprócz sprzętu Nikon przedstawi też swoją Akademię i związane z nią plany fotograficznych ekspedycji. Nie zabraknie też dobrej fotografii stworzonej przez nIKONY FOTOGRAFII. Na profesjonalistów czekają szkolenia produktowe na temat najnowszego sprzętu dla zawodowych fotografów w ramach Nikon Professional Services, natomiast na amatorów konkurs fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami. Poza tym stoisko Nikona ma być pełne tańca, śpiewu i muzyki.

Zawodowi fotografowie i amatorzy myślący o fotografii studyjnej nie mogą przegapić stoiska sklepu Milso, na którym będzie można m. in. obejrzeć sprzęt firm Elinchrom, Photoflex i Rololight oraz nie pokazywany na targach w Polsce zestaw przenośnych lamp błyskowych zasilanych z generatora akumulatorowego - "Ranger Quadra".

Na stoisku firmy QPrint zostaną pokazane rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla fotografów posiadających własne laboratoria i punktu usługowe. Ci pierwsi będą się mogli zaznajomić z mechanizmami serwisów Fotoboard.pl i Fotocalendar.pl, na których można zamówić powiększenie zdjęć w nowoczesnej oprawie i kalendarz z własnymi zdjęciami. Zawodowcy będą się mogli zapoznać z nowoczesną formą oprawy powiększeń fotograficznych. W trakcie targów na stoisku będą prowadzone warsztaty związane z oprawą fotografii.

Opisywana już na łamach Fotopolis firma Kserkop zaprezentuje albumy fotograficzne (naświetlane w technikach fotograficznych - nie drukowane), które każdy może przygotować we własnym domu. Ponadto będzie można obejrzeć oprogramowanie do kreacji albumów, okładek CD, mini-albumy (2 x 3 cm) w oprawie skórzanej i zdjęcia na podłożu magnetycznym.

Na fotopolis EXPO zaprezentuje się też jedno z najważniejszych wydawnictw na rynku poradników fotograficznych - Galaktyka. Będzie można przejrzeć ostatnio wydane książki (w tym niezwykle popularną serię B. Petersona "... bez tajemnic") oraz jesienne premiery dla zaawansowanych ("Oświetlenie portretowe w praktyce", "Z pamiętnika lampy błyskowej") i początkujących ("W kadrze. Rozważania na temat wyobraźni fotografa").

Do targowych wystawców dołączy także firma iSource (komputery i rozwiązania Apple), jej stoisko znajdzie sie obok stoiska Foto Lab, niedaleko Nikona, na I piętrze w sali C.

Na stoisku firmy Samsung zwiedzający będą mieli możliwość bliższego zapoznania się z najnowszymi modelami aparatów oraz przetestowania ich funkcji. Z pewnością warto będzie zwrócic uwagę na aparaty ST500/ST550 z dwoma wyświetlaczami LCD, z przodu i z tyłu, będące jedynym takim rozwiązaniem na rynku czy aparat ST1000 - jedyny aparat z potrójną łącznością bezprzewodową: WiFi, Bluetooth i GPS. Na stoisku zagoszczą również nowości oraz seria aparatów dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów fotografii

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)