Fotopolis EXPO 2009 wystartowało

fotopolis EXPO 2009 Wystartowały Warszawskie Dni Fotografii - fotopolis EXPO w dawnej Wytwórni Wódek KONESER na warszawskiej Pradze. Za nami pierwszy dzień wystaw, prezentacji i warsztatów.
Fotopolis EXPO wystartowało. Po miesiącach planowania i tygodniach przygotowań zaczęła się jedyna tego typu impreza w stolicy. Fotopolis EXPO to połączenie targów, ze stoiskami najważniejszych producentów branży fotograficznej i imprezy kulturalnej, na której prezentują się festiwale i instytucje promujące fotografię. Dziś odbyły się pierwsze spotkania, prezentacje i warsztaty. Jutro i pojutrze będą kolejne - zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii do odwiedzania warszawskiej Pragi.

fotopolis EXPO

Do godziny 14:00 na teren imprezy mogli wejść jedynie zarejestrowani wcześniej zawodowi fotografowie i pracownicy branży fotograficznej. Później zaczęli się pojawiać amatorzy. Od samego początku dużym zainteresowaniem jednych i drugich cieszył się ring aparatów. W jednym miejscu zgromadzono aktualne modele lustrzanek i kompaktów, tak że każdy może przyjść z własną kartą i zrobić własne porównanie sprzętu.

ring aparatów na fotopolis EXPO

Jutro i pojutrze dalszy ciąg atrakcji, tym razem skierowanych w stronę amatorów fotografii. Dokładny plan wydarzeń, szczegółowe informacje, mapki hal targowych itp. można znaleźć na stronie expo.fotopolis.pl. Tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na warszawską Pragę zapraszamy do czytania Fotopolis.pl - od przedpołudnia ruszymy z relacją na żywo.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3