Fotopolis EXPO 2009 wystartowało

fotopolis EXPO 2009 Wystartowały Warszawskie Dni Fotografii - fotopolis EXPO w dawnej Wytwórni Wódek KONESER na warszawskiej Pradze. Za nami pierwszy dzień wystaw, prezentacji i warsztatów.
Fotopolis EXPO wystartowało. Po miesiącach planowania i tygodniach przygotowań zaczęła się jedyna tego typu impreza w stolicy. Fotopolis EXPO to połączenie targów, ze stoiskami najważniejszych producentów branży fotograficznej i imprezy kulturalnej, na której prezentują się festiwale i instytucje promujące fotografię. Dziś odbyły się pierwsze spotkania, prezentacje i warsztaty. Jutro i pojutrze będą kolejne - zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii do odwiedzania warszawskiej Pragi.

fotopolis EXPO

Do godziny 14:00 na teren imprezy mogli wejść jedynie zarejestrowani wcześniej zawodowi fotografowie i pracownicy branży fotograficznej. Później zaczęli się pojawiać amatorzy. Od samego początku dużym zainteresowaniem jednych i drugich cieszył się ring aparatów. W jednym miejscu zgromadzono aktualne modele lustrzanek i kompaktów, tak że każdy może przyjść z własną kartą i zrobić własne porównanie sprzętu.

ring aparatów na fotopolis EXPO

Jutro i pojutrze dalszy ciąg atrakcji, tym razem skierowanych w stronę amatorów fotografii. Dokładny plan wydarzeń, szczegółowe informacje, mapki hal targowych itp. można znaleźć na stronie expo.fotopolis.pl. Tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na warszawską Pragę zapraszamy do czytania Fotopolis.pl - od przedpołudnia ruszymy z relacją na żywo.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0