Fotopolis EXPO 2009 wystartowało

fotopolis EXPO 2009 Wystartowały Warszawskie Dni Fotografii - fotopolis EXPO w dawnej Wytwórni Wódek KONESER na warszawskiej Pradze. Za nami pierwszy dzień wystaw, prezentacji i warsztatów.
Fotopolis EXPO wystartowało. Po miesiącach planowania i tygodniach przygotowań zaczęła się jedyna tego typu impreza w stolicy. Fotopolis EXPO to połączenie targów, ze stoiskami najważniejszych producentów branży fotograficznej i imprezy kulturalnej, na której prezentują się festiwale i instytucje promujące fotografię. Dziś odbyły się pierwsze spotkania, prezentacje i warsztaty. Jutro i pojutrze będą kolejne - zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii do odwiedzania warszawskiej Pragi.

fotopolis EXPO

Do godziny 14:00 na teren imprezy mogli wejść jedynie zarejestrowani wcześniej zawodowi fotografowie i pracownicy branży fotograficznej. Później zaczęli się pojawiać amatorzy. Od samego początku dużym zainteresowaniem jednych i drugich cieszył się ring aparatów. W jednym miejscu zgromadzono aktualne modele lustrzanek i kompaktów, tak że każdy może przyjść z własną kartą i zrobić własne porównanie sprzętu.

ring aparatów na fotopolis EXPO

Jutro i pojutrze dalszy ciąg atrakcji, tym razem skierowanych w stronę amatorów fotografii. Dokładny plan wydarzeń, szczegółowe informacje, mapki hal targowych itp. można znaleźć na stronie expo.fotopolis.pl. Tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na warszawską Pragę zapraszamy do czytania Fotopolis.pl - od przedpołudnia ruszymy z relacją na żywo.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0