Wystawa Marka Kurzoka w Krakowie

Zapraszamy na otwarcie wystawy laureata Grand Prix zeszłorocznego "Pięcioboju fotograficznego" Fotopolis.pl - Marka Kurzoka. W Krakowie autor zaprezentuje głównie zainpirowane horrorem prace. Wernisaż w piątek, 14 maja o godz. 18:00 w krakowskiej Galerii Anima Art.
fot. Marek Kurzok
Zapraszamy na wystawę prac laureata "Pięcioboju fotograficznego 2009" Fotopolis.pl - Marka Kurzoka. Otwarcie w piątek, 14 maja w Galerii Anima Art. Prace pozostaną tam do końca miesiąca. Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym Miesiącowi Fotografii w Krakowie 2010. Ekspozycja będzie również prezentowana w trakcie "fotopolisEXPO" w czerwcu tego roku w Warszawie.

Kurzok fotografią zaczął zajmować się 6 lat temu. Jego zainteresowanie tą dziedziną sztuki ma charakter hobbystyczny - traktuje ją jako etap przygotowawczy do kręcenia filmów. Od dłuższego czasu eksploruje w swoich pracach tematykę horroru. Za jego pomocą pragnie przedstawiać ludzkie lęki, słabości, niedoskonałości, złą naturę człowieka i samą śmierć. W swoich fotografiach ociera się również o groteskę.
fot. Marek Kurzok

Marek Kurzok. Urodzony w 1987 roku, pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie uczęszcza do Pomaturalnego Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Osiągnięcia: I miejsce w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu TVP2 - Dolina kreatywna (2007/2008), Grand Prix Pięcioboju Fotopolis.pl (2009). Wystawy indywidualne: Galeria Obok, ZPAF, Warszawa, 2008.

Wystawa prac Marka Kurzoka
Wernisaż: 14.05, godz. 18:00
Termin: 15-30.05.2010

Galeria Anima Art
ul. Zamoyskiego 29/8
Kraków


Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7