Wystawa Marka Kurzoka w Krakowie

Zapraszamy na otwarcie wystawy laureata Grand Prix zeszłorocznego "Pięcioboju fotograficznego" Fotopolis.pl - Marka Kurzoka. W Krakowie autor zaprezentuje głównie zainpirowane horrorem prace. Wernisaż w piątek, 14 maja o godz. 18:00 w krakowskiej Galerii Anima Art.
fot. Marek Kurzok
Zapraszamy na wystawę prac laureata "Pięcioboju fotograficznego 2009" Fotopolis.pl - Marka Kurzoka. Otwarcie w piątek, 14 maja w Galerii Anima Art. Prace pozostaną tam do końca miesiąca. Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym Miesiącowi Fotografii w Krakowie 2010. Ekspozycja będzie również prezentowana w trakcie "fotopolisEXPO" w czerwcu tego roku w Warszawie.

Kurzok fotografią zaczął zajmować się 6 lat temu. Jego zainteresowanie tą dziedziną sztuki ma charakter hobbystyczny - traktuje ją jako etap przygotowawczy do kręcenia filmów. Od dłuższego czasu eksploruje w swoich pracach tematykę horroru. Za jego pomocą pragnie przedstawiać ludzkie lęki, słabości, niedoskonałości, złą naturę człowieka i samą śmierć. W swoich fotografiach ociera się również o groteskę.
fot. Marek Kurzok

Marek Kurzok. Urodzony w 1987 roku, pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie uczęszcza do Pomaturalnego Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Osiągnięcia: I miejsce w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu TVP2 - Dolina kreatywna (2007/2008), Grand Prix Pięcioboju Fotopolis.pl (2009). Wystawy indywidualne: Galeria Obok, ZPAF, Warszawa, 2008.

Wystawa prac Marka Kurzoka
Wernisaż: 14.05, godz. 18:00
Termin: 15-30.05.2010

Galeria Anima Art
ul. Zamoyskiego 29/8
Kraków


 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0