Wystawa Marka Kurzoka w Krakowie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

6 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na otwarcie wystawy laureata Grand Prix zeszłorocznego "Pięcioboju fotograficznego" Fotopolis.pl - Marka Kurzoka. W Krakowie autor zaprezentuje głównie zainpirowane horrorem prace. Wernisaż w piątek, 14 maja o godz. 18:00 w krakowskiej Galerii Anima Art.
fot. Marek Kurzok

Zapraszamy na wystawę prac laureata "Pięcioboju fotograficznego 2009" Fotopolis.pl - Marka Kurzoka. Otwarcie w piątek, 14 maja w Galerii Anima Art. Prace pozostaną tam do końca miesiąca. Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym Miesiącowi Fotografii w Krakowie 2010. Ekspozycja będzie również prezentowana w trakcie "fotopolisEXPO" w czerwcu tego roku w Warszawie.

Kurzok fotografią zaczął zajmować się 6 lat temu. Jego zainteresowanie tą dziedziną sztuki ma charakter hobbystyczny - traktuje ją jako etap przygotowawczy do kręcenia filmów. Od dłuższego czasu eksploruje w swoich pracach tematykę horroru. Za jego pomocą pragnie przedstawiać ludzkie lęki, słabości, niedoskonałości, złą naturę człowieka i samą śmierć. W swoich fotografiach ociera się również o groteskę.

fot. Marek Kurzok

Marek Kurzok. Urodzony w 1987 roku, pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie uczęszcza do Pomaturalnego Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Osiągnięcia: I miejsce w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu TVP2 - Dolina kreatywna (2007/2008), Grand Prix Pięcioboju Fotopolis.pl (2009). Wystawy indywidualne: Galeria Obok, ZPAF, Warszawa, 2008.

Wystawa prac Marka Kurzoka
Wernisaż: 14.05, godz. 18:00
Termin: 15-30.05.2010

Galeria Anima Art
ul. Zamoyskiego 29/8
Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
15
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
17
0
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcia Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
9
0
Powiązane artykuły