Pięciobój fotopolis.pl rozstrzygnięty!

Znamy już wyniki V rundy pięcioboju fotopolis.pl, której tematem było "Zdjęcie do Szuflady". Jednocześnie wyłoniliśmy zwycięzcę naszego konkursu. Grand Prix Pięcioboju Fotograficznego 2009 otrzymał Marek Kurzok, zdobywając 20 punktów. Gratulujemy!
Obrady jury, fot. Marcin Falana
Dziś odbyły się obrady jury V rundy Pięcioboju fotograficznego, w którym zasiadło trzech redaktorów fotopolis.pl oraz Szymon Szcześniak - fotograf, wykładowca Akademii Fotografii. Wybór najlepszych prac w rundzie zatytułowanej "Zdjęcie do Szuflady" nie sprawił nam kłopotów. Dość szybko każdy znalazł swoich faworytów. Staraliśmy się nagrodzić zdjęcia, które prezentują wysoki poziom artystyczny, chociaż pozornie mogą wyglądać na prace nieudane, jak w przypadku dwóch pierwszych miejsc. Na fotografiach Anny Podlejskiej i Łukasza Szymańskiego mamy do czynienia z prześwietleniami, winietowaniem i brakiem ostrości. Zdjęcia pierwotnie odrzucone ze względu na swoje wady okazały się zwycięzcami tej rundy. Doceniliśmy również kreatywność Pawła Baldaufa i odwagę Marka Kurzoka. Obaj autorzy podeszli do tematu w sposób niestandardowy i odważny. Wyróżniliśmy także subtelne i pełne uroku prace Izabeli Urbaniak.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:

1 miejsce oraz 10 punktów: Anna Podlejska

2 miejsce oraz 8 punktów: Łukasz Szymański

3 miejsce oraz 6 punktów: Paweł Baldauf

4 miejsce oraz 3 punkty: Mariusz Sprawa

5 miejsce oraz 2 punkty: Marek Kurzok

6 miejsce oraz 1 punkt: Izabela Urbaniak
Klasyfikacja 5-boju po V rundzie prezentuje się następująco:
 1. Marek Kurzok, 20 pkt.
 2. Paweł Stelmach, 14 pkt.Izabela Urbaniak, 14 pkt.
 3. Krzysztof Remlinger, 10 pkt.Anna Podlejska, 10 pkt.Marcin Stawiarz, 10 pkt.
 4. Krystian Kasperowicz, 9 pkt.
 5. Dariusz Stańczyk, 8 pkt.Anna Matuszna, 8 pkt.Łukasz Szymański, 8 pkt.
 6. Maciej Lachowicz, 6 pkt.Bartłomiej Kudowicz, 6 pkt.Paweł Baldauf, 6 pkt.
 7. Michał Bojara, 3 pkt.Igor Pisuk, 3 pkt.Agnieszka Szpila, 3 pkt.Mariusz Sprawa, 3 pkt.
 8. Maciej Pisuk, 2 pkt.Marek Fydrych, 2 pkt.Filip Maranda, 2 pkt.
 9. Bartłomiej Zegadło, 1 pkt.Robert Rosinek, 1 pkt.Piotr Chlastawa, 1 pkt.Jakub Stolecki, 1 pkt.Katarzyna Cegłowska, 1 pkt.
 10. W związku z powyższym miło nam ogłosić, że zdobywcą Grand Prix Pięcioboju Fotograficznego został Marek Kurzok. Laureat otrzyma poniższe nagrody:
  W ostatniej rundzie Marek Kurzok zdobywa dodatkowe dwa punkty, jak gdyby na potwierdzenie, że to on był najlepszy w tegorocznym Pięcioboju. Tuż za nim znaleźli się Paweł Stelmach oraz Izabela Urbaniak, którzy byli blisko zwycięstwa.

  Wszystkim autorom dziękujemy za udział w konkursie i za prawdziwą walkę! A laureatom serdecznie gratulujemy!
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0