Pięciobój fotopolis.pl rozstrzygnięty!

Znamy już wyniki V rundy pięcioboju fotopolis.pl, której tematem było "Zdjęcie do Szuflady". Jednocześnie wyłoniliśmy zwycięzcę naszego konkursu. Grand Prix Pięcioboju Fotograficznego 2009 otrzymał Marek Kurzok, zdobywając 20 punktów. Gratulujemy!
Obrady jury, fot. Marcin Falana
Dziś odbyły się obrady jury V rundy Pięcioboju fotograficznego, w którym zasiadło trzech redaktorów fotopolis.pl oraz Szymon Szcześniak - fotograf, wykładowca Akademii Fotografii. Wybór najlepszych prac w rundzie zatytułowanej "Zdjęcie do Szuflady" nie sprawił nam kłopotów. Dość szybko każdy znalazł swoich faworytów. Staraliśmy się nagrodzić zdjęcia, które prezentują wysoki poziom artystyczny, chociaż pozornie mogą wyglądać na prace nieudane, jak w przypadku dwóch pierwszych miejsc. Na fotografiach Anny Podlejskiej i Łukasza Szymańskiego mamy do czynienia z prześwietleniami, winietowaniem i brakiem ostrości. Zdjęcia pierwotnie odrzucone ze względu na swoje wady okazały się zwycięzcami tej rundy. Doceniliśmy również kreatywność Pawła Baldaufa i odwagę Marka Kurzoka. Obaj autorzy podeszli do tematu w sposób niestandardowy i odważny. Wyróżniliśmy także subtelne i pełne uroku prace Izabeli Urbaniak.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:

1 miejsce oraz 10 punktów: Anna Podlejska

2 miejsce oraz 8 punktów: Łukasz Szymański

3 miejsce oraz 6 punktów: Paweł Baldauf

4 miejsce oraz 3 punkty: Mariusz Sprawa

5 miejsce oraz 2 punkty: Marek Kurzok

6 miejsce oraz 1 punkt: Izabela Urbaniak
Klasyfikacja 5-boju po V rundzie prezentuje się następująco:
 1. Marek Kurzok, 20 pkt.
 2. Paweł Stelmach, 14 pkt.Izabela Urbaniak, 14 pkt.
 3. Krzysztof Remlinger, 10 pkt.Anna Podlejska, 10 pkt.Marcin Stawiarz, 10 pkt.
 4. Krystian Kasperowicz, 9 pkt.
 5. Dariusz Stańczyk, 8 pkt.Anna Matuszna, 8 pkt.Łukasz Szymański, 8 pkt.
 6. Maciej Lachowicz, 6 pkt.Bartłomiej Kudowicz, 6 pkt.Paweł Baldauf, 6 pkt.
 7. Michał Bojara, 3 pkt.Igor Pisuk, 3 pkt.Agnieszka Szpila, 3 pkt.Mariusz Sprawa, 3 pkt.
 8. Maciej Pisuk, 2 pkt.Marek Fydrych, 2 pkt.Filip Maranda, 2 pkt.
 9. Bartłomiej Zegadło, 1 pkt.Robert Rosinek, 1 pkt.Piotr Chlastawa, 1 pkt.Jakub Stolecki, 1 pkt.Katarzyna Cegłowska, 1 pkt.
 10. W związku z powyższym miło nam ogłosić, że zdobywcą Grand Prix Pięcioboju Fotograficznego został Marek Kurzok. Laureat otrzyma poniższe nagrody:
  W ostatniej rundzie Marek Kurzok zdobywa dodatkowe dwa punkty, jak gdyby na potwierdzenie, że to on był najlepszy w tegorocznym Pięcioboju. Tuż za nim znaleźli się Paweł Stelmach oraz Izabela Urbaniak, którzy byli blisko zwycięstwa.

  Wszystkim autorom dziękujemy za udział w konkursie i za prawdziwą walkę! A laureatom serdecznie gratulujemy!
Komentarze
Polecane artykuły
Sandmarc pokazało anamorficzny obiektyw do iPhone’a
24 Cze 2019
Najnowszy anamorficzny obiektyw Sandmarc może okazać się prawdziwą gratką dla osób filmujących smartfonem. Zaprezentowane szkło jest kompatybilne z ostatnimi generacjami iPhone'a.
0
FeiyuTech prezentuje nowości: pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod
24 Cze 2019
Firma FeiyuTech powiększyła swoje portfolio o trzy ciekawe rozwiązania, które powinny przypaść do gustu filmowcom. Pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod są już dostępne w sprzedaży.
0
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
21 Cze 2019
„Anaklasis” Marka Piaseckiego to publikacja, w której autor eksperymentuje ze zbliżeniami, kadrowaniem i poszukuje faktur „zmieniających rytm wyznaczany przez światło”.
1
„Suicidal Birds” Sebastiana Rogowskiego - fotograficzna podróż, w której zobaczysz „to co zapomniane i odchodzące do przeszłości”
21 Cze 2019
„Tempo zmian kulturowych, które doświadczamy w naszym pokoleniu są niezwykle warte uchwycenia. Przede wszystkim to jak zmiany społeczne wpływają na krajobraz” - zaznacza Sebastian Rogowski, autor projektu „Suicidal Birds”, który wykonał w Kazachstanie i Kirgistanie. Wernisaż jego prac już dziś w warszawskiej Galerii 18A.
0