5-bój fotopolis.pl 2014 rozstrzygnięty!

5-bój fotopolis.pl 2014 rozstrzygnięty!

Dziś wybraliśmy zwycięzców V rundy 5-boju i poznaliśmy tym samym laureata Grand Prix. Zobaczcie zdjęcia i sprawdźcie kto zgarnie nagrody!W Jury V rundy 5-boju fotopolis.pl 2014 zasiadali redaktorzy fotopolis.pl, Joanna Czechowska z Fujifilm Polska, Szymon Kobusiński ze Studio Bank oraz laureat wcześniejszej edycji naszego konkursu - Łukasz Gniadek. Ostatnia runda zaowocowała bardzo mrocznymi cyklami, co nie powinno nas dziwić. Czarny kojarzył się Wam ze śmiercią i ciemną stroną natury człowieka. W nadesłanych pracach szukaliśmy takich, które przełamywały stereotypy bądź też odwoływały się do tematu nie w bezpośredni sposób.

W ostatniej rundzie najlepsza okazała się Agata Dobierska. Jej przekorny cykl niedoświetlonych instaksów pokazuje ograniczenia fotografii natychmiastowej. Odwołuje się także do istoty rejestracji obrazu fotograficznego, który nie może powstać bez światła. Doceniliśmy prosty, ale błyskotliwy pomysł, konsekwencję i poczucie humoru. Paweł Piotrowski znalazł się na drugim miejscu. Jego cykl czarno-białych, odrobinę surrealistycznych fotografii ulicznych przyciągnął naszą uwagę swoim surowym charakterem. Na podium znalazła się także Weronika Krawczuk, która zdobywając kolejne punkty wysunęła się na prowadzenie w naszym zestawieniu, sięgając tym samym po tytuł Grand Prix! Weronika Krawczuk zgromadziłą na swoim koncie 24 punkty. W tej rundzie laureatka otrzymała punkty za cykl portretów wytatułowanych ludzi, których ciało prowadzi dyskretny dialog z ornamentami znajdującymi się w ich mieszkaniach. Gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim innym, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

Na laureata Grand Prix czeka aparat Fujifilm X-T1 z obiektywem Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R, dzień zdjęciowy w Studio Bank, tablet Wacom Intuos Pro Special Edition oraz wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej. Oprócz tego zwycięzca będzie miał możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w ramach festiwalu Warsaw Photo Days 2015, na którą złoży się 8 wydruków A2 wykonanych w technologii Epson DigiGraphie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już dzisiaj podczas 13. urodzin fotopolis.pl.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Agata Dobierska

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
2. miejsce oraz 8 punktów: Paweł Piotrowski
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
3. miejsce oraz 6 punktów: Weronika Krawczuk
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
4. miejsce oraz 4 punkty: Maciej Dziekan
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
5. miejsce oraz 2 punkty: Tomasz Zdaniak
fot. Tomasz Zdaniak
6. miejsce oraz 1 punkt: Kinga Nowaczyk
fot. Kinga Nowaczyk

Klasyfikacja po piątej rundzie 5-boju 2014 prezentuje się następująco:

1. Weronika Krawczuk, 24 pkt. - Grand Prix
2. Karina Wojciechowska, 22 pkt.
3. Agata Dobierska, 20 pkt.
Hubert Kamieniew, 20 pkt.
4. Maciej Dziekan, 14 pkt.
5. Paweł Piotrowski, 11 pkt.
6. Olga Ochocka, 8 pkt.
7. Basia Abramowicz, 6 pkt.
Bartosz Wrotniak, 6 pkt.
8. Przemysław Choła, 4 pkt.
Jakub Krawiec, 4 pkt.
Wojciech Bzzdyk, 4 pkt.
9. Dominika Kustosz, 2 pkt.
Milena Krępuła, 2 pkt.
Izabela Nowak, 2 pkt.
Tomasz Zdaniak, 2 pkt.
10. Szymon Gogulski, 1 pkt
Krzysztof Firkowski, 1 pkt
Mariusz Dębowski, 1 pkt
Kinga Nowaczyk, 1 pkt

Komentarze
Polecane artykuły
Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy
19 Mar 2019
Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.
0
11. edycja spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ rusza już 25 marca
19 Mar 2019
Nadchodzi kolejna odsłona „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. W ramach 11. edycji odbędzie się siedem spotkań, których gośćmi będą: Tomasz Lazar, Wojtek Wieteska, Justyna Mielnikiewicz, Anna Brzezińska, Todd Hido, Michał Szlaga i Erik Kessels.
0
LEE100 - nowy system filtrów prostokątnych
18 Mar 2019
Po 25 latach, znany producent filtrów i akcesoriów odświeża znany i lubiany system filtrów prostokątnych. Uchwyt Lee 100 wprowadza szereg nowych funkcji i udogodnień.
0
Thingyfy Pinhole Pro X - pierwszy otworkowy zoom na świecie
18 Mar 2019
Podczas największych brytyjskich targów fotograficznych The Photography Show 2019, firma Thingyfy pokazała kolejny oryginalny “obiektyw” otworkowy. Co ciekawe, tym razem konstrukcja umożliwi nam regulację ogniskowej.
1