5-bój fotopolis.pl 2014 rozstrzygnięty!

5-bój fotopolis.pl 2014 rozstrzygnięty!

Dziś wybraliśmy zwycięzców V rundy 5-boju i poznaliśmy tym samym laureata Grand Prix. Zobaczcie zdjęcia i sprawdźcie kto zgarnie nagrody!W Jury V rundy 5-boju fotopolis.pl 2014 zasiadali redaktorzy fotopolis.pl, Joanna Czechowska z Fujifilm Polska, Szymon Kobusiński ze Studio Bank oraz laureat wcześniejszej edycji naszego konkursu - Łukasz Gniadek. Ostatnia runda zaowocowała bardzo mrocznymi cyklami, co nie powinno nas dziwić. Czarny kojarzył się Wam ze śmiercią i ciemną stroną natury człowieka. W nadesłanych pracach szukaliśmy takich, które przełamywały stereotypy bądź też odwoływały się do tematu nie w bezpośredni sposób.

W ostatniej rundzie najlepsza okazała się Agata Dobierska. Jej przekorny cykl niedoświetlonych instaksów pokazuje ograniczenia fotografii natychmiastowej. Odwołuje się także do istoty rejestracji obrazu fotograficznego, który nie może powstać bez światła. Doceniliśmy prosty, ale błyskotliwy pomysł, konsekwencję i poczucie humoru. Paweł Piotrowski znalazł się na drugim miejscu. Jego cykl czarno-białych, odrobinę surrealistycznych fotografii ulicznych przyciągnął naszą uwagę swoim surowym charakterem. Na podium znalazła się także Weronika Krawczuk, która zdobywając kolejne punkty wysunęła się na prowadzenie w naszym zestawieniu, sięgając tym samym po tytuł Grand Prix! Weronika Krawczuk zgromadziłą na swoim koncie 24 punkty. W tej rundzie laureatka otrzymała punkty za cykl portretów wytatułowanych ludzi, których ciało prowadzi dyskretny dialog z ornamentami znajdującymi się w ich mieszkaniach. Gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim innym, którzy wzięli udział w naszym konkursie.

Na laureata Grand Prix czeka aparat Fujifilm X-T1 z obiektywem Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R, dzień zdjęciowy w Studio Bank, tablet Wacom Intuos Pro Special Edition oraz wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej. Oprócz tego zwycięzca będzie miał możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w ramach festiwalu Warsaw Photo Days 2015, na którą złoży się 8 wydruków A2 wykonanych w technologii Epson DigiGraphie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już dzisiaj podczas 13. urodzin fotopolis.pl.

Laureaci V rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Agata Dobierska

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
2. miejsce oraz 8 punktów: Paweł Piotrowski
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
3. miejsce oraz 6 punktów: Weronika Krawczuk
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
4. miejsce oraz 4 punkty: Maciej Dziekan
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
5. miejsce oraz 2 punkty: Tomasz Zdaniak
fot. Tomasz Zdaniak
6. miejsce oraz 1 punkt: Kinga Nowaczyk
fot. Kinga Nowaczyk

Klasyfikacja po piątej rundzie 5-boju 2014 prezentuje się następująco:

1. Weronika Krawczuk, 24 pkt. - Grand Prix
2. Karina Wojciechowska, 22 pkt.
3. Agata Dobierska, 20 pkt.
Hubert Kamieniew, 20 pkt.
4. Maciej Dziekan, 14 pkt.
5. Paweł Piotrowski, 11 pkt.
6. Olga Ochocka, 8 pkt.
7. Basia Abramowicz, 6 pkt.
Bartosz Wrotniak, 6 pkt.
8. Przemysław Choła, 4 pkt.
Jakub Krawiec, 4 pkt.
Wojciech Bzzdyk, 4 pkt.
9. Dominika Kustosz, 2 pkt.
Milena Krępuła, 2 pkt.
Izabela Nowak, 2 pkt.
Tomasz Zdaniak, 2 pkt.
10. Szymon Gogulski, 1 pkt
Krzysztof Firkowski, 1 pkt
Mariusz Dębowski, 1 pkt
Kinga Nowaczyk, 1 pkt

Komentarze
Polecane artykuły
W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych
24 Maj 2019
Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.
1
Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca
24 Maj 2019
Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
24 Maj 2019
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.
0
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - już jutro start krakowskiej odsłony popularnego cyklu
24 Maj 2019
Już po raz trzeci rok z rzędu w trakcie Miesiąca Fotografii odbędzie się krakowska odsłona cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zaplanowano trzy spotkania ze znakomitymi gośćmi, którymi będą: Todd Hido, Marta Zgierska i Iwo Zmyślony. Start już jutro o 18:00 w Krakowie.
0