5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki III rundy

5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki III rundy ocena 0%

Prezentujemy wyniki III rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. Zobaczcie kto naszym zdaniem najciekawiej pokazał kolor “Niebieski”.


W Jury III rundy 5-boju fotopolis.pl 2014 zasiadali redaktorzy fotopolis.pl, Joanna Czechowska z Fujifilm Polska oraz laureaci wcześniejszych edycji naszego konkursu - Łukasz Gniadek i Paweł Stelmach. III runda wcale nie była taka prosta jak poprzednie. Powszechność niebieskiego koloru sprawiła, że dostaliśmy dużo zdjęć przedstawiających niebo, lub na których stanowiło ono znaczną część kadru. Podobnie wyglądało z wodą. Powodzeniem cieszyły się również wszystkie przedmioty we wspomnianym kolorze. Tak jak wspominaliśmy w artykule zapowiadającym III rundę szukaliśmy także zdjęć, które wyjdą poza schematy i zaproponują bardziej symboliczną interpretację tematu.

Pośród nadesłanych przez Was zgłoszeń trudno było nam znaleźć zdjęcia, które wyłamywały się z tego schematu. Po wstępnej selekcji okazało się jednak, że znalazło się sporo prac, które przykuły naszą uwagę. Mimo wszystko trudno było wyłonić faworyta, głosy naszych jurorów były wyjątkowo “rozstrzelone”. O ostatecznym wyniku zdecydowała matematyka. Zobaczcie, które prace nagrodziliśmy.

10 punktów zdobył Hubert Kamieniew. Jego prosty, zmysłowy portret ma w sobie tajemnicę, która przekonała jury. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Krawczuk. Jej utrzymany w stonowanych barwach cykl pokazuje detale odnalezione przez autorkę nad wodą. Subtelność w ujęciu tematu oraz wrażliwość na detal to wartości, za które zdecydowaliśmy się nagrodzić ja ośmioma punktami. Cykl pięciu impresyjnych prac Bartosza Wrotniaka wyróżniał się oryginalnym pomysłem oraz umiejętnością uchwycenia specyficznego nastroju. Prace Jakuba Krawca to z kolei typologiczny tryptyk, który zestawia ze sobą kontrastujące ze sobą barwy. Ulotne obserwacje Izabeli Nowak nagrodziliśmy dwoma punktami. Na szóstym miejscu znalazła się bezkompromisowa praca Pawła Piotrowskiego, która wywołała w nas tęsknotę za latem na działce, czyli jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków. Teraz jednak mamy jesień, a już w najbliższą środę, 1 listopada rusza IV runda 5-boju, której tematem będzie kolor Biały.

Informacje o tegorocznej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci III rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Hubert Kamieniew

fot. Hubert Kamieniew

2. miejsce oraz 8 punktów: Weronika Krawczuk

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

3. miejsce oraz 6 punktów: Bartosz Wrotniak

fot. Bartosz Wrotniak

4. miejsce oraz 4 punkty: Jakub Krawiec

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

5. miejsce oraz 2 punkty: Izabela Nowak

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

6. miejsce oraz 1 punkt: Paweł Piotrowski

fot. Paweł Piotrowski

Klasyfikacja po trzeciej rundzie 5-boju 2014 prezentuje się następująco:


1. Hubert Kamieniew, 20 pkt.
2. Weronika Krawczuk, 18 pkt.
3. Karina Wojciechowska, 16 pkt.
4. Agata Dobierska, 10 pkt.
5. Basia Abramowicz, 6 pkt.
6. Bartosz Wrotniak, 6 pkt.
7. Przemysław Choła, 4 pkt.
Jakub Krawiec, 4 pkt.
8. Paweł Piotrowski, 3 pkt.
9. Dominika Kustosz, 2 pkt.
10. Izabela Nowak, 2 pkt.
11. Szymon Gogulski, 1 pkt
Krzysztof Firkowski, 1 pkt

Komentarze
Polecane artykuły
MiNT InstantKon RF70 - oto najbardziej zaawansowany aparat natychmiastowy na rynku. Jest drogi, ale filmy dostaniesz za darmo
20 Maj 2019
Firma MiNT postawiła sobie za cel stworzenie aparatu, który spełniałby wszystkie oczekiwania fanów fotografii natychmiastowej. Trzeba przyznać, że nowa konstrukcja robi wrażenie. Funkcjonalność ma jednak swoją cenę.
0
Leica CL w limitowanej osłonie z okazji 100-lecia Bauhaus
20 Maj 2019
Dobrze znane podzespoły, praktyczna ergonomia oraz wzornictwo, które bezpośrednio nawiązuje do legendarnej koncepcji Bauhaus - oto limitowana odsłona Leiki CL 100 Jahre Bauhaus.
0
SanDisk Extreme UHS-I 1TB microSDXC - najpojemniejsza karta microSD już dostępna w sprzedaży
20 Maj 2019
Maksymalna pojemność 1TB, transfer nawet 1000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości i 30 minut filmu 4K w mniej niż 3 minuty czy chociażby zgodność ze specyfikacją A2 - najnowsza karta SanDisk Extreme UHS-I microSDXC jest już dostępna na rynku.
0
Dziś startują Lubelskie Dni Fotografii
20 Maj 2019
W dniach 20-24 maja Lublin stanie się fotograficzną stolicą Polski. Przed nami XII edycja Lubelskich Dni Fotografii. Z tej okazji organizatorzy przygotowali między innymi spotkania z fotografami, wystawy oraz warsztaty, a to nie wszystkie atrakcje.
0