5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki III rundy

Prezentujemy wyniki III rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. Zobaczcie kto naszym zdaniem najciekawiej pokazał kolor “Niebieski”.

0

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Październik 2014
Artykuł na: 4-5 minut


W Jury III rundy 5-boju fotopolis.pl 2014 zasiadali redaktorzy fotopolis.pl, Joanna Czechowska z Fujifilm Polska oraz laureaci wcześniejszych edycji naszego konkursu - Łukasz Gniadek i Paweł Stelmach. III runda wcale nie była taka prosta jak poprzednie. Powszechność niebieskiego koloru sprawiła, że dostaliśmy dużo zdjęć przedstawiających niebo, lub na których stanowiło ono znaczną część kadru. Podobnie wyglądało z wodą. Powodzeniem cieszyły się również wszystkie przedmioty we wspomnianym kolorze. Tak jak wspominaliśmy w artykule zapowiadającym III rundę szukaliśmy także zdjęć, które wyjdą poza schematy i zaproponują bardziej symboliczną interpretację tematu.

Pośród nadesłanych przez Was zgłoszeń trudno było nam znaleźć zdjęcia, które wyłamywały się z tego schematu. Po wstępnej selekcji okazało się jednak, że znalazło się sporo prac, które przykuły naszą uwagę. Mimo wszystko trudno było wyłonić faworyta, głosy naszych jurorów były wyjątkowo “rozstrzelone”. O ostatecznym wyniku zdecydowała matematyka. Zobaczcie, które prace nagrodziliśmy.

10 punktów zdobył Hubert Kamieniew. Jego prosty, zmysłowy portret ma w sobie tajemnicę, która przekonała jury. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Krawczuk. Jej utrzymany w stonowanych barwach cykl pokazuje detale odnalezione przez autorkę nad wodą. Subtelność w ujęciu tematu oraz wrażliwość na detal to wartości, za które zdecydowaliśmy się nagrodzić ja ośmioma punktami. Cykl pięciu impresyjnych prac Bartosza Wrotniaka wyróżniał się oryginalnym pomysłem oraz umiejętnością uchwycenia specyficznego nastroju. Prace Jakuba Krawca to z kolei typologiczny tryptyk, który zestawia ze sobą kontrastujące ze sobą barwy. Ulotne obserwacje Izabeli Nowak nagrodziliśmy dwoma punktami. Na szóstym miejscu znalazła się bezkompromisowa praca Pawła Piotrowskiego, która wywołała w nas tęsknotę za latem na działce, czyli jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków. Teraz jednak mamy jesień, a już w najbliższą środę, 1 listopada rusza IV runda 5-boju, której tematem będzie kolor Biały.

Informacje o tegorocznej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci III rundy otrzymają poniższe nagrody:


Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Hubert Kamieniew

2. miejsce oraz 8 punktów: Weronika Krawczuk

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

3. miejsce oraz 6 punktów: Bartosz Wrotniak

4. miejsce oraz 4 punkty: Jakub Krawiec

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

5. miejsce oraz 2 punkty: Izabela Nowak

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

6. miejsce oraz 1 punkt: Paweł Piotrowski

Klasyfikacja po trzeciej rundzie 5-boju 2014 prezentuje się następująco:


1. Hubert Kamieniew, 20 pkt.
2. Weronika Krawczuk, 18 pkt.
3. Karina Wojciechowska, 16 pkt.
4. Agata Dobierska, 10 pkt.
5. Basia Abramowicz, 6 pkt.
6. Bartosz Wrotniak, 6 pkt.
7. Przemysław Choła, 4 pkt.
Jakub Krawiec, 4 pkt.
8. Paweł Piotrowski, 3 pkt.
9. Dominika Kustosz, 2 pkt.
10. Izabela Nowak, 2 pkt.
11. Szymon Gogulski, 1 pkt
Krzysztof Firkowski, 1 pkt

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
33
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)