5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki IV rundy

5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki IV rundy ocena 0%

Przed chwilą zakończyliśmy obrady IV rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl, której tematem był “Biały”. Sprawdźcie, jakie prace postanowiliśmy nagrodzić.

W Jury IV rundy 5-boju fotopolis.pl 2014 zasiadali redaktorzy fotopolis.pl, Joanna Czechowska z Fujifilm Polska oraz Szymon Kobusiński ze Studio Bank. W przedostatniej rundzie zaskoczyliście nas dojrzałymi cyklami. Nie wiemy czy sprawił to sam temat, czy też wzięliście sobie do serca nasze rady, ale spodobała nam się mało dosłowna interpretacja koloru białego, na którą zdecydowało się wielu z Was. Dostaliśmy oczywiście dużo zimowych zdjęć, jako, że biel jest dominującą barwą zbliżającej się do nas dużymi krokami pory roku.

Zwycięzcą IV rundy został Maciej Dziekan. Jego oszczędny cykl skupia się na świetle. Surowe kompozycje charakteryzują się wyczuciem formy oraz kształtu. Naszą uwagę zwróciła również dyskretna gra światła i cienia. Osiem punktów przyznaliśmy Oldze Ochockiej. Autorka nadesłała symboliczny cykl opowiadający o rozterkach i marzeniach młodej dziewczyny w bieli. Na podium znalazła się również Karina Wojciechowska, która zaproponowała nam zabawę z fizyczną materią. Do Instaksów przedstawiających małe dziecko autorka dokleiła papierowe skrzydła, które mają zapewne uczynić z brzdąca anioła. Wyróżniliśmy także klasyczny zimowy krajobraz i ascetyczny portret mężczyzn na łódce, który skojarzył nam się z dokonaniami kieleckiej szkoły krajobrazu.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału w ostatniej rundzie, która rusza już 1 grudnia. Jej tematem będzie kolor “Czarny”.

Informacje o tegorocznej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci IV rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Maciej Dziekan

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
2. miejsce oraz 8 punktów: Olga Ochocka
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
3. miejsce oraz 6 punktów: Karina Wojciechowska
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
4. miejsce oraz 4 punkty: Wojciech Bzzdyk
fot. Wojciech Bzzdyk
5. miejsce oraz 2 punkty: Milena Krępuła
fot. Milena Krępuła
6. miejsce oraz 1 punkt: Mariusz Dębowski
fot. Mariusz Dębowski

Klasyfikacja po czwartej rundzie 5-boju 2014 prezentuje się następująco:

1. Karina Wojciechowska, 22 pkt.
2. Hubert Kamieniew, 20 pkt.
3. Weronika Krawczuk, 18 pkt.
4. Agata Dobierska, 10 pkt.
Maciej Dziekan, 10 pkt.
5. Olga Ochocka, 8 pkt.
6. Basia Abramowicz, 6 pkt.
Bartosz Wrotniak, 6 pkt.
7. Przemysław Choła, 4 pkt.
Jakub Krawiec, 4 pkt.
Wojciech Bzzdyk, 4 pkt.
8. Paweł Piotrowski, 3 pkt.
9. Dominika Kustosz, 2 pkt.
Milena Krępuła, 2 pkt.
Izabela Nowak, 2 pkt.
10. Szymon Gogulski, 1 pkt
Krzysztof Firkowski, 1 pkt
Mariusz Dębowski, 1 pkt

Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0