5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki IV rundy

5-bój fotopolis.pl 2014 - wyniki IV rundy ocena 0%

Przed chwilą zakończyliśmy obrady IV rundy tegorocznego 5-boju fotopolis.pl, której tematem był “Biały”. Sprawdźcie, jakie prace postanowiliśmy nagrodzić.

W Jury IV rundy 5-boju fotopolis.pl 2014 zasiadali redaktorzy fotopolis.pl, Joanna Czechowska z Fujifilm Polska oraz Szymon Kobusiński ze Studio Bank. W przedostatniej rundzie zaskoczyliście nas dojrzałymi cyklami. Nie wiemy czy sprawił to sam temat, czy też wzięliście sobie do serca nasze rady, ale spodobała nam się mało dosłowna interpretacja koloru białego, na którą zdecydowało się wielu z Was. Dostaliśmy oczywiście dużo zimowych zdjęć, jako, że biel jest dominującą barwą zbliżającej się do nas dużymi krokami pory roku.

Zwycięzcą IV rundy został Maciej Dziekan. Jego oszczędny cykl skupia się na świetle. Surowe kompozycje charakteryzują się wyczuciem formy oraz kształtu. Naszą uwagę zwróciła również dyskretna gra światła i cienia. Osiem punktów przyznaliśmy Oldze Ochockiej. Autorka nadesłała symboliczny cykl opowiadający o rozterkach i marzeniach młodej dziewczyny w bieli. Na podium znalazła się również Karina Wojciechowska, która zaproponowała nam zabawę z fizyczną materią. Do Instaksów przedstawiających małe dziecko autorka dokleiła papierowe skrzydła, które mają zapewne uczynić z brzdąca anioła. Wyróżniliśmy także klasyczny zimowy krajobraz i ascetyczny portret mężczyzn na łódce, który skojarzył nam się z dokonaniami kieleckiej szkoły krajobrazu.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału w ostatniej rundzie, która rusza już 1 grudnia. Jej tematem będzie kolor “Czarny”.

Informacje o tegorocznej edycji 5-boju fotopolis.pl znajdziecie w naszym artykule.

Laureaci IV rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:
1. miejsce oraz 10 punktów: Maciej Dziekan

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
2. miejsce oraz 8 punktów: Olga Ochocka
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
3. miejsce oraz 6 punktów: Karina Wojciechowska
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
4. miejsce oraz 4 punkty: Wojciech Bzzdyk
fot. Wojciech Bzzdyk
5. miejsce oraz 2 punkty: Milena Krępuła
fot. Milena Krępuła
6. miejsce oraz 1 punkt: Mariusz Dębowski
fot. Mariusz Dębowski

Klasyfikacja po czwartej rundzie 5-boju 2014 prezentuje się następująco:

1. Karina Wojciechowska, 22 pkt.
2. Hubert Kamieniew, 20 pkt.
3. Weronika Krawczuk, 18 pkt.
4. Agata Dobierska, 10 pkt.
Maciej Dziekan, 10 pkt.
5. Olga Ochocka, 8 pkt.
6. Basia Abramowicz, 6 pkt.
Bartosz Wrotniak, 6 pkt.
7. Przemysław Choła, 4 pkt.
Jakub Krawiec, 4 pkt.
Wojciech Bzzdyk, 4 pkt.
8. Paweł Piotrowski, 3 pkt.
9. Dominika Kustosz, 2 pkt.
Milena Krępuła, 2 pkt.
Izabela Nowak, 2 pkt.
10. Szymon Gogulski, 1 pkt
Krzysztof Firkowski, 1 pkt
Mariusz Dębowski, 1 pkt

Komentarze
Polecane artykuły
Hasselblad XCD 33-75 mm f/3.5-4.5 - pierwszy zoom w systemie
19 Cze 2019
Do bezlusterkowego systemu hasselblada dołącza uniwersalny zoom, który ucieszy wszystkich lubiących wygodę i wszechstronność.
0
Średnioformatowa ofensywa Hasselblada - bezlusterkowy X1D II 50C, przystawka CFV II 50C, miniaturowe body 907x, aplikacja Phocus Mobile 2
19 Cze 2019
Już wiadomo o czym będziecie rozmawiać w długi weekend w gronie znajomych. Hasselblad prezentuje garść imponujących nowości, które pokazują, że producent nie zamierza uginać się pod wpływem coraz większej konkurencji w segmencie.
3
Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM - jasna portretówka wyższej klasy (ale w dobrej cenie)
19 Cze 2019
W ofercie marki Voigtlander pojawił się właśnie wyjątkowo ciekawy konkurent dla obiektywu Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. Model 75 mm f/1.5 Aspherical łączy tradycyjny design z wysokiej jakości optyką.
0
Ważna aktualizacja Olympusa OM-D E-M1 Mark II - doskonalszy AF, mniejsze szumy, profil Log
19 Cze 2019
Do niedawna topowy Olympus E-M1 Mark II otrzymał właśnie oprogramowanie w wersji 3.0. Aktualizacja wprowadza wiele nowości, zarezerwowanych do tej pory dla modelu E-M1X.
0