5-bój fotopolis.pl 2014, III runda: Niebieski

0
Marcin Grabowiecki
1 Październik 2014
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś rusza trzecia runda tegorocznego 5-boju fotopolis.pl, poświęconego kolorom tworzącym obraz/świat. Jej tematem jest tym razem kolor Niebieski. Prace możecie przesyłać do 15 października. Na zwycięzców tej rundy czekają: aparat Fujifilm XQ1, statyw Vanguard Alta Pro 263AGH, Fuji Instax Mini 8 i karta pamięci SD ADATA XC Premier Pro 64GB oraz punkty w walce o Grand Prix.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


Dziś rusza kolejna, trzecia już runda tegorocznego 5-boju. Jej tematem jest kolor Niebieski. To w pierwszej kolejności kolor bezchmurnego nieba oraz czystej wody. Jest to jedna z najzimniejszych barw, mimo tego, że kojarzy się bardzo dobrze: ze swobodą, przestrzenią i wakacyjnym wypoczynkiem. Może symbolizować pokój, duchowość i czystość. Zwroty z użyciem tego koloru weszły na stałe do języka polskiego. Można być niebieskim ptakiem, mieć błękitną krew bądź też myśleć o niebieskich migdałach. Jak widzicie tropów jest wiele, tylko od Was zależy, którym z nich podążycie.

Pamiętajcie, że we wszystkich rundach możecie przesyłać kolorowe i czarno-białe zdjęcia. Oczekujemy zarówno dosłownych zdjęć, jak i takich, które wyjdą poza schematy i zaproponują bardziej symboliczną interpretację tematu. Zwróćcie także szczególną uwagę na jakość swoich prac i ich obróbki.

Zdjęcia należy zgłaszać na stronie: fotopolis.pl/5boj

Swoje prace można przesyłać do 15 października 2014.

Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w tej rundzie czekają: aparat Fujifilm XQ1, statyw Vanguard Alta Pro 263AGH, Instax Mini 8 i karta pamięci SD ADATA XC Premier Pro 64GB UHS-1 U3/Class10 4K.

III runda "Niebieski"
Ogłoszenie rundy: 1 października 2014
Termin nadsyłania prac: 15 października 2014


Nagrody i punktacja do Grand Prix w III rundzie:
1. miejsce: aparat Fujifilm XQ1 i 10 punktów
2. miejsce: statyw Vanguard Alta Pro 263AGH i 8 punktów
3. miejsce: Instax Mini 8 + karta pamięci SD ADATA XC Premier Pro 64GB UHS-1 U3/Class10 4K i 6 punktów
4. miejsce: 4 punkty
5. miejsce: 2 punkty
6. miejsce: 1 punkt

Dodatkowo wszyscy laureaci dostaną wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej.

Przypominamy o dokładnym przeczytaniu regulaminu ze szczególnym zwróceniem uwagi na warunki techniczne nadsyłanych zdjęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Zastanawiasz się czy szkoła fotograficzna to właściwy wybór? Spotkania informacyjne w Studium Fotografii ZPAF rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli ci dowiedzieć się wszystkiego na temat programu...
17
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Fujifilm kontynuuje cykl warsztatów reportażu ślubnego ze specjalistą w tej dziedzinie Marcinem Krukiem i ogłasza dwa nowe spotkania. Pierwsze odbędzie się 7 października w Katowicach, a drugie...
5
0
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)