5-bój fotopolis.pl 2014, III runda: Niebieski

0
Marcin Grabowiecki
1 Październik 2014
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś rusza trzecia runda tegorocznego 5-boju fotopolis.pl, poświęconego kolorom tworzącym obraz/świat. Jej tematem jest tym razem kolor Niebieski. Prace możecie przesyłać do 15 października. Na zwycięzców tej rundy czekają: aparat Fujifilm XQ1, statyw Vanguard Alta Pro 263AGH, Fuji Instax Mini 8 i karta pamięci SD ADATA XC Premier Pro 64GB oraz punkty w walce o Grand Prix.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


Dziś rusza kolejna, trzecia już runda tegorocznego 5-boju. Jej tematem jest kolor Niebieski. To w pierwszej kolejności kolor bezchmurnego nieba oraz czystej wody. Jest to jedna z najzimniejszych barw, mimo tego, że kojarzy się bardzo dobrze: ze swobodą, przestrzenią i wakacyjnym wypoczynkiem. Może symbolizować pokój, duchowość i czystość. Zwroty z użyciem tego koloru weszły na stałe do języka polskiego. Można być niebieskim ptakiem, mieć błękitną krew bądź też myśleć o niebieskich migdałach. Jak widzicie tropów jest wiele, tylko od Was zależy, którym z nich podążycie.

Pamiętajcie, że we wszystkich rundach możecie przesyłać kolorowe i czarno-białe zdjęcia. Oczekujemy zarówno dosłownych zdjęć, jak i takich, które wyjdą poza schematy i zaproponują bardziej symboliczną interpretację tematu. Zwróćcie także szczególną uwagę na jakość swoich prac i ich obróbki.

Zdjęcia należy zgłaszać na stronie: fotopolis.pl/5boj

Swoje prace można przesyłać do 15 października 2014.

Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w tej rundzie czekają: aparat Fujifilm XQ1, statyw Vanguard Alta Pro 263AGH, Instax Mini 8 i karta pamięci SD ADATA XC Premier Pro 64GB UHS-1 U3/Class10 4K.

III runda "Niebieski"
Ogłoszenie rundy: 1 października 2014
Termin nadsyłania prac: 15 października 2014


Nagrody i punktacja do Grand Prix w III rundzie:
1. miejsce: aparat Fujifilm XQ1 i 10 punktów
2. miejsce: statyw Vanguard Alta Pro 263AGH i 8 punktów
3. miejsce: Instax Mini 8 + karta pamięci SD ADATA XC Premier Pro 64GB UHS-1 U3/Class10 4K i 6 punktów
4. miejsce: 4 punkty
5. miejsce: 2 punkty
6. miejsce: 1 punkt

Dodatkowo wszyscy laureaci dostaną wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej.

Przypominamy o dokładnym przeczytaniu regulaminu ze szczególnym zwróceniem uwagi na warunki techniczne nadsyłanych zdjęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)