5-bój fotopolis.pl - wyniki IV rundy

Ogłaszamy wyniki IV rundy 5-boju fotopolis.pl. Jury było wyjątkowo zgodne i jednogłośnie wybrało zwycięzcę. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich nagrodzonych zdjęć.
Wczoraj odbyły się obrady jury 5-boju fotopolis.pl, którego gościem specjalnym była Agnieszka Migdalska - fotograf, wykładowca Akademii Fotografii. Ponadto w jury zasiadło czterech redaktorów fotopolis.pl.

Wielu z Was podjęło się próby zinterpretowania tematu w sposób oryginalny. Oprócz fotografii gór, pomostów i morza sfotografowanych w sposób, w jaki zostaliśmy do tego przyzwyczajeni otrzymaliśmy zdjęcia, które starały się przełamać ten schemat. Niestety, często te pomysły były nienajlepiej zrealizowane. W kilku przypadkach mieliśmy do czynienia z udanymi realizacjami.

Byliśmy wyjątkowo zgodni, jeśli chodzi o wybór zdjęcia, które nagrodziliśmy pierwszym miejscem. Praca Izabeli Urbaniak mówi, naszym zdaniem, coś istotnego o polskim sposobie na spędzanie wakacji. Fotografia jest oryginalna. Pokazuje prawdę o letnim czasie wypoczynku, unikając sztampowego podejścia. Urzekła nas również prostota zdjęcia Anny Matusznej, które nagrodziliśmy ośmioma punktami. Doceniliśmy też próbę złożenia oryginalnej pocztówki z wakacji, którą pokazała nam Agnieszka Szpila.

Zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do udziału w ostatniej już rundzie tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. To ostatnia szansa w bitwie o cenne nagrody i Grand Prix.

Laureaci IV rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:

1 miejsce oraz 10 punktów: Izabela Urbaniak

2 miejsce oraz 8 punktów: Anna Matuszna

3 miejsce oraz 6 punktów: Bartłomiej Kudowicz

4 miejsce oraz 3 punkty: Agnieszka Szpila

5 miejsce oraz 2 punkty: Paweł Stelmach

6 miejsce oraz 1 punkt: Jakub Stolecki

6 miejsce oraz 1 punkt: Katarzyna CegłowskaKlasyfikacja 5-boju po IV rundzie prezentuje się następująco:
 1. Marek Kurzok, 18 pkt.
 2. Paweł Stelmach, 14 pkt.
 3. Izabela Urbaniak, 13 pkt.
 4. Krzysztof Remlinger, 10 pkt.Marcin Stawiarz, 10 pkt.
 5. Krystian Kasperowicz, 9 pkt.
 6. Dariusz Stańczyk, 8 pkt.Anna Matuszna, 8 pkt.
 7. Maciej Lachowicz, 6 pkt.Bartłomiej Kudowicz, 6 pkt.
 8. Michał Bojara, 3 pkt.Igor Pisuk, 3 pkt.Agnieszka Szpila, 3 pkt.
 9. Maciej Pisuk, 2 pkt.Marek Fydrych, 2 pkt.Filip Maranda, 2 pkt.
 10. Bartłomiej Zegadło, 1 pkt.Robert Rosinek, 1 pkt.Piotr Chlastawa, 1 pkt.Jakub Stolecki, 1 pkt.Katarzyna Cegłowska, 1 pkt.

 11. Przypominamy, że V runda 5-boju, której tematem jest "Zdjęcie do szuflady" jest w toku i potrwa do 20 listopada 2009. Zapraszamy do udziału i dalszej walki o cenne nagrody i Grand Prix!
Komentarze
Polecane artykuły
Jak po wojnie kształtowała się polska fotografia? Dowiesz się z książki “Ogólnopolskie Wystawy Fotografiki w Zachęcie 1952-1962”
22 Maj 2019
Jakie zdjęcia cieszyły się po wojnie największa popularnością? Jak pisano o fotografii? Co przykuwało uwagę krytyków? Tego wszystkiego dowiesz się z nowej książki wydanej przez Zachętę.
0
Peak Design Travel Tripod - statyw podróżny wymyślony od nowa
22 Maj 2019
Kalifornijską firmę Peak Design znamy głównie z innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu sprzętu fotograficznego. Teraz producent prezentuje rewolucyjny statyw podróżny, który spełnić ma potrzeby większości fotografów.
0
Honor 20 Pro - sztuczna inteligencja i pięć aparatów, w tym jeden do makro
22 Maj 2019
Zaprezentowana seria smartfonów Honor to nie jeden a trzy modele z czego Honor 20 Pro pod względem fotograficznym to mocna specyfikacja i zaawansowane rozwiązania. Dostajemy aż pięć aparatów, w tym jeden do ujęć makro, AF z detekcją fazy ze wsparciem laserowym czy pomoc sztucznej inteligencji.
0
Olympus Tough TG-6 - twardziel powraca
22 Maj 2019
Flagowy „wszystkoodporny” kompakt Olympusa to jedna z najbardziej funkcjonalnych konstrukcji w segmencie aparatów do fotografowania pod wodą. Szósta generacja modelu Tough wprowadza kilka ciekawych nowości.
0