5-bój fotopolis.pl - wyniki IV rundy

Ogłaszamy wyniki IV rundy 5-boju fotopolis.pl. Jury było wyjątkowo zgodne i jednogłośnie wybrało zwycięzcę. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich nagrodzonych zdjęć.
Wczoraj odbyły się obrady jury 5-boju fotopolis.pl, którego gościem specjalnym była Agnieszka Migdalska - fotograf, wykładowca Akademii Fotografii. Ponadto w jury zasiadło czterech redaktorów fotopolis.pl.

Wielu z Was podjęło się próby zinterpretowania tematu w sposób oryginalny. Oprócz fotografii gór, pomostów i morza sfotografowanych w sposób, w jaki zostaliśmy do tego przyzwyczajeni otrzymaliśmy zdjęcia, które starały się przełamać ten schemat. Niestety, często te pomysły były nienajlepiej zrealizowane. W kilku przypadkach mieliśmy do czynienia z udanymi realizacjami.

Byliśmy wyjątkowo zgodni, jeśli chodzi o wybór zdjęcia, które nagrodziliśmy pierwszym miejscem. Praca Izabeli Urbaniak mówi, naszym zdaniem, coś istotnego o polskim sposobie na spędzanie wakacji. Fotografia jest oryginalna. Pokazuje prawdę o letnim czasie wypoczynku, unikając sztampowego podejścia. Urzekła nas również prostota zdjęcia Anny Matusznej, które nagrodziliśmy ośmioma punktami. Doceniliśmy też próbę złożenia oryginalnej pocztówki z wakacji, którą pokazała nam Agnieszka Szpila.

Zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do udziału w ostatniej już rundzie tegorocznego 5-boju fotopolis.pl. To ostatnia szansa w bitwie o cenne nagrody i Grand Prix.

Laureaci IV rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:

1 miejsce oraz 10 punktów: Izabela Urbaniak

2 miejsce oraz 8 punktów: Anna Matuszna

3 miejsce oraz 6 punktów: Bartłomiej Kudowicz

4 miejsce oraz 3 punkty: Agnieszka Szpila

5 miejsce oraz 2 punkty: Paweł Stelmach

6 miejsce oraz 1 punkt: Jakub Stolecki

6 miejsce oraz 1 punkt: Katarzyna CegłowskaKlasyfikacja 5-boju po IV rundzie prezentuje się następująco:
 1. Marek Kurzok, 18 pkt.
 2. Paweł Stelmach, 14 pkt.
 3. Izabela Urbaniak, 13 pkt.
 4. Krzysztof Remlinger, 10 pkt.Marcin Stawiarz, 10 pkt.
 5. Krystian Kasperowicz, 9 pkt.
 6. Dariusz Stańczyk, 8 pkt.Anna Matuszna, 8 pkt.
 7. Maciej Lachowicz, 6 pkt.Bartłomiej Kudowicz, 6 pkt.
 8. Michał Bojara, 3 pkt.Igor Pisuk, 3 pkt.Agnieszka Szpila, 3 pkt.
 9. Maciej Pisuk, 2 pkt.Marek Fydrych, 2 pkt.Filip Maranda, 2 pkt.
 10. Bartłomiej Zegadło, 1 pkt.Robert Rosinek, 1 pkt.Piotr Chlastawa, 1 pkt.Jakub Stolecki, 1 pkt.Katarzyna Cegłowska, 1 pkt.

 11. Przypominamy, że V runda 5-boju, której tematem jest "Zdjęcie do szuflady" jest w toku i potrwa do 20 listopada 2009. Zapraszamy do udziału i dalszej walki o cenne nagrody i Grand Prix!
Komentarze
Polecane artykuły
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
2
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
16 Lip 2019
Dowiedz się o życiu i twórczości Jana Małachowskiego - jednego z pionierów tatrzańskiej fotografii początku XX wieku - oraz zobacz jego wyjątkowe zdjęcia na wystawie w Muzeum Ziemi Warszawie.
0