5-bój fotopolis.pl - wyniki III rundy

Znamy już wyniki III rundy 5-boju fotopolis.pl, której tematem był "Landszaft". Chociaż na konkurs nadeszło dużo dobrych zdjęć - nie mieliśmy problemu z wyborem najlepszych.
Dziś odbyły się obrady jury 5-boju fotopolis.pl, którego gościem specjalnym był Krzysztof Jabłonowski - fotograf, wykładowca Akademii Fotografii. Oprócz niego w jury zasiadło trzech redaktorów fotopolis.pl. Kategoria "Landszaft" nie sprawiła Wam problemów. Otrzymaliśmy dużo dobrych zdjęć. Większość z nich odwoływała się do klasycznego krajobrazu, ale znalazły się również prace, które prezentowały temat w sposób daleki od schematów. Takie fotografie postanowiliśmy nagrodzić. Wyróżniały się one na tle innych nie tylko ciekawym pomysłem, ale i poprawną realizacją. Przyznaliśmy też po raz pierwszy po jednym punkcie dwóm osobom.

Poziom prac był wyższy, niż w poprzednich rundach, jednak i tym razem wasze interpretacje tematu były często tendencyjne. Otrzymaliśmy mało zdjęć, które przedstawiały krajobraz miejski. Większość fotografii to tak lubiane przez wszystkich góry, woda, drzewa oraz mosty. Część z nich spodobała nam się, chociaż potwierdzały obiegowe opinie o "malowniczym krajobrazie". Mamy nadzieję, że nagrodzone prace zainspirują Was do dalszych poszukiwań w tym temacie i być może zachęcą do udziału w ostatniej już rundzie tegorocznego 5-boju fotopolis.pl.

Zwycięzcom gratulujemy.

Laureaci III rundy otrzymają poniższe nagrody:

Wyniki:

1 miejsce oraz 10 punktów: Marcin Stawiarz

2 miejsce oraz 8 punktów: Marek Kurzok

3 miejsce oraz 6 punktów: Paweł Stelmach

4 miejsce oraz 3 punkty: Igor Pisuk

5 miejsce oraz 2 punkty: Filip Maranda

6 miejsce oraz 1 punkt: Robert Rosinek

6 miejsce oraz 1 punkt: Piotr Chlastawa


Klasyfikacja 5-boju po III rundzie prezentuje się następująco:
  1. Marek Kurzok, 18 pkt.
  2. Paweł Stelmach, 12 pkt.
  3. Krzysztof Remlinger, 10 pkt.Marcin Stawiarz, 10 pkt.
  4. Krystian Kasperowicz, 9 pkt.
  5. Dariusz Stańczyk, 8 pkt.
  6. Maciej Lachowicz, 6 pkt.
  7. Izabela Urbaniak, 3 pkt.Michał Bojara, 3 pkt.Igor Pisuk, 3 pkt.
  8. Maciej Pisuk, 2 pkt.Marek Fydrych, 2 pkt.Filip Maranda, 2 pkt
  9. Bartłomiej Zegadło, 1 pktRobert Rosinek, 1 pkt,Piotr Chlastawa, 1 pkt

  10. Przypominamy, że V runda 5-boju, której tematem jest "Zdjęcie do szuflady" jest w toku i potrwa do 20 listopada 2009. Zapraszamy do udziału i dalszej walki o cenne nagrody i Grand Prix!
Komentarze
Polecane artykuły
W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych
24 Maj 2019
Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.
0
Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca
24 Maj 2019
Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
24 Maj 2019
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.
0
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - już jutro start krakowskiej odsłony popularnego cyklu
24 Maj 2019
Już po raz trzeci rok z rzędu w trakcie Miesiąca Fotografii odbędzie się krakowska odsłona cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zaplanowano trzy spotkania ze znakomitymi gośćmi, którymi będą: Todd Hido, Marta Zgierska i Iwo Zmyślony. Start już jutro o 18:00 w Krakowie.
0