Strefa ART fotopolisEXPO 2010

0

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Maj 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Tuż przed wakacjami, między 11 a 13 czerwca, pod hasłem "Wakacje z fotografią" odbędzie się druga edycja imprezy fotopolisEXPO. Po raz kolejny jedna z hal dawnej Wytwórni Wódek Koneser zamieni się w ogromną galerię, gdzie będzie prezentowanych wiele wystaw fotograficznych. A to dopiero początek atrakcji...

Każdy kto odwiedzi w tych dniach Konesera na pewno wyjdzie stamtąd z głową pełną pomysłów na wspaniałe wakacyjne zdjęcia. Zainspirować do tego mają wystawy fotografii z Dakaru autorstwa Jacka Boneckiego oraz zdjęcia fotografów "Wielkiego Błękitu". A gdyby ktoś wybierał się na Daleki Wschód, to zdjęcia z Chin Piotra Wittmana będą podpowiedzią jak można utrwalić na fotografiach tamtejszą kulturę. Dodatkowo Związek Polskich Fotografów Przyrody przekona nas o tym, że fauna i flora to również ciekawy temat na wakacyjne zdjęcia.

Jeśli "wakacje z fotografią", to na pewno również z tą wykonywaną w miastach. Projekt "Fotomiastikon" na fotopolisEXPO odkryje przed nami najbardziej interesujące zakątki warszawskiej Pragi. Okręg Warszawski ZPAF organizując warsztaty ze "streetphoto" i fotografii nocnej sprawi, że na pewno wrócimy z tych wakacji bardziej zadowoleni ze swojej twórczości niż zwykle.

Bogata oferta tegorocznego fotopolisEXPO nie skupia się tylko i wyłącznie na tematach podróżniczych. Przygotowaliśmy coś dla każdego miłośnika fotografii. Oprócz wyżej wspomnianych warsztatów, szkolić nas będą również Akademia Fotografii, znane studia: Makata i PhotoProduction oraz Fundacja Mongrel. Nie zabraknie najbardziej popularnych tematów: fotoreportażu, fotografii mody i portretu.

Piotr Wittman

Swoje miejsce znajdą wystawy projektów artystycznych: "Clubbing" Krzysztofa Tomasika czy "Hybryda" Pauliny Hebdy. Nie zabraknie propozycji związanych ze zdjęciami mody: pokażemy wystawy laureatów konkursu "Młody Talent fotografii reklamowej", a studio Mongrel będzie pokazywało projekt Macieja Pestki "The Circus". Także Związek Polskich Artystów Fotografików pokaże na wystawie zbiorowej ponad 50 fotografii. Tegoroczna edycja imprezy będzie także dobrą okazją do podsumowań. Jednym z nich stanie się wystawa laureata "Pięcioboju fotograficznego" Marka Kurzoka, wieńcząca tą edycję konkursu.

FotopolisEXPO 2010 to także pokazy slajdów, wykłady, spotkania ze znanymi fotografami, prezentacje instytucji fotograficznych oraz wiele innych wystaw i warsztatów. "Koneser" w tym roku będzie również centrum Nocy Pragi - wydarzenia, które odbędzie się razem z fotopolisEXPO co zaowocuje na pewno jeszcze większą liczbą atrakcji. Już teraz możemy zdradzić, że nie zabraknie nocnych pokazów slajdów, koncertów, nocnych plenerów na Pradze, a także pokazów malowania światłem przygotowanych przez Warsaw Light Crew.

Wypada już teraz rezerwować sobie ten czerwcowy weekend, gdyż między 11 a 13 czerwca nie sposób będzie się nudzić w Koneserze.

Wiecej informacji znajdziemy na stronie: expo.fotopolis.pl.

Paulina Hebda

fotopolisEXPO - Warszawskie Dni Fotografii
Termin: 11-13.06.2010

Centrum Wytwórni Wódek "Koneser"
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa

Ceny biletów:

  • bilet pojedynczy (1 dzień): 10 zł
  • bilet ulgowy (1 dzień): 8 zł
  • karnet (3 dni): 20zł
  • bilet rodzinny (dwie dorosłe osoby + dowolna ilość dzieci do lat 12): 20 zł
  • parking na terenie KONESERA: 5 zł

Godziny otwarcia:

piątek: 11:00-18:00

sobota: 11:00-18:00 i od 20:00 do 2:00

niedziela: 11:00-18:00

W sobotę od 20:00 do 02:00 wejście jest bezpłatne. Czynna jest wtedy tylko hala artystyczna oraz kilka stoisk hali sprzętowej (sklep targowy Cyfrowe.pl, Sigma Pro Centrum i restauracja).

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
15
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
17
0
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcia Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
9
0
Powiązane artykuły