Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon Photo Walk podczas fotopolis EXPO 2009 - 24 i 25 października

0

Autor: Marta Majewska

16 Październik 2009
Artykuł na: 4-5 minut
fotopolis EXPO 2009 Canon Polska i fotopolis.pl zapraszają na wyjątkowy spacer fotograficzny po warszawskiej Pradze. Canon Photo Walk to wyjątkowa okazja, żeby poznać historyczne i współczesne oblicze fotoreportażu i fotografii ulicznej oraz odkryć zakątki warszawskiej Pragi. A wszystko to z doskonałym fotografem młodego pokolenia - Przemkiem Pokryckim.

Canon Photo Walk zaplanowano na sobotę i niedzielę, 24-25 października. Rozpoczniemy od krótkiej prelekcji, podczas której Przemek Pokrycki opowie o tym czym jest fotoreportaż i pokaże starą francuską szkołę Magnum, z twórczością Henri Cartier-Bressona. Nie chodzi jednak o to, żeby uczyć jak fotografowało się na początku XX wieku. Dlatego chciałbym szczególnie pokazać współczesne oblicza reportażu - w tym prace Martina Parra. - podkreśla Przemek.

Po porcji wiedzy i inspiracji zapraszamy wszystkich na fotograficzny spacer. Przemek Pokrycki pokaże Wam kilka ciekawych fotograficznie miejsc w okolicach ulicy Ząbkowskiej. Potem sami ruszycie z aparatami w poszukiwaniu ciekawych ujęć.

Po powrocie ze spaceru zapraszamy z powrotem do sali projekcyjnej na wspólne oglądanie zdjęć. Osoby wcześniej zapisane na spacer będą mogły zrzucić zdjęcia i przeanalizować je wspólnie z prowadzącym.

Wykład ma charakter w 100% otwarty, w plenerze także może wziąć udział każdy chętny (należy mieć swój aparat). Żeby wziąć udział w ocenie zdjęć po plenerze, należy się wcześniej zarejestrować w dziale zapisy na warsztaty

Program Canon Photo Walk

24 października - sobota

  • 15:00 - 15:45 - wykład (dla wszystkich chętnych)
  • 15:45 - 17:15 - spacer i samodzielne fotografowanie (dla wszystkich chętnych)
  • 17:15 - 18:00 - zrzucanie zrobionych podczas pleneru zdjęć (dla zapisanych wcześniej uczestników) i prezentacja zdjęć (dla wszystkich chętnych)

25 października - niedziela

  • 13:00 - 13:45 - wykład (dla wszystkich chętnych)
  • 14:00 - 15:30 - spacer i samodzielne fotografowanie (dla wszystkich chętnych)
  • 15:30 - 16:30 - zrzucanie zrobionych podczas pleneru zdjęć (dla zapisanych wcześniej uczestników) i prezentacja zdjęć (dla wszystkich chętnych)
z cyklu "Robotnicy", fot. Przemysław Pokrycki

Przemysław Pokrycki

rocznik 1974, fotoreporter, pracuje jako freelancer. Absolwent łódzkiej filmówki, wykładowca Akademii Fotografii. Znany z cyklu "Robotnicy" (Galeria Luksfera, 2004) oraz "Rytuały przejścia" (Galeria Starmach 2008), a także ze zbiorowych wystaw (m.in. Nowi dokumentaliści, Blow up, Efekt czerwonych oczu).pokrycki.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)