Canon Photo Walk podczas fotopolis EXPO 2009

0

Autor: Michal Grzegorczyk

28 Październik 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Jednym z najpopularniejszych warsztatów zorganizowanych podczas zakończonych targów Fotopolis EXPO był Photo Walk przygotowany przez firmę Canon. Każdego dnia fotograficzny spacer po warszawskiej Pradze gromadził kilkudziesięciu uczestników. Równie dużo osób słuchało wykładów Przemysława Pokryckiego poprzedzających spacer.

Jednym z podstawowych założeń Fotopolis EXPO - Warszawskich Dni Fotografii było połączenie sprzętowych prezentacji poszczególnych producentów z częścią artystyczną i warsztatami. W organizację tych ostatnich włączyli się rynkowi potentaci. Impreza przygotowana przez firmę Canon - Photo Walk - cieszyła się dużą popularnością. Fotograficzne spacery po warszawskiej Pradze (odbywały się w sobotę i niedzielę) gromadziły po kilkudziesięciu entuzjastów fotografii.

dyskusje i wspólne przeglądanie zdjęć po spacerze

Przed, w trakcie i po Photo Walku swoimi radami służył fotoreporter Przemysław Pokrycki. Również on wybrał najciekawsze zdjęcia zrobione podczas spaceru. W sobotę wyróżnił Wojtka Szweja z Koszalina, natomiast w niedzielę wyróżniona została Aneta Prymaka.

fot. Wojtek Szwej
fot. Aneta Prymaka

Poniżej przytaczamy informację prasową firmy Canon na temat Photo Walku:

Canon Photo Walk - warszawska Praga w obiektywie

Warszawa, 28 października 2009 -
W trakcie zorganizowanej w ubiegły weekend na warszawskiej Pradze imprezy "Fotopolis EXPO 2009 - Warszawskie Dni Fotografii", firma Canon zorganizowała kurs fotografii ulicznej Photo Walk. Warsztaty, odbywające się w sobotę i niedzielę, poprowadził Przemysław Pokrycki, uznany polski fotoreporter prasowy.

Warsztaty Canon Photo Walk rozpoczynały odczyty Przemysława Pokrzyckiego poświęcone fotografii ulicznej, połączone z prezentacją zdjęć wykonanych przez światowe sławy, takie jak Henri Cartier-Bresson, Mario Giacomelli czy Trent Parke. Następnie uczestnicy udawali się, wraz z Przemysławem Pokryckim, na sesję w praskich plenerach, próbując uchwycić atmosferę tej wyjątkowej dzielnicy. Po powrocie na teren imprezy "Fotopolis EXPO 2009" następował przegląd oraz omówienie wykonanych fotografii. Wiele z prac prezentowało wysoki poziom, a autorom najlepszych zdjęć przyznano nagrody ufundowane przez firmę Canon.

"Uważamy, że inicjatywy takie jak Canon Photo Walk to dobra forma edukacji dla pasjonatów fotografii. Rzadko mają oni możliwość wykonywania zdjęć pod okiem profesjonalisty" - powiedziała Magda Ściegienna, PR Professional w dziale produktów konsumenckich w Canon Polska Sp. z o.o.

Przemysław Pokrycki - Urodzony w 1974 roku, fotoreporter, pracuje jako freelancer. Absolwent Wyższego Studium Fotografii na Wydziale Operatorskim PWSFTViT w Łodzi. Znany z cyklu "Robotnicy" (Galeria Luksfera, 2004) oraz "Rytuały przejścia" (Galeria Starmach 2008), a także ze zbiorowych wystaw (m.in. Nowi dokumentaliści, Blow Up, Efekt czerwonych oczu).
www.pokrycki.com

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły