Spotkanie z Pawłem Żakiem w Muzeum Narodowym w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Czwartek z fotografią". 8 października o swojej twórczości opowie Paweł Żak. Spotkanie zatytułowane "Między negatywem a autorską odbitką - o niepowtarzalności w fotografii" rozpocznie się o godz. 17:30 w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie.
fot. Paweł Żak, z cyklu "Bliski znajomy"

W czwartek, 8 października odbędzie się spotkanie z Pawłem Żakiem zatytułowane "Między negatywem a autorską odbitką - o niepowtarzalności w fotografii". Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na godz. 17:30, gdzie będzie można porozmawiać z artystą o wszelkich tajemnicach i problemach związanych z opracowaniem negatywu i odbitek. Spotkanie towarzyszy wystawie "Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie".

Paweł Żak - urodzony w 1965 r., jeden z najciekawszych fotografików młodego, a może już średniego pokolenia, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca Studium Fotografii ZPAF i Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Fotografie swoje autor grupuje w cyklach, z których każdy jest dokładnie skomponowaną całością, nie tylko pod względem podejścia i rozwinięcia tematu, ale także dobranych w sposób perfekcyjny przez artystę środków wyrazu. Negatyw dla Niego jest tylko punktem wyjścia, a cała praca twórcza odbywa się w ciemni.

W kolejne czwartkowe popołudnia serdecznie zapraszamy na spotkania z uznanymi fotografikami, którzy opowiedzą o swojej twórczości i przybliżą tajniki warsztatu pracy. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom fotografie prezentowane na naszej wystawie nabiorą dla Państwa nowego wymiaru i znaczenia.

godz. 17.30 (sala kinowa, wstęp wolny)

15.10, Georgia Krawiec Spowolnienie. Współczesne historie o starych mediach

22.10, Mariusz Wideryński Portret fotograficzny

29.10, Paweł Szpygiel O fotografii panoramicznej

5.11, Anna Beata Bohdziewicz Bez warsztatu

12.11, Stanisław Woś Z ciemności i ze światła

Paweł ŻakMiędzy negatywem a autorską odbitką - o niepowtarzalności w fotografii

Termin: 8.10, godz. 17.30

Muzeum Narodowe w Warszawie
Al. Jerozolimskie 3
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)