Muzeum Narodowe w Warszawie

Wszystkie artykuły z tagiem: "Muzeum Narodowe w Warszawie" w serwisie fotopolis.pl:
"Tak widzą" - panorama fotografii węgierskiej w Muzeum Narodowym
W historii fotografii światowej dzieła artystów węgierskich zajmują osobne miejsce. Dziś w Muzaum Narodowym rusza wystawa, na której zobaczymy zdjęcia takich twórców jak André Kertész, Brassaï, Robert Capa, czy Lucien Hervé.
12 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Konrad Brandel  (1838-1920) - pierwsze zdjęcia Warszawy w nowym albumie prekursora polskiej fotografii
Dom Spotkań z Historią i Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają na premierę albumu zawierającego zdjęcia stolicy, autorstwa jednego z pionierów polskiej fotografii, Konrada Brandla. Prezentacja albumu już jutro, 4 listopada, o godzinie 18:00.
3 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Fotoreporterzy tygodnika "Świat" w Muzeum Narodowym
Już od soboty, 23 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie będziemy mogli oglądać wystawę "Cztery razy ŚWIAT", na której znajdą się prace fotoreporterów tygodnika ilustrowanego "Świat" - Konstantego Jarochowskiego, Jana Kosidowskiego, Wiesława Prażucha i Władysława Sławnego.
22 Lut 2013
Marcin Grabowiecki
0
Polscy fotografowie na wystawie "Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi"
"Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi" to wystawa poświęcona mechanizmom i ikonografii władzy. Jej celem jest ukazanie wszechobecności hierarchii od starożytności po współczesność. Na tej przekrojowej wystawie zobaczymy również prace polskich fotografów: Nicolas Grospierre'a, Pawła Fabjańskiego, Jacka Poremby oraz duetu Zuzy Krajewskiej i Bartka Wieczorka. Wystawa potrwa do 23 września 2012.
31 Maj 2012
Marcin Grabowiecki
0
Happening fotograficzny z Pawłem Żakiem w Muzeum Narodowym w Warszawie
W tegoroczną Noc Muzeów, w sobotę 15 maja 2010 fotograf Paweł Żak zaprasza do Muzeum Narodowego w Warszawie na happening fotograficzny "Album rodzinny". W specjalnie zaaranżowanym studiu twórca będzie portretował rodziny, które tej nocy odwiedzą muzeum.
14 Maj 2010
Marcin Grabowiecki
0
Ostatnie dni wystawy "Światłoczułe" w Muzeum Narodowym w Warszawie
Do 15 listopada można oglądać wystawę "Światoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie". Została ona zorganizowana w 170. rocznicę ogłoszenia wynalazku fotografii. Zapraszamy na towarzyszące jej warsztaty, pokaz filmu oraz wykłady. Już jutro, 5 listopada spotkanie z Anną Beatą Bohdziewicz w ramach cyklu "Czwartki z fotografią".
4 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Georgią Krawiec w Muzeum Narodowym w Warszawie
Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na kolejne spotkanie z cyklu "Czwartek z fotografią". O tworzeniu fotografii tradycyjnymi metodami w dobie aparatów cyfrowych porozmawiać będzie można z Georgią Krawiec 15 października, o godz. 17.30.
13 Paź 2009
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Pawłem Żakiem w Muzeum Narodowym w Warszawie
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Czwartek z fotografią". 8 października o swojej twórczości opowie Paweł Żak. Spotkanie zatytułowane "Między negatywem a autorską odbitką - o niepowtarzalności w fotografii" rozpocznie się o godz. 17:30 w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie.
7 Paź 2009
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Chrisem Niedenthalem w Muzeum Narodowym w Warszawie
W najbliższy czwartek, 1 października odbędzie się spotkanie z Chrisem Niedenthalem zatytułowane "Pracowity rok 1989. Fotoreporter w Polsce i na świecie". Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu "Czwartek z fotografią", który towarzyszy wystawie "Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie".
29 Wrz 2009
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Światłoczułe" w Muzeum Narodowym w Warszawie
W dniach 11 września - 15 listopada będziemy mogli oglądać wystawę "Światoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie". Jest ona organizowana w 170. rocznicę ogłoszenia wynalazku fotografii. Wernisaż odbędzie się 10 września o godz. 18:00.
9 Wrz 2009
Marcin Grabowiecki
0