Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Happening fotograficzny z Pawłem Żakiem w Muzeum Narodowym w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
W tegoroczną Noc Muzeów, w sobotę 15 maja 2010 fotograf Paweł Żak zaprasza do Muzeum Narodowego w Warszawie na happening fotograficzny "Album rodzinny". W specjalnie zaaranżowanym studiu twórca będzie portretował rodziny, które tej nocy odwiedzą muzeum.
Paweł Żak

Do niedawna album z rodzinnymi fotografiami znajdował się w każdym domu. Robienie fotografii było związane z potrzebą dokumentowania życia rodziny, celebrowaniem chwil wartych zapamiętania. Wspólne portrety robione przy okazji ważnych rodzinnych uroczystości, efekty cyklicznych wizyt w atelier tworzyły fotograficzną kronikę rodzinną. Do dziś odbitki opatrzone datami i opisami wspomagają ułomną ludzką pamięć i opowiadają historię wielu rodzin.

Dziś fotografia nieco nam spowszedniała. Zmieniły się technologie, jej dostępność jest oczywista i nie wymaga wysiłku. Właściwie każdy robi zdjęcia. A jednak tradycja wspólnego portretowania odchodzi w zapomnienie. Zagubił się ten magiczny moment poczucia wspólnoty i radości bycia razem. Projekt Pawła Żaka Album rodzinny próbuje przypomnieć jego wyjątkowość i odnowić tradycję wspólnego portretowania się rodzin.

Wszystkich, którzy chcą przyjść do nocnego studia Pawła Żaka i zasiąść przed obiektywem aparatu, zapraszamy w sobotę 15 maja 2010 roku. Fotograf będzie portretował przybyłych w godzinach 19.00-3.00.

Osoby sportretowane otrzymają odbitkę ze swoim zdjęciem wykonaną przez "Ubrana Studio", jako pamiątkę do ich Domowego albumu. Natomiast efekty realizacji całej sesji "Album rodzinny" będzie można zobaczyć na stronach internetowych Muzeum Narodowego.

Paweł Żak studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995. Jest wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii ZPAF oraz Europejskiej Akademii Fotografii.

Partnerzy projektu: Muzeum Narodowe w Warszawie, Leica, Ubrana Studio, Galeria Refleksy.

Album rodzinny. Happening fotograficzny z Pawłem Żakiem
Termin: 15.05, godz. 19:00-3:00

Muzeum Narodowe w Warszawie
Al. Jerozolimskie
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
48
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły