Paweł Żak - Dmuchawce i inne fotografie w Galerii Amitu

Autor: Michał Dąbrowski

19 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria Amitu w Tykocinie zaprasza na wystawę fotografii Pawła Żaka pt. "Dmuchawce i inne fotografie". Pokazane zostaną zdjęcia kwiatów, które powstały w ciągu ostatnich 14 lat. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 22 września o godzinie 18. Prace będzie można oglądać do końca października.
(c) Paweł Żak

Na wystawie "Dmuchawce i inne fotografie" w Galerii Amitu w Tykocinie zostaną pokazane zdjęcia martwych natur, które autor tworzy od roku 1998. Prace cechują się naturalistycznym, nieinscenizującym podejściem do przedstawianych obrazów i obiektów - czytamy w zapowiedzi. Fotograf pracuje technikami klasycznymi, a uzyskiwany efekt za sprawą przeterminowanych papierów barytowych i specjalnego wywoływacza jest niemożliwy do powtórzenia.

Więcej zdjęć autorstwa Pawła Żaka znajdziecie w naszym archiwalnym artykule i na stronie fotografa - www.pawelzak.com.

Paweł Żak urodził się w 1965 roku. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim, jest absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Obecnie poza twórczością własną zajmuje się wykładaniem fotografii. Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Najbardziej znane serie jego prac to "Opowieści" i "Bez tytułu" - fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był cykl "Bliski znajomy" - cykl zdjęć autoportretowych, który znajduje się w kolekcjach Biblioteque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych.

Galeria Amitu
Pl. Stefana Czarnieckiego 9
16-080 Tykocin
Termin: 22.09 - 31.10

Wernisaż: 22.09, godz. 18.00

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
0
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)