Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Paweł Żak - Dmuchawce i inne fotografie w Galerii Amitu

0

Autor: Michał Dąbrowski

19 Wrzesień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Galeria Amitu w Tykocinie zaprasza na wystawę fotografii Pawła Żaka pt. "Dmuchawce i inne fotografie". Pokazane zostaną zdjęcia kwiatów, które powstały w ciągu ostatnich 14 lat. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 22 września o godzinie 18. Prace będzie można oglądać do końca października.
(c) Paweł Żak

Na wystawie "Dmuchawce i inne fotografie" w Galerii Amitu w Tykocinie zostaną pokazane zdjęcia martwych natur, które autor tworzy od roku 1998. Prace cechują się naturalistycznym, nieinscenizującym podejściem do przedstawianych obrazów i obiektów - czytamy w zapowiedzi. Fotograf pracuje technikami klasycznymi, a uzyskiwany efekt za sprawą przeterminowanych papierów barytowych i specjalnego wywoływacza jest niemożliwy do powtórzenia.

Więcej zdjęć autorstwa Pawła Żaka znajdziecie w naszym archiwalnym artykule i na stronie fotografa - www.pawelzak.com.

Paweł Żak urodził się w 1965 roku. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim, jest absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Obecnie poza twórczością własną zajmuje się wykładaniem fotografii. Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Najbardziej znane serie jego prac to "Opowieści" i "Bez tytułu" - fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był cykl "Bliski znajomy" - cykl zdjęć autoportretowych, który znajduje się w kolekcjach Biblioteque Nationale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych.

Galeria Amitu
Pl. Stefana Czarnieckiego 9
16-080 Tykocin
Termin: 22.09 - 31.10

Wernisaż: 22.09, godz. 18.00

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
3
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)