Nowe prace Pawła Żaka w Galerii Refleksy

Autor: Marcin Grabowiecki

15 Listopad 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, we wtorek - 16 listopada o godz. 19:00 odbędzie się otwarcie wystawy Pawła Żaka, na którą zaprasza warszawska Galeria Refleksy. Prezentację nowych prac artysty będzie można oglądać do 19 grudnia.
fot. Paweł Żak

Zapraszamy do Galerii Refleksy na wystawę Pawła Żaka zatytułowaną "Wieczorne fale i inne fotografie", której wernisaż odbędzie się we wtorek - 16 listopada o godz. 19:00.

Nowe fotografie to kontynuacja poszukiwań autora w obszarze obrazu unikatowego. Nadal tematem głównym pozostają znane już z poprzednich prac motywy roślinne i pejzażowe. Jednak wyjątkowa w tej części twórczości Żaka jest obecność na fotografiach ludzi. Natomiast fotografie roślinne prezentowane na wystawie zyskują inny wymiar nie tylko dzięki trochę innemu sposobowi przedstawiania, ale również przez znaczne powiększenie ich formatu. Nie zmieniona jednak pozostaje autorska technika wykonania powiększeń, gwarantująca niepowtarzalność i unikalny charakter każdej pracy. Wystawę tworzy 20 fotografii.

Paweł Żak - urodzony 1965 w Warszawie. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995. W latach 2000-2003 aktywny członek stowarzyszenia "Latarnik". Od roku 2001 wykłada fotografię w Wyższym Studium Fotografii ZPAF i uczelniach prywatnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Bibliotheque Nationale w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

Galeria Refleksy zajmuje się prezentacją i sprzedażą współczesnej fotografii kolekcjonerskiej. W ofercie galerii znajdują się fotografie znanych i cenionych autorów: Bogdana Konopki, Krzysztofa Pruszkowskiego, Mariana Schmidta, Basi Sokołowskiej, Pawła Żaka.

Paweł ŻakWieczorne fale i inne fotografie

Wernisaż: 16.11.2010 godz. 19:00
Termin: 17.11-19.12.2010

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 29, Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)