Nowe prace Pawła Żaka w Galerii Refleksy

Autor: Marcin Grabowiecki

15 Listopad 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, we wtorek - 16 listopada o godz. 19:00 odbędzie się otwarcie wystawy Pawła Żaka, na którą zaprasza warszawska Galeria Refleksy. Prezentację nowych prac artysty będzie można oglądać do 19 grudnia.
fot. Paweł Żak

Zapraszamy do Galerii Refleksy na wystawę Pawła Żaka zatytułowaną "Wieczorne fale i inne fotografie", której wernisaż odbędzie się we wtorek - 16 listopada o godz. 19:00.

Nowe fotografie to kontynuacja poszukiwań autora w obszarze obrazu unikatowego. Nadal tematem głównym pozostają znane już z poprzednich prac motywy roślinne i pejzażowe. Jednak wyjątkowa w tej części twórczości Żaka jest obecność na fotografiach ludzi. Natomiast fotografie roślinne prezentowane na wystawie zyskują inny wymiar nie tylko dzięki trochę innemu sposobowi przedstawiania, ale również przez znaczne powiększenie ich formatu. Nie zmieniona jednak pozostaje autorska technika wykonania powiększeń, gwarantująca niepowtarzalność i unikalny charakter każdej pracy. Wystawę tworzy 20 fotografii.

Paweł Żak - urodzony 1965 w Warszawie. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995. W latach 2000-2003 aktywny członek stowarzyszenia "Latarnik". Od roku 2001 wykłada fotografię w Wyższym Studium Fotografii ZPAF i uczelniach prywatnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Bibliotheque Nationale w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

Galeria Refleksy zajmuje się prezentacją i sprzedażą współczesnej fotografii kolekcjonerskiej. W ofercie galerii znajdują się fotografie znanych i cenionych autorów: Bogdana Konopki, Krzysztofa Pruszkowskiego, Mariana Schmidta, Basi Sokołowskiej, Pawła Żaka.

Paweł ŻakWieczorne fale i inne fotografie

Wernisaż: 16.11.2010 godz. 19:00
Termin: 17.11-19.12.2010

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 29, Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)