Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowe prace Pawła Żaka w Galerii Refleksy

0

Autor: Marcin Grabowiecki

15 Listopad 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Już jutro, we wtorek - 16 listopada o godz. 19:00 odbędzie się otwarcie wystawy Pawła Żaka, na którą zaprasza warszawska Galeria Refleksy. Prezentację nowych prac artysty będzie można oglądać do 19 grudnia.
fot. Paweł Żak

Zapraszamy do Galerii Refleksy na wystawę Pawła Żaka zatytułowaną "Wieczorne fale i inne fotografie", której wernisaż odbędzie się we wtorek - 16 listopada o godz. 19:00.

Nowe fotografie to kontynuacja poszukiwań autora w obszarze obrazu unikatowego. Nadal tematem głównym pozostają znane już z poprzednich prac motywy roślinne i pejzażowe. Jednak wyjątkowa w tej części twórczości Żaka jest obecność na fotografiach ludzi. Natomiast fotografie roślinne prezentowane na wystawie zyskują inny wymiar nie tylko dzięki trochę innemu sposobowi przedstawiania, ale również przez znaczne powiększenie ich formatu. Nie zmieniona jednak pozostaje autorska technika wykonania powiększeń, gwarantująca niepowtarzalność i unikalny charakter każdej pracy. Wystawę tworzy 20 fotografii.

Paweł Żak - urodzony 1965 w Warszawie. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995. W latach 2000-2003 aktywny członek stowarzyszenia "Latarnik". Od roku 2001 wykłada fotografię w Wyższym Studium Fotografii ZPAF i uczelniach prywatnych. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Bibliotheque Nationale w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

Galeria Refleksy zajmuje się prezentacją i sprzedażą współczesnej fotografii kolekcjonerskiej. W ofercie galerii znajdują się fotografie znanych i cenionych autorów: Bogdana Konopki, Krzysztofa Pruszkowskiego, Mariana Schmidta, Basi Sokołowskiej, Pawła Żaka.

Paweł ŻakWieczorne fale i inne fotografie

Wernisaż: 16.11.2010 godz. 19:00
Termin: 17.11-19.12.2010

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 29, Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)