"Rudzielce" Joli Skóry w Galerii Refleksy

Zapraszamy do warszawskiej Galerii Refleksy na wystawę Joli Skóry, która pokaże portretowe dyptyki. Wernisaż we wtorek, 22 lutego o gdz. 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 20 marca 2011. Cykl "Rudzielce" zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards 2010.
fot. Jola Skóra"
Zapraszamy na wystawę "Rudzielce" autorstwa Joli Skóry. Wystawa składa się z pięciu portretowych dyptyków. Autorka świadomie sprawdza granice prawdy w fotografii i umiejętność jej odbioru przez widza. Portretowana twarz na jednym zdjęciu wydaje się nam jak najbardziej prawdziwa. W zestawieniu z drugim zdjęciem, na którym widzimy świadomie przekształcony i wymyślony wizerunek tej samej osoby, nie mamy wątpliwości. Jednak czy rzeczywiście tylko druga twarz jest kreacją? Jak daleko posuwa się współczesny fotograf, aby manipulować widzem. Czy jako odbiorcy tego obrazu jesteśmy w stanie to zauważyć? Jak łatwo dajemy się uwieść kreowanemu światu? Projekt ten jest nieznacznym odejściem od dotychczasowego stylu fotografii prezentowanego w galerii. Jola Skóra doskonale łączy fotografię artystyczną ze sposobem współczesnego obrazowania kojarzonego ze światem fotografii reklamowej. Cykl "Rudzielce" zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards 2010 (IPA2010) w kategorii Fine Art: Portrait.

Jola Skóra (1983) - studiowała fotografię na Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje jako fotograf z Fashion Magazine, Wysokie Obcasy, KIKIMORA, KISMET MAGAZINE, miesięcznikiem Weranda. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Fine Art: Portrait na IPA2010, a rok wcześniej wyróżnienie w kategorii Advertising: Beauty. Zajęła również 3 miejsce w kategorii Fotograf, Oskary Fashion, Fashion Magazine w 2008 roku.

Cykl "Rudzielce" był prezentowany na wystawie 2010 International Photography Awards Best of Show w Nowym Jorku.


Jola SkóraRudzielce
Wernisaż: 22.02.2011, godz. 19:00
Termin: 23.02-20.03.2011

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 21
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18