"Rudzielce" Joli Skóry w Galerii Refleksy

Zapraszamy do warszawskiej Galerii Refleksy na wystawę Joli Skóry, która pokaże portretowe dyptyki. Wernisaż we wtorek, 22 lutego o gdz. 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 20 marca 2011. Cykl "Rudzielce" zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards 2010.
fot. Jola Skóra"
Zapraszamy na wystawę "Rudzielce" autorstwa Joli Skóry. Wystawa składa się z pięciu portretowych dyptyków. Autorka świadomie sprawdza granice prawdy w fotografii i umiejętność jej odbioru przez widza. Portretowana twarz na jednym zdjęciu wydaje się nam jak najbardziej prawdziwa. W zestawieniu z drugim zdjęciem, na którym widzimy świadomie przekształcony i wymyślony wizerunek tej samej osoby, nie mamy wątpliwości. Jednak czy rzeczywiście tylko druga twarz jest kreacją? Jak daleko posuwa się współczesny fotograf, aby manipulować widzem. Czy jako odbiorcy tego obrazu jesteśmy w stanie to zauważyć? Jak łatwo dajemy się uwieść kreowanemu światu? Projekt ten jest nieznacznym odejściem od dotychczasowego stylu fotografii prezentowanego w galerii. Jola Skóra doskonale łączy fotografię artystyczną ze sposobem współczesnego obrazowania kojarzonego ze światem fotografii reklamowej. Cykl "Rudzielce" zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards 2010 (IPA2010) w kategorii Fine Art: Portrait.

Jola Skóra (1983) - studiowała fotografię na Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje jako fotograf z Fashion Magazine, Wysokie Obcasy, KIKIMORA, KISMET MAGAZINE, miesięcznikiem Weranda. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Fine Art: Portrait na IPA2010, a rok wcześniej wyróżnienie w kategorii Advertising: Beauty. Zajęła również 3 miejsce w kategorii Fotograf, Oskary Fashion, Fashion Magazine w 2008 roku.

Cykl "Rudzielce" był prezentowany na wystawie 2010 International Photography Awards Best of Show w Nowym Jorku.


Jola SkóraRudzielce
Wernisaż: 22.02.2011, godz. 19:00
Termin: 23.02-20.03.2011

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 21
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13