"Rudzielce" Joli Skóry w Galerii Refleksy

Zapraszamy do warszawskiej Galerii Refleksy na wystawę Joli Skóry, która pokaże portretowe dyptyki. Wernisaż we wtorek, 22 lutego o gdz. 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 20 marca 2011. Cykl "Rudzielce" zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards 2010.
fot. Jola Skóra"
Zapraszamy na wystawę "Rudzielce" autorstwa Joli Skóry. Wystawa składa się z pięciu portretowych dyptyków. Autorka świadomie sprawdza granice prawdy w fotografii i umiejętność jej odbioru przez widza. Portretowana twarz na jednym zdjęciu wydaje się nam jak najbardziej prawdziwa. W zestawieniu z drugim zdjęciem, na którym widzimy świadomie przekształcony i wymyślony wizerunek tej samej osoby, nie mamy wątpliwości. Jednak czy rzeczywiście tylko druga twarz jest kreacją? Jak daleko posuwa się współczesny fotograf, aby manipulować widzem. Czy jako odbiorcy tego obrazu jesteśmy w stanie to zauważyć? Jak łatwo dajemy się uwieść kreowanemu światu? Projekt ten jest nieznacznym odejściem od dotychczasowego stylu fotografii prezentowanego w galerii. Jola Skóra doskonale łączy fotografię artystyczną ze sposobem współczesnego obrazowania kojarzonego ze światem fotografii reklamowej. Cykl "Rudzielce" zdobył pierwsze miejsce w konkursie International Photography Awards 2010 (IPA2010) w kategorii Fine Art: Portrait.

Jola Skóra (1983) - studiowała fotografię na Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje jako fotograf z Fashion Magazine, Wysokie Obcasy, KIKIMORA, KISMET MAGAZINE, miesięcznikiem Weranda. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Fine Art: Portrait na IPA2010, a rok wcześniej wyróżnienie w kategorii Advertising: Beauty. Zajęła również 3 miejsce w kategorii Fotograf, Oskary Fashion, Fashion Magazine w 2008 roku.

Cykl "Rudzielce" był prezentowany na wystawie 2010 International Photography Awards Best of Show w Nowym Jorku.


Jola SkóraRudzielce
Wernisaż: 22.02.2011, godz. 19:00
Termin: 23.02-20.03.2011

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 21
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7