Prace Magdy Kącikowskiej w Galerii Refleksy

Razem z Galerią Refleksy zapraszamy na wystawę Magdy Kącikowskiej, którą będzie można oglądać do 12 sierpnia w Warszawie. Na cykl "Amor fati" składają się mroczne fotografie przyrody, które opowiadają o ciemnej stronie człowieka.
fot. Magda Kącikowska

Cykl Magdy Kącikowskiej "Amor fati" opowiada o ciemnej stronie człowieka. O tym, że w każdym z nas jest cień, którego wszyscy się wypieramy, żyjąc w przekonaniu, ze jesteśmy lepsi niż jesteśmy. Magda opowiada o sobie, o swoich poszukiwaniach i swoim cieniu. Jak napisała artystka Dorota Buczkowska - Magda Kącikowska nie upiększa przyrody, nie kreuje jej w żaden nadzwyczajny sposób, po prostu stara się ująć tkwiące w niej piękno, majestatyczne i subtelne. Konfrontacja z absolutem jakim jest przestrzeń, doświadczenie nieskończoności sprawia, że jej fotografie choć skupione na pejzażu, są bardzo osobiste.

Magda Kącikowska urodziła się w 1978 w Warszawie, obecnie mieszka i pracuje w Genewie. Dużo podróżuje fotografując - głównie w plenerze. W 2011 ukończyła Akademię Fotografii. W 2010 zdobyła International Photography Awards IPA, wyróżnienia w kategoriach: Cityspace oraz Trees., a w 2011 - International Photography Awards IPA, wyróżnienia w kategoriach: Fine Art Abstract, Fine Art Landscape x2, Fine Art Other, Editoriam Other. W 2011 odbyły się indywidualne wystawy prezentujące projekt "oo" W Galerii Cytadela przy Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz w Lodzi (Cafe Wolność). W 2012 uczestniczyła w trzeciej Edycji Art Fresh Festival.


Magda Kącikowska Amor fati
Wernisaż: 18.07.2012, godz. 19:00
Termin: 19.07-12.08.2012

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 21
Warszawa

fot. Magda Kącikowska

fot. Magda Kącikowska

fot. Magda Kącikowska
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0