Prace Magdy Kącikowskiej w Galerii Refleksy

Razem z Galerią Refleksy zapraszamy na wystawę Magdy Kącikowskiej, którą będzie można oglądać do 12 sierpnia w Warszawie. Na cykl "Amor fati" składają się mroczne fotografie przyrody, które opowiadają o ciemnej stronie człowieka.
fot. Magda Kącikowska

Cykl Magdy Kącikowskiej "Amor fati" opowiada o ciemnej stronie człowieka. O tym, że w każdym z nas jest cień, którego wszyscy się wypieramy, żyjąc w przekonaniu, ze jesteśmy lepsi niż jesteśmy. Magda opowiada o sobie, o swoich poszukiwaniach i swoim cieniu. Jak napisała artystka Dorota Buczkowska - Magda Kącikowska nie upiększa przyrody, nie kreuje jej w żaden nadzwyczajny sposób, po prostu stara się ująć tkwiące w niej piękno, majestatyczne i subtelne. Konfrontacja z absolutem jakim jest przestrzeń, doświadczenie nieskończoności sprawia, że jej fotografie choć skupione na pejzażu, są bardzo osobiste.

Magda Kącikowska urodziła się w 1978 w Warszawie, obecnie mieszka i pracuje w Genewie. Dużo podróżuje fotografując - głównie w plenerze. W 2011 ukończyła Akademię Fotografii. W 2010 zdobyła International Photography Awards IPA, wyróżnienia w kategoriach: Cityspace oraz Trees., a w 2011 - International Photography Awards IPA, wyróżnienia w kategoriach: Fine Art Abstract, Fine Art Landscape x2, Fine Art Other, Editoriam Other. W 2011 odbyły się indywidualne wystawy prezentujące projekt "oo" W Galerii Cytadela przy Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz w Lodzi (Cafe Wolność). W 2012 uczestniczyła w trzeciej Edycji Art Fresh Festival.


Magda Kącikowska Amor fati
Wernisaż: 18.07.2012, godz. 19:00
Termin: 19.07-12.08.2012

Galeria Refleksy
ul. Narbutta 40 lok. 21
Warszawa

fot. Magda Kącikowska

fot. Magda Kącikowska

fot. Magda Kącikowska
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1