Gdzie najlepiej założyć internetowe portfolio? Ten ranking pomoże Ci wybrać

5
Maciej Luśtyk
19 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Strona internetowa z własnym portfolio to podstawa. Na rynku jest wiele serwisów, które chcą nam ułatwić jego stworzenie, który z nich jednak oferuje najwięcej możliwości? To zestawienie pomoże Wam wybrać ten, który najlepiej odpowiada waszym potrzebom.

Mimo że obecnie większość interakcji z potencjalnymi klientami odbywa się w mediach społecznościowych, dobrze zbudowana strona z portfolio to dla zawodowych fotografów wciąż najlepsza forma prezentacji swoich umiejętności. Jeszcze do niedawna jej stworzenie wymagało dobrej znajomości HTML-a i dużo samozaparcia.

Od pewnego czasu istnieją cieszące się dużą popularnością serwisy, które pozwalają zbudować stronę internetową bez jakichkolwiek zdolności informatycznych. Nic dziwnego, że powstały też takie, które swoje usługi nakierowują głównie na fotografów. Na rynku jest co najmniej kilkanaście takich serwisów. Który z nich jest najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy z nich oferuje nieco odmienną funkcjonalność, która nie zawsze może trafiać w preferencje danego fotografa.

Na szczęście na rozeznanie się w nich nie będziecie musieli już tracić długich godzin. Serwis Wise Buyer zrobił to za Was i w oparciu o rozmowy z 823 użytkownikami stworzył ranking 13 ciekawych platform dedykowanych tworzeniu internetowych fotograficznych portfolio. Oprócz wykresu przedstawiającego serwisy pogrupowane względem zadowolenia użytkowników, każdą pozycję opatrzono informacjami odnośnie najlepiej i najgorzej ocenianych jej aspektów, co każdemu pozwoli szybko zrobić wstępny przesiew najciekawszych opcji.

Według rankingu najlepsze okazują się serwis Format i 22Slides, które chwalono za ciekawe szablony, duże możliwości personalizacji, prostotę obsługi i niską cenę. Najgorzej wypadły zaś platformy Viewbook, Zenfolio, Krop oraz usługa Adobe Portfolio.

Opinie odnośnie wszystkich ocenianych serwisów znajdziecie pod adresem wisebuyer.com. Zanim jednak zdecydujecie się na wybór sprawdźcie też kreatory stron Squarespace, Wix oraz Weebly, które cieszą się popularnością wśród fotografów, a które zostały pominięte w zestawieniu ze względu na fakt, że nie zostały stworzone głównie z myślą o budowie portfolio.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)