Bezpłatne warsztaty druku ZPAF i EPSON

1
Maciej Luśtyk
10 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, 11 lutego 2016 roku, w Katowicach odbędą się organizowane przez Okręg Śląski ZPAF i firmę EPSON warsztaty, na których uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę odnośnie kalibracji sprzętu i przygotowania zdjęć do druku.
Jak piszą organizatorzy, istotą dobrej fotografii jest miedzy innymi umiejętność wiernego przeniesienia barw zdjęcia na medium, przy pomocy którego będzie ono prezentowane odbiorcom. Niezależnie od tego czy zdjęcia oglądamy na monitorze czy w postaci wydruków, proces ten wymaga doskonałej precyzji i opanowania dostępnych narzędzi. Wszystkie te kwestie zostaną poruszone podczas bezpłatnych warsztatów druku organizowanych przez Okręg Śląski ZPAF.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Do dyspozycji uczestników zostaną oddane szeroki wybór profesjonalnych papierów fotograficznych z serii Fine Art oraz drukarka SureColor SC-P800, a specjaliści z firm EPSON i EIZO opowiedzą o zaletach prezentowanych rozwiązań i będą służyć pomocą w procesie obróbki, kalibracji i druku zdjęć. Spotkanie ma formę praktyczną, jego celem jest przejście całego procesu obróbki, kalibracji i wydruku przy wsparciu zawodowców.


Warsztaty odbędą się w najbliższy czwartek, 11 lutego 2016 roku, w siedzibie Okręgu Śląskiego ZPAF, przy ul. Św. Jana 10, w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.katowice.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
62
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)