Bezpłatne warsztaty druku ZPAF i EPSON

1
Maciej Luśtyk
10 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, 11 lutego 2016 roku, w Katowicach odbędą się organizowane przez Okręg Śląski ZPAF i firmę EPSON warsztaty, na których uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę odnośnie kalibracji sprzętu i przygotowania zdjęć do druku.
Jak piszą organizatorzy, istotą dobrej fotografii jest miedzy innymi umiejętność wiernego przeniesienia barw zdjęcia na medium, przy pomocy którego będzie ono prezentowane odbiorcom. Niezależnie od tego czy zdjęcia oglądamy na monitorze czy w postaci wydruków, proces ten wymaga doskonałej precyzji i opanowania dostępnych narzędzi. Wszystkie te kwestie zostaną poruszone podczas bezpłatnych warsztatów druku organizowanych przez Okręg Śląski ZPAF.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Do dyspozycji uczestników zostaną oddane szeroki wybór profesjonalnych papierów fotograficznych z serii Fine Art oraz drukarka SureColor SC-P800, a specjaliści z firm EPSON i EIZO opowiedzą o zaletach prezentowanych rozwiązań i będą służyć pomocą w procesie obróbki, kalibracji i druku zdjęć. Spotkanie ma formę praktyczną, jego celem jest przejście całego procesu obróbki, kalibracji i wydruku przy wsparciu zawodowców.


Warsztaty odbędą się w najbliższy czwartek, 11 lutego 2016 roku, w siedzibie Okręgu Śląskiego ZPAF, przy ul. Św. Jana 10, w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.katowice.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
25
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
11
0
Tablet w pracy fotografa? Zobacz jakie to proste!
Tablet w pracy fotografa? Zobacz jakie to proste!
W karierze każdego fotografa przychodzi moment, kiedy na biurko trafia tablet graficzny. Jak szybko i bezboleśnie włączyć go do swojego workflow podpowiada fotograf i...
31
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)