Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Bezpłatne warsztaty druku ZPAF i EPSON

1

Autor: Maciej Luśtyk

10 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Już jutro, 11 lutego 2016 roku, w Katowicach odbędą się organizowane przez Okręg Śląski ZPAF i firmę EPSON warsztaty, na których uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę odnośnie kalibracji sprzętu i przygotowania zdjęć do druku.

Jak piszą organizatorzy, istotą dobrej fotografii jest miedzy innymi umiejętność wiernego przeniesienia barw zdjęcia na medium, przy pomocy którego będzie ono prezentowane odbiorcom. Niezależnie od tego czy zdjęcia oglądamy na monitorze czy w postaci wydruków, proces ten wymaga doskonałej precyzji i opanowania dostępnych narzędzi. Wszystkie te kwestie zostaną poruszone podczas bezpłatnych warsztatów druku organizowanych przez Okręg Śląski ZPAF.

Do dyspozycji uczestników zostaną oddane szeroki wybór profesjonalnych papierów fotograficznych z serii Fine Art oraz drukarka SureColor SC-P800, a specjaliści z firm EPSON i EIZO opowiedzą o zaletach prezentowanych rozwiązań i będą służyć pomocą w procesie obróbki, kalibracji i druku zdjęć. Spotkanie ma formę praktyczną, jego celem jest przejście całego procesu obróbki, kalibracji i wydruku przy wsparciu zawodowców.

Warsztaty odbędą się w najbliższy czwartek, 11 lutego 2016 roku, w siedzibie Okręgu Śląskiego ZPAF, przy ul. Św. Jana 10, w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.katowice.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)