EIZO ColorEdge CG248-4K - Monitor UHD dla profesjonalistów

EIZO ColorEdge CG248-4K - Monitor UHD dla profesjonalistów
Producent rozszerza ofertę profesjonalnych monitorów o model ColorEdge CG248-4K. Monitor o przekątnej 23,8 cala i rozdzielczości 4K gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów i przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań w branży graficznej i fotograficznej.
Monitor EIZO ColorEdge CG248-4K wyświetla obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 i oferuje największe zagęszczenie pikseli (185 ppi) spośród wszystkich monitorów z serii Color Edge. Ekran jest podświetlany w technologii LED, wyświetla szeroką gamę kolorów, która pokrywa 99% przestrzeni barwnej Adobe RGB i umożliwia wyświetlenie 16-bitowej tabeli LUT 3D. Dodatkowo monitor pokrywa 100% przestrzeni barwnych Rec. 709, EBU i SMPTE-C i 93% przestrzeni DCI, co czyni go doskonałym narzędziem do postprodukcji materiałów wideo i fotografii.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Urządzenie posiada wbudowany czujnik autokalibracji, a kupując go otrzymamy dwa programy (ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX] do precyzyjnej, ręcznej kalibracji monitora. Zarządzać kolorami monitora będziemy tez mogli zdalnie za pomocą oprogramowania ColorNavigator Network. Dodatkowo w ekranie zastosowano technologię EIZO DUE, która zapewnia jednolity poziom jasności i kolorów na całej powierzchni ekranu, a także kompensuje zmiany temperatury kolorów spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

EIZO ColorEdge CG248-4K potrzebuje około trzech minut aby być w pełni gotowym do pracy, a dodatkowa funkcja zoomu 4K sterowana za pomocą przycisków na obudowie pozwoli szybko i wygodnie podejrzeć szczegóły i ostrość zdjęcia. Monitor posiada stopkę umożliwiającą swobodą regulacje położenia ekranu, a także pracę w trybie portretowym.

Monitor trafi do sprzedaży na początku kwietnia 2015 roku. W zestawie otrzymamy osłonę przeciwsłoneczną, a zakup zostanie objęty 5-letnią gwarancją. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Eizo.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8