EIZO ColorEdge CG248-4K - Monitor UHD dla profesjonalistów

0
Maciej Luśtyk
19 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent rozszerza ofertę profesjonalnych monitorów o model ColorEdge CG248-4K. Monitor o przekątnej 23,8 cala i rozdzielczości 4K gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów i przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań w branży graficznej i fotograficznej.
Monitor EIZO ColorEdge CG248-4K wyświetla obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 i oferuje największe zagęszczenie pikseli (185 ppi) spośród wszystkich monitorów z serii Color Edge. Ekran jest podświetlany w technologii LED, wyświetla szeroką gamę kolorów, która pokrywa 99% przestrzeni barwnej Adobe RGB i umożliwia wyświetlenie 16-bitowej tabeli LUT 3D. Dodatkowo monitor pokrywa 100% przestrzeni barwnych Rec. 709, EBU i SMPTE-C i 93% przestrzeni DCI, co czyni go doskonałym narzędziem do postprodukcji materiałów wideo i fotografii.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Urządzenie posiada wbudowany czujnik autokalibracji, a kupując go otrzymamy dwa programy (ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX] do precyzyjnej, ręcznej kalibracji monitora. Zarządzać kolorami monitora będziemy tez mogli zdalnie za pomocą oprogramowania ColorNavigator Network. Dodatkowo w ekranie zastosowano technologię EIZO DUE, która zapewnia jednolity poziom jasności i kolorów na całej powierzchni ekranu, a także kompensuje zmiany temperatury kolorów spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

EIZO ColorEdge CG248-4K potrzebuje około trzech minut aby być w pełni gotowym do pracy, a dodatkowa funkcja zoomu 4K sterowana za pomocą przycisków na obudowie pozwoli szybko i wygodnie podejrzeć szczegóły i ostrość zdjęcia. Monitor posiada stopkę umożliwiającą swobodą regulacje położenia ekranu, a także pracę w trybie portretowym.

Monitor trafi do sprzedaży na początku kwietnia 2015 roku. W zestawie otrzymamy osłonę przeciwsłoneczną, a zakup zostanie objęty 5-letnią gwarancją. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Eizo.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)
Więcej w kategorii: Akcesoria
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Photon Light Module System - zamiast studia do fotografii produktowej
Na przestrzeni lat widzieliśmy już wiele pomysłów na kompaktowe, składane namioty bezcieniowe. Photon pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego rozwiązania tego...
0
0
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Zhiyun Crane M2 - jeden gimbal do wszystkich urządzeń?
Jeżeli do filmowania wykorzystujecie różne urządzenia, Zhiyun ma coś dla Was. Nowy kompaktowy gimbal Crane M2 został przystosowany do pracy ze wszystkimi typami...
0
0
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0