EIZO ColorEdge CG247X - profesjonalny monitor do postprodukcji

0
Maciej Luśtyk
8 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

EIZO zaprezentowało nowy, 24-calowy monitor z profesjonalnej serii ColorEdge. Pokrywający aż 98% przestrzeni DCI-P3 ekran, kierowany jest w szczególności do osób zajmujących się postprodukcją materiałów wideo.

 

Monitor EIZO ColorEdge CG247X to 24-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1200 pikseli). W stosunku do poprzednika charakteryzuje się większym kontrastem (1500:1) i szerokogamutową matrycą, która pokrywa teraz aż 98% przestrzeni DCI-P3, co sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystywany w profesjonalnej gradacji kolorystycznej materiałów wideo.Dostępne są także tryby wyświetlania obrazu dostosowane do przestrzeni EBU, Rec. 709, SMPTE-C oraz DCI, dzięki temu montażyści mogą pracować w odpowiednich przestrzeniach barwnych i na poprawnych wartościach gamma.

Dodatkowo w monitorze zastosowano powłokę retardacji, co zapewnić ma doskonałe odwzorowanie czerni, nawet gdy na monitor patrzymy z boku. Dodatkowo pełną stabilizację jasności i kolorystyki uzyskamy w raptem 3 minuty. Co więcej, monitor ma także wbudowany kalibrator, który przy pomocy oprogramowania ColoNavigator 6 pozwoli nam stworzyć profile odpowiednie dla oświetlenia panującego o danej porze dnia i przygotować harmonogram kalibracji.

EIZO ColorEdge CG247X

Ekran umożliwia wyświetlenie tablicy 3D LUT, umożliwiającej regulację poszczególnych kolorów składowych RGB, a dzięki technologii DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia równomierne podświetlenie całej powierzchni ekranu ( współczynnik Delta-E <3). Otrzymujemy też funkcję znacznika “bezpiecznego obszaru”, która pozwoli nam sprawdzić jak obraz będzie prezentował się na innych urządzeniach.

Monitor wyposażono w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-D, a w zestawie otrzymamy mocowany na magnes kaptur z wykończeniem pochłaniającym światło. 

Na razie nie wiemy w jakiej cenie monitor trafi na rynek. Wiadomo jednak, że przy zakupie otrzymamy jednak 5-letnią gwarancję.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eizo.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)