EIZO ColorEdge CG247X - profesjonalny monitor do postprodukcji

0
Maciej Luśtyk
8 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

EIZO zaprezentowało nowy, 24-calowy monitor z profesjonalnej serii ColorEdge. Pokrywający aż 98% przestrzeni DCI-P3 ekran, kierowany jest w szczególności do osób zajmujących się postprodukcją materiałów wideo.

 

Monitor EIZO ColorEdge CG247X to 24-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1200 pikseli). W stosunku do poprzednika charakteryzuje się większym kontrastem (1500:1) i szerokogamutową matrycą, która pokrywa teraz aż 98% przestrzeni DCI-P3, co sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystywany w profesjonalnej gradacji kolorystycznej materiałów wideo.Dostępne są także tryby wyświetlania obrazu dostosowane do przestrzeni EBU, Rec. 709, SMPTE-C oraz DCI, dzięki temu montażyści mogą pracować w odpowiednich przestrzeniach barwnych i na poprawnych wartościach gamma.

Dodatkowo w monitorze zastosowano powłokę retardacji, co zapewnić ma doskonałe odwzorowanie czerni, nawet gdy na monitor patrzymy z boku. Dodatkowo pełną stabilizację jasności i kolorystyki uzyskamy w raptem 3 minuty. Co więcej, monitor ma także wbudowany kalibrator, który przy pomocy oprogramowania ColoNavigator 6 pozwoli nam stworzyć profile odpowiednie dla oświetlenia panującego o danej porze dnia i przygotować harmonogram kalibracji.

EIZO ColorEdge CG247X

Ekran umożliwia wyświetlenie tablicy 3D LUT, umożliwiającej regulację poszczególnych kolorów składowych RGB, a dzięki technologii DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia równomierne podświetlenie całej powierzchni ekranu ( współczynnik Delta-E <3). Otrzymujemy też funkcję znacznika “bezpiecznego obszaru”, która pozwoli nam sprawdzić jak obraz będzie prezentował się na innych urządzeniach.

Monitor wyposażono w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-D, a w zestawie otrzymamy mocowany na magnes kaptur z wykończeniem pochłaniającym światło. 

Na razie nie wiemy w jakiej cenie monitor trafi na rynek. Wiadomo jednak, że przy zakupie otrzymamy jednak 5-letnią gwarancję.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eizo.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)