NEC Color Preset - budżetowa alternatywa dla monitorów fotograficznych

0
Maciej Luśtyk
8 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Czy jeśli nie jesteśmy zawodowcami, ale jednak chcielibyśmy móc efektywnie pracować z kolorem musimy wydawać grube tysiące na profesjonalne monitory (foto)graficzne? NEC przekonuje, że nie i prezentuje linię NEC Color Preset.

Co z tego, że mamy dobry aparat, jeśli na etapie obróbki nie jesteśmy w stanie odpowiednio zapanować nad wyglądem zdjęcia? To pytanie coraz częściej stawiają sobie nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy, którzy chcieliby móc prezentować zdjęcia tak, jak sami je widzą. Niestety profesjonalne monitory graficzne to zwykle wydatek znacznie przekraczający możliwości większości entuzjastów.

Odpowiednio wygrzane, skalibrowane i gotowe do pracy

NEC MultiSync E221N

Z odpowiedzią na ten problem wychodzi NEC, renomowany producent monitorów, który oferuje wybrane monitory ze swojej oferty (22-calowy NEC MultiSync E221N oraz 24-calowy NEC MultiSync E241N) w wersji Color Preset. Czego możemy się spodziewać?

Seria Color Preset to gotowe do użycia monitory dające użytkownikowi o wiele większe pole do popisu podczas korekcji barwy. Nie zastąpią one profesjonalnych monitorów graficznych, ale są rozsądnym cenowo rozwiązaniem dla hobbystów cyfrowej obróbki obrazu. Monitory z tej linii zostaną odpowiednio wygrzane oraz skalibrowane przez specjalistę NEC Display Solutions do następujących parametrów:

  • Jasność bieli 120 cd/m2
  • Błąd oddawania barwy nie większy niż delta E 2
  • Skorelowana temperatura barwowa zgodna ze standardowym illuminantem D65
  • Krzywa półtonalna, gamma 2.2

NEC MultiSync E241N

Podczas kalibracji przygotowywany jest profil kolorystyczny ICC, który można otrzymać po wysłaniu wiadomości e-mail na adres: colorpreset@nec-displays-pl.com, podając numer seryjny monitora. Profil ICC pozwala użytkownikowi wykorzystać wszystkie możliwości monitora w dowolnym oprogramowaniu, dedykowanym do cyfrowego przetwarzania koloru.

Cena i dostępność

Na razie nie wiemy ile będą dokładnie kosztować monitory z serii Color Preset, ale ich cena nie powinna być dużo wyższa niż wersji standardowych. Możemy więc liczyć, że koszt zakupu, w zależności od modelu wyniesie około 900-1300 zł. Monitory mają być dostępne w sprzedaży u oficjalnych dealerów NEC.

Więcej informacji o monitorach znajdziecie pod adresem nec-display-solutions.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)