NEC Color Preset - budżetowa alternatywa dla monitorów fotograficznych

Autor: Maciej Luśtyk

8 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy jeśli nie jesteśmy zawodowcami, ale jednak chcielibyśmy móc efektywnie pracować z kolorem musimy wydawać grube tysiące na profesjonalne monitory (foto)graficzne? NEC przekonuje, że nie i prezentuje linię NEC Color Preset.

Co z tego, że mamy dobry aparat, jeśli na etapie obróbki nie jesteśmy w stanie odpowiednio zapanować nad wyglądem zdjęcia? To pytanie coraz częściej stawiają sobie nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy, którzy chcieliby móc prezentować zdjęcia tak, jak sami je widzą. Niestety profesjonalne monitory graficzne to zwykle wydatek znacznie przekraczający możliwości większości entuzjastów.

Odpowiednio wygrzane, skalibrowane i gotowe do pracy

NEC MultiSync E221N

Z odpowiedzią na ten problem wychodzi NEC, renomowany producent monitorów, który oferuje wybrane monitory ze swojej oferty (22-calowy NEC MultiSync E221N oraz 24-calowy NEC MultiSync E241N) w wersji Color Preset. Czego możemy się spodziewać?

Seria Color Preset to gotowe do użycia monitory dające użytkownikowi o wiele większe pole do popisu podczas korekcji barwy. Nie zastąpią one profesjonalnych monitorów graficznych, ale są rozsądnym cenowo rozwiązaniem dla hobbystów cyfrowej obróbki obrazu. Monitory z tej linii zostaną odpowiednio wygrzane oraz skalibrowane przez specjalistę NEC Display Solutions do następujących parametrów:

  • Jasność bieli 120 cd/m2
  • Błąd oddawania barwy nie większy niż delta E 2
  • Skorelowana temperatura barwowa zgodna ze standardowym illuminantem D65
  • Krzywa półtonalna, gamma 2.2

NEC MultiSync E241N

Podczas kalibracji przygotowywany jest profil kolorystyczny ICC, który można otrzymać po wysłaniu wiadomości e-mail na adres: colorpreset@nec-displays-pl.com, podając numer seryjny monitora. Profil ICC pozwala użytkownikowi wykorzystać wszystkie możliwości monitora w dowolnym oprogramowaniu, dedykowanym do cyfrowego przetwarzania koloru.

Cena i dostępność

Na razie nie wiemy ile będą dokładnie kosztować monitory z serii Color Preset, ale ich cena nie powinna być dużo wyższa niż wersji standardowych. Możemy więc liczyć, że koszt zakupu, w zależności od modelu wyniesie około 900-1300 zł. Monitory mają być dostępne w sprzedaży u oficjalnych dealerów NEC.

Więcej informacji o monitorach znajdziecie pod adresem nec-display-solutions.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)