NEC MultiSync PA271Q - 27-calowy monitor dla wymagających

1
Maciej Luśtyk
23 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Nec zaprezentował nową generację 27-calowych monitorów, w tym model z serii PA, który sprostać ma oczekiwaniom zawodowców z szeroko rozumianej branży kreatywnej, od projektantów, aż po grafików i fotografów.

Monitory NEC z serii PA od dawna cieszą się uznaniem wśród profesjonalistów. Teraz linia ta wzbogaca się o model MultiSync PA271Q, oferujący 10-bitową matrycę AH-IPS z podświetleniem LED, w rozmiarze 27 cali, oraz bardzo dobrą ogólną specyfikację.

Jak przystało na monitor z wyższej półki, otrzymujemy 100-procentowe pokrycie gamutu sRGB i 99-procentowe krycie przestrzeni Adobe RGB, do tego 96% pokrycia NTSC. Z prawidłowym odwzorowaniem kolorów nie powinno być więc problemów, a dokładną reprodukcję dodatkowo zagwarantować silnik kolorów NEC SpectraView, który przy użyciu zintegrowanego czujnika podświetlenia zapewnić ma długotrwałą dokładność kalibracji. Ta z kolei ma być prosta i bezproblemowa dzięki opcjonalnemu kolorymetrowi MDSV Sensor 3.

Oprócz tego monitor oferuje 14-bitową tablicę LUT, kontrast 1500:1, jasność na poziomie 350 cd/m², kąty widzenia równe 178 stopni w poziomie i pionie oraz czas reakcji 8 ms. Jeśli zaś chodzi o samą rozdzielczość, ekran będzie w stanie wyświetlić nawet obraz 4K (3840 x 2160 pikseli), jako optymalną dla monitora producent podaje jednak rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli.

Razem z monitorem otrzymujemy też złacze DisplayPort, Mini DisplayPort, USB C, dwa złącza HDMI oraz 3 złącza USB w wersji 3.1. Ekran ponadto oferuje funkcję Pivot (szybki obrót o 9 stopni) oraz możliwość błyskawicznego ujednolicenia wyświetlanego obrazu w konfiguracjach wielomonitorowych czy załadowania dowolnego profilu ICC bezpośrednio do monitora.

Cena i dostepność

Najnowszy monitor dostępny jest na rynku w cenie detalicznej 6635 zł. Nie jest to więc pozycja najbardziej przystępna pod względem finansowym, jednak osoby mające wcześniej styczność z monitorami NEC wiedzą, że w doskonałej większości wypadków są one warte każdej wydanej złotówki.

Więcej informacji na temat nowego monitora znajdziecie pod adresem nec-display-solutions.com.

Oprócz profesjonalnego modelu PA271Q, w ofercie pojawiły się także bardziej amatorskie, 27-calowe modele, przeznaczone do pracy biurowej: E271N oraz EA271F.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)