NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB

Autor: Maciej Luśtyk

15 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.

Najnowszy flagowy monitor NEC MultiSync PA311D ma być doskonałym wyborem dla grafików, fotografów i producentów wideo i wszystkich innych, których praca wymaga dokładnej kontroli nad barwą.

Dobra specyfikacja, wzorowa reprodukcja obrazu

Konstrukcja opiera się o 31-calowy, 10-bitowy panel IPS TFT z podświetleniem W-LED, który pozwoli wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości 4K (4096 x 2160) i który charakteryzuje się kontrastem 1400:1, jasnością 350 cd/m² oraz 99-pokryciem gamutu Adobe RGB. Według informacji prasowej PA311D pokrywa także gamuty sRGB, DCI-P3, Rec. 709 i Rec.2100, ale specyfikacja produktów nie zdradza dokładnych wartości.

Monitor wspiera standardy HDR i PQHDR, a za równomierne podświetlenie i intensywność wyświetlania barw odpowiadać ma specjalny podpanelowy czujnik kompozycji światła. Monitor dodatkowo oferuje tryb niskiej latencji dla wideo na żywo oraz funkcja Picture by Picture (wyświetlanie do 4 różnych wejściowych sygnałów wideo) i możliwość wyświetlenia 14-bitowej tablicy 3D LUT.

Na dokładkę złącze USB-C z możliwością ładowania, dwa porty DipslayPort 1.2, dwa porty HDMI, koncentrator USB i możliwość obrócenia ekranu do pionu.

Niestety kaptur przeciwsłoneczny nie jest dołączany do zestawu.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku topowych modeli NEC, nie będzie tanio. Na polskim rynku z monitor zapłacimy 14999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nec-display-solutions.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły