NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB

0
Maciej Luśtyk
15 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.

Najnowszy flagowy monitor NEC MultiSync PA311D ma być doskonałym wyborem dla grafików, fotografów i producentów wideo i wszystkich innych, których praca wymaga dokładnej kontroli nad barwą.

Dobra specyfikacja, wzorowa reprodukcja obrazu

Konstrukcja opiera się o 31-calowy, 10-bitowy panel IPS TFT z podświetleniem W-LED, który pozwoli wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości 4K (4096 x 2160) i który charakteryzuje się kontrastem 1400:1, jasnością 350 cd/m² oraz 99-pokryciem gamutu Adobe RGB. Według informacji prasowej PA311D pokrywa także gamuty sRGB, DCI-P3, Rec. 709 i Rec.2100, ale specyfikacja produktów nie zdradza dokładnych wartości.

Monitor wspiera standardy HDR i PQHDR, a za równomierne podświetlenie i intensywność wyświetlania barw odpowiadać ma specjalny podpanelowy czujnik kompozycji światła. Monitor dodatkowo oferuje tryb niskiej latencji dla wideo na żywo oraz funkcja Picture by Picture (wyświetlanie do 4 różnych wejściowych sygnałów wideo) i możliwość wyświetlenia 14-bitowej tablicy 3D LUT.

Na dokładkę złącze USB-C z możliwością ładowania, dwa porty DipslayPort 1.2, dwa porty HDMI, koncentrator USB i możliwość obrócenia ekranu do pionu.

Niestety kaptur przeciwsłoneczny nie jest dołączany do zestawu.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku topowych modeli NEC, nie będzie tanio. Na polskim rynku z monitor zapłacimy 14999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nec-display-solutions.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
BenQ SW321C - flagowy monitor fotograficzny dla najbardziej wymagających
BenQ SW321C - flagowy monitor fotograficzny dla najbardziej wymagających
32-calowy panel IPS 4K z równomiernym podświetleniem, prawie pełne pokrycie wszystkich najważniejszych gamutów, szereg udogodnień ułatwiających pracę oraz funkcja...
14
1
Powiązane artykuły