Eizo ColorEdge CG319X DCI-4K HDR - obróbka bez kompromisów

0
Maciej Luśtyk
10 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Podczas gdy BenQ prezentuje model nakierowany na hobbystów, Eizo pokazuje monitor, który posłużyć ma za precyzyjne narzędzie pracy profesjonalnych fotografów, grafików, montażystów i osób zajmujących się korekcją barwną.

Najnowszy Eizo ColorEdge CG319X DCI-4K HDR to następca pokazanego w 2014 roku modelu CG318-4K, który, kierowany do profesjonalistów z branży filmowej, fotograficznej i projektowej, i tak oferował już bardzo zaawansowaną specyfikację. Co oferuje więc nowy model?

Przede wszystkim otrzymujemy 31,1-calową matrycę IPS w formacie DCI-4K (4096 x 2160 pikseli), oferującą kontrast 1500:1, jasność 350 cd/m2, 99-procentowe pokrycie gamutu Adobe RGB i 98-procentowe pokrycie przestrzeni DCI-P3. 10-bitowy panel oferuje także wsparcie dla wyświetlania i obróbki materiałów HDR (funkcja Hybrid Log-gamma), a użytkownik ma możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy aż 9 gamutami (REC2020, REC709, DCI, PQ_DCI, PQ_REC2100, HLG_REC2100, Adobe RGB, sRGB).

Oprócz tego, producent wyposażył monitor we wbudowany kalibrator, który będzie pozwalał na kalibrację kolorystyczną nawet podczas pracy, oraz termometr, który wyłapie zmiany temperatury otoczenia i pozwoli monitorowi precyzyjnie skorygować ustawienia wyświetlania obrazu. Otrzymujemy też funkcję ostrzegania przed przepaleniami w jasnych partiach edytowanego materiału, kąt widzenia równy 178° i pełną gotowość do pracy w czasie raptem 3 minut.

Na pokładzie znalazły się także dwa złącza HDMI, dwa złącza DisplayPort i trzy złącza USB 3.0, a w zestawie znajdziemy także kaptur ochronny. Podobnie jak większość produktów Eizo, monitor objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.

Cena i dostępność

Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, prawdopodobnie jednak monitor będzie kosztował podobnie jak poprzednik, czyli powyżej 20 tys. złotych. Na rynku pojawić ma się w maju bieżącego roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eizoglobal.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły