Epson Surecolor P20000 - 162 centymetry jakości

0
Maciej Luśtyk
27 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Epson wprowadził na rynek nową wielkoformatową drukarkę do wysokiej jakości wydruków fotograficznych. Nowa głowica i usprawniony system podawania atramentu zagwarantować mają wyjątkowo szczegółowe wydruki i żywe kolory

Wielkoformatowa drukarka Epson Surecolor P20000 jest następcą zaprezentowanego w 2007 roku modelu Stylus Pro 11880. Co zmnieniło się przez ten czas? Całkiem sporo. Usprawniono bowiem większość kluczowych elementów konstrukcji. Otrzymujemy zupełnie nową 10-kanałową głowicę PrecisionCore MicroTFP, która pozwoli na prawie 3-krotnie szybszy druk niż w przypadku poprzedniego modelu, o maksymalnej rozdzielczości 2,400 x 1,200 dpi, gdzie wielkość plamki to 3,5 pikolitra.

 

 


Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

 

 

Doskonałe odwzorowanie kolorów i gładkie przejścia tonalne zapewnić ma z kolei nowy system atramentów UltraChrome PRO, bazujący na 9 pigmentach. Po raz pierwszy producent wyposażył drukarkę w aż 4 odcienie szarego atramentu, co zagwarantować ma niespotykaną dotąd jakość wydruków czarno-białych. Maszynę wyposażono także w nową prowadnicę, która zabezpieczać ma papier przed niechcianym przesunięciem, lub porwaniem. Drukarka obsługuje nośniki o maksymalnej szerokości 162,5 cm i grubości do 1,5 mm.

 

Epson Surecolor P20000 trafi na rynek w marcu 2016 roku w cenie $11 995. Polskiej ceny na razie nie znamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie epson.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
0
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
12
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)