Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Epson Surecolor P20000 - 162 centymetry jakości

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Epson wprowadził na rynek nową wielkoformatową drukarkę do wysokiej jakości wydruków fotograficznych. Nowa głowica i usprawniony system podawania atramentu zagwarantować mają wyjątkowo szczegółowe wydruki i żywe kolory

Wielkoformatowa drukarka Epson Surecolor P20000 jest następcą zaprezentowanego w 2007 roku modelu Stylus Pro 11880. Co zmnieniło się przez ten czas? Całkiem sporo. Usprawniono bowiem większość kluczowych elementów konstrukcji. Otrzymujemy zupełnie nową 10-kanałową głowicę PrecisionCore MicroTFP, która pozwoli na prawie 3-krotnie szybszy druk niż w przypadku poprzedniego modelu, o maksymalnej rozdzielczości 2,400 x 1,200 dpi, gdzie wielkość plamki to 3,5 pikolitra.

 

 


Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

 

 

Doskonałe odwzorowanie kolorów i gładkie przejścia tonalne zapewnić ma z kolei nowy system atramentów UltraChrome PRO, bazujący na 9 pigmentach. Po raz pierwszy producent wyposażył drukarkę w aż 4 odcienie szarego atramentu, co zagwarantować ma niespotykaną dotąd jakość wydruków czarno-białych. Maszynę wyposażono także w nową prowadnicę, która zabezpieczać ma papier przed niechcianym przesunięciem, lub porwaniem. Drukarka obsługuje nośniki o maksymalnej szerokości 162,5 cm i grubości do 1,5 mm.

 

Epson Surecolor P20000 trafi na rynek w marcu 2016 roku w cenie $11 995. Polskiej ceny na razie nie znamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie epson.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)