Epson Stylus Pro 11880 - wielki format do potęgi

0
Łukasz Kacperczyk
17 Lipiec 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Epson prezentuje drukarkę Stylus Pro 11880 umożliwiającą druk na nośnikach o szerokości 64 cali (162,5 cm!). Żeby przyspieszyć przesył danych wyposażono ją w złącze Gigabit Ethernet. W zestawie atramentów UltraChrome K3 znalazł się kolor "Vivid Magenta".
Epson Stylus Pro 11880 to pierwsza 64-calowa drukarka z głowicą Epson MicroPiezo TFP - to w ogóle pierwsza drukarka tego formatu tej marki. Użytkownik może na niej drukować na nośnikach do szerokości 162,5 cm (grubość do 1,5 mm) za pomocą pigmentowych atramentów UltraChrome K3, w skład których wchodzi właśnie nowy kolor Vivid Magenta. Wydajne kartridże mają pojemność 700 ml. Producent podkreśla, że można teraz mieć jednocześnie zamontowane w drukarce atramenty czarny fotograficzny i czarny matowy - urządzenie automatycznie wybierze ten, z którego powinno skorzystać, na podstawie wybranego typu nośnika. Epson chwali się też dwukrotnym zwiększeniem liczby dysz w stosunku do innych urządzeń tego typu, przy zachowaniu wielkości kropli i zwiększeniu szybkości druku. Inną zaletą ma być wysoka spójność wyglądu wydruków wykonanych przy tych samych ustawieniach w różnych odstępach czasu (nawet liczonych w miesiącach). Warto też zwrócić uwagę na technologię Epson Super Halftone, która powinna zapewnić wyższą jakość i rozdzielczość obrazu. Dla użytkowników urządzeń z linii Stylus Pro uruchomiona została strona MyEpsonprinter.eu, na której można monitorować wydajność swojej drukarki, koszt wydruku itp.

Epson Stylus Pro 11880

Epson Stylus Pro 11880 trafi do sprzedaży we wrześniu 2007 roku. Nie znamy jeszcze ceny. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Epson wprowadza do sprzedaży pierwszą na świecie drukarkę 64-calową wyposażoną w głowicę drukującą MicroPiezo TFP oraz nowy zestaw atramentów UltraChrome K3

64-calowy Stylus Pro 11880 to pierwsza na świecie drukarka wielkoformatowa wyposażona w najnowocześniejszą głowicę drukującą firmy Epson oraz atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta. Jest przeznaczona dla osób zawodowo zajmujących się fotografią, sztuką i wydrukami próbnymi.

17 lipca 2007 -
Stylus Pro 11880 to pierwsza wielkoformatowa, 64-calowa drukarka firmy Epson. Jest wyposażona w najnowszą głowicę drukującą MicroPiezo Thin Film Piezo (TFP) i zoptymalizowana pod kątem technologii atramentu pigmentowego. Ośmiokolorowy zestaw atramentów stanowi nową formułę UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta. Poszerza to gamę kolorów i sprawia, że technologia UltraChrome K3 staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla profesjonalistów. Stylus Pro 11880 zaprojektowano pod kątem produktywności: każdy kartridż mieści aż 700 ml atramentu. Nowe złącze Gigabit Ethernet zapewnia dużą szybkość przetwarzania danych, a technologia Epson Super Halftone podnosi jakość i zwiększa rozdzielczość obrazu. Dzięki oferowanym funkcjom oraz zestawowi atramentów Stylus Pro 11880 jest najbardziej zaawansowaną wielkoformatową drukarką cyfrową na rynku.

Nowa głowica TFP spełnia wszystkie wymagania stawiane profesjonalnej drukarce - jakość, trwałość i szybkość. Gęstość dysz zwiększono ze 180 do 360 dpi, co jest światowym rekordem w przypadku głowicy drukującej wykorzystującej technologię piezoelektryczną. Epson podwoił liczbę dysz na głowicy drukującej, utrzymując ten sam rozmiar kropli atramentu i zwiększając szybkość druku. Pomimo mikroskopijnych rozmiarów elementów ta głowica MicroPiezo nowej generacji oferuje wszystkie zalety bieżących głowic, w tym technologię zmiennego rozmiaru kropli Variable-sized Droplet Technology. Kontrola menisku pomaga tworzyć doskonale okrągłe kropki i zarządza siłą uderzenia kropli. Usprawnia też wyrzucanie kropli z dyszy, jeszcze bardziej zwiększając szybkość druku.

Technologia UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta poszerza gamę barw UltraChrome K3 i stanowi przełom w chemii pigmentowej. Pełny zestaw atramentów składa się z dziewięciu nabojów: czarny fotograficzny (Photo Black), czarny matowy (Matte Black), jasny czarny (Light Black), jasno jasny czarny (Light Light Black, turkusowy (Cyan), jasnoturkusowy (Light Cyan), żółty (Yellow), żywy purpurowy (Vivid Magenta) i żywy jasnopurpurowy (Vivid Light Magenta). W dwóch tuszach purpurowych wykorzystano nowe pigmenty o dużej gęstości, które pozwalają uzyskać intensywniejsze odcienie błękitu i purpury, na przykład w pejzażach morskich i krajobrazach. Kartridże z tuszem czarnym fotograficznym i matowym instaluje się jednocześnie, nie trzeba ich wymieniać. Najodpowiedniejszy tusz czarny jest wybierany automatycznie w zależności od typu nośnika.

Atramenty UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta zapewniają doskonały balans szarości oraz brak przebarwień. Zachowują też wszystkie zalety poprzedniej generacji UltraChrome K3, na przykład precyzję odwzorowania kolorów neutralnych i ciemnych, znakomitą krótkookresową stabilność barw oraz płynne przejścia tonalne między cieniami a światłami. Nowy zestaw atramentów eliminuje segmentację. Trwała głowica drukująca Epson Micro Piezo oferuje też niedoścignioną spójność wydruków - każdy następny wygląda tak samo jak pierwszy, nawet, jeśli dzieli je kilka miesięcy. Jest to istotne dla użytkowników, którzy drukują materiały w seriach o ograniczonym nakładzie.

Stylus Pro 11880 jest zgodny z szeroką gamą nośników firmy Epson o grubości do 1,5 mm, w tym papieru błyszczącego i matowego, kartonu matowego, papieru artystycznego i papieru zwykłego. Drukarka jest wyposażona w automatyczną rolkę odbierającą, przydatną podczas druku wysokonakładowego. Obsługuje też druk na ciętych arkuszach o rozmiarach od A3 do 162,5 cm. Opcjonalny kosz na papier zapewnia czyste i bezpieczne składowanie wydruków.

Epson uruchamia też serwis MyEpsonprinter.eu. Ten nowy portal pozwala posiadaczom drukarek Epson Stylus Pro uzyskać najbardziej aktualne informacje techniczne oraz monitorować wydajność każdej drukarki. W zabezpieczonej witrynie użytkownicy mogą przeglądać zrealizowane zadania druku, informacje o sprzęcie i dane historyczne, a także śledzić kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak koszt eksploatacji i koszt jednego wydruku. Z witryny MyEpsonprinter.eu mogą również korzystać serwisanci, aby szybko zidentyfikować przyczynę i zasięg ewentualnych problemów, co oszczędza czas i zmniejsza koszty rozmów telefonicznych.

"Badania firmy Epson nad atramentami pigmentowymi od dawna wyróżniają jej drukarki, które dzięki wysokiej jakości druku stały się symbolem sprzętu dla profesjonalistów. Wprowadzenie nowej drukarki 64-calowej oznacza nie tylko zwiększenie rozmiaru, ale również jeszcze większą jakość i jeszcze bardziej naturalne wydruki" - powiedział Tomasz Kuciński, odpowiedzialny za drukarki wielkoformatowe w polskim oddziale firmy Epson.


Epson Stylus Pro 11880 - kluczowe cechy i funkcje:
- Profesjonalna obsługa papieru do szerokości 64 cali (162,5 cm)
- Spójne wydruku dzięki głowicy drukującej Epson MicroPiezo TFP
- Technologia atramentowa Epson UltraChrome K3 z kolorem Vivid Magenta
- Standardowe złącza USB 2.0 i Gigabit Ethernet
- Elastyczna obsługa papieru: rolki albo arkusze od formatu A3/tabloidowego do 162,5 cm z drukiem bezmarginesowym (BorderFree) na rolkach o szerokości od 25,4 do 162,5 cm
- Przyjmuje nośniki o grubości do 1,5 mm
- Produktywny druk dzięki wbudowanemu systemowi automatycznego cięcia nośnika oraz rolce odbiorczej
- Rejestrowanie informacji o papierze dzięki systemowi śledzenia i identyfikacji kodów kreskowych
- Doskonałe przetwarzanie obrazów dzięki technologii Epson Super-Halftone Screening
- Łatwość użycia i konserwacji dzięki systemowi automatycznego wykrywania kropli atramentu
- Duża jakość druku, maksymalna rozdzielczość 2880 x 1440 dpi
- Dziewięć oddzielnych kartridży z atramentem o pojemności 700 ml
- Automatyczna zmiana z czarnego fotograficznego na czarny matowy
- Technologia ciśnieniowych kartridży z atramentem
- Duża szybkość mechanizmu drukującego
- Duży, podświetlany ekran LCD o przekątnej 2,5"
- System wskaźników LED informujących o poziomie atramentu
- Zgodna z serwisem MyEpson Printer


Stylus Pro 11880 RRP - dostępna od września 2007 roku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły